ERKUNT KIYMET 90 UFAK Bİ KARE

Ynt: ERKUNT KIYMET 90 UFAK Bİ KARE

doganbey1 link=topic=52087.msg532413#msg532413 date=1328799072' Alıntı:
Semih ona bakarsan adamların sattığı Deutz- Steyr- Massey- vs vs markalar. Peki bunlar da hep arıza mı açtılar? Ben paragöz demiyorum ki. İşin içinde başka işler var diyorum. Adamlar 2001 yılında ki 66 serisine bakın. Çok şahane motordur. Fakat birde Avrupada ki 2001 model traktörlere bakın. Ben aradki farkı söylüyorum. Neden bizim gözümüze şimdi o motorları sürüyorlar. Neden bizi geliştirmek için başka motorlar piyasaya sürülmedi. Neden Türkiye kendi uçağını yapacakken Koç gelip onu alt üst etti
işte orası farlı bi olay bence o KOÇ holdingin dümeni ben erkuntu 1 numara yapıp nh ye niye bu kadar yükleniyor.. Motorlarda sorun yaşayan warmı yok Bu sizin bahsettiğiniz firmanın ve devletin dümeni bence hani derlerya amerikan oyunu ve bu tüm sektörde olan bi olaydır benım gözümdeki TV sektörü war en başta :)

Erkuntu cani gönülden tebrik ediyorum piyasaya yeni giren marka olmuş olmasına rağmen çok başarılı işler yapıyor ve yapmaya devam edecek gibi gözüküyor KOÇ holdingin bize yıllardır sattığı teknoloji 90-80 yıllarındaki teknoloji değilmi shuttle bile koymadı maliyet artacak diyemi yoksa kar azalacak diyemi acaba aly-*-s Erkunt gayet güzel özellikler koyuyor ve çekişli traktörlere uygun fiyatlı traktörlere sahip bir marka türkiyede çok büyük pazar alanı sağladı kısa zamanda her ilde nerden baksan en az 20 erkunt vardır.
Şöyle söyleyeyim traktör alacak olsam erkunt ve nh arasında kalsam ben erkunt alırdım.

Valla yinede ben yenilikten yanayım. İstediği kadar sağlam olsun sonuçta kul yapısı bölünür kırılır arıza yapar. Önemli olan bu yapıyı teknoloji ile süslemek. Benim görüşüm bu saygısa dusanız duymasanızda. Ben yenilikten yanayım

erkunttan ufak bir motor resmi olmuş. sanki mücevher saklıyorsunuz ..yanlış anlaşılmasın bunu her firma yapıyor..sonuçta bu makina görülmeyecekmi bu kadar kasmanın manası nedir anlamış değilim ..arabalarda adam birkaç yıl önce hibriti gösteriyor..bizimkiler çıkmış malı sakılyorlar

vale link=topic=52087.msg532495#msg532495 date=1328803705' Alıntı:
erkunttan ufak bir motor .olmuş sanki mücevher saklıyorsunuz ..yanlış anlaşılmasın bunu her firma yapıyor..sonuçta bu makina görülmeyecekmi bu kadar kasmanın manası nedir anlamış değilim ..arabalarda adam birkaç yıl önce hibriti gösteriyor..bizimkiler çıkmış malı sakılyorlar
Konyaya gelir heralde tümosan 110la

Paylaşım için teşekkürler Akif. Senden en kısa zamanda detaylı fotoğrafları bekliyoruz. Nasılsa ilk parti size gelecek...:D Bu arada Erkunt ' u tekrar tebrik etmeden geçemeyeceğim. Çok kısa sürede çok yol kat etti. Bunu yaparkende çiftçilerin istediği birçok özelliğide ürünlerine koydu. Gerçekten takdiri hak ediyor. NH ' ninde ürettiği yeni modeli yakından gördüm. Özellik olarak bir tek motor farkı var. Birde shuttle var. Görüntüsü güzel ama donanım olarak birşey yok. Erkunt donanımsal olarak çok büyük bir yenilik yaptı diyebilirim. Ben doğruyu söylemek gerekirse bu yenilikleri daha uzun bir süre göremeyiz diye düşünüyordum. Bunuda hep dile getirmiştim. Ama Erkunt bu düşüncemi çürüttü.

shuttle=mekik

arkadaşlar levye,ileri-geri kolu diye tabir edilen cismin adı shuttle dır. biri levye diğeri shuttle diye birşey yoktur.

debriyaja basıyorsan mekanik shuttle, basmıyorsan hidrolik shuttle dır

insertend link=topic=52087.msg532625#msg532625 date=1328810253' Alıntı:
shuttle=mekik

arkadaşlar levye,ileri-geri kolu diye tabir edilen cismin adı shuttle dır. biri levye diğeri shuttle diye birşey yoktur.

debriyaja basıyorsan mekanik shuttle, basmıyorsan hidrolik shuttle dır
bu yorumu sabit yorum yapalım ;D