Benim kral jd 955 :)

Ynt: Benim kral jd 955 :)

@*/-TmS_HsT-/*@ link=topic=5888.msg61806#msg61806 date=1217695267' Alıntı:
Ellerine sağlık Güzel çalışma 955 630 lardan Kötü onlarda deneyi çok döküyor. Bence!
mustafakatırcı link=topic=5888.msg65812#msg65812 date=1218728048' Alıntı:
efsane biçerler john deereler kesinlikle tane atmayan makinalar elek ve sarsak kaybı olmayan tek makinalar aksini iddaa eden varsa hodri meydan ister buğday ister mısır hasatı kralım sana yakışmış bu 955 jd

bende diyorum ki bütün makinalar her ne yaparsan yap ister istemez dane kaybı yapmaktadır...
atmayan makine de vardır ama ambara gelen bugday veya çeltik iöin söylenecek kelime yoktur....
biz hepsini de denedik bu sene cs 6050 ile kendi tarlamı biçtim okadar yavaş ve okadar bir özenle ki biçtikten sonra tarlayı seyretmeye doyamazdınız.

gel gelelim okadar özenle biçmeme rağmen elek ayarlarını da yapmama rağmen yine bile ekilen buğday tarlada kaldı ...

ŞUNU KİMSE UNUTMASIN HER MAKİNE EKİLEN MAHSÜLÜ TARLADA BIRAKIR.... FAZLASINI VEYA EKSİĞİNİ BİLEMEM....

mustafakatırcı link=topic=5888.msg74184#msg74184 date=1221030937' Alıntı:
tarla tabanında mıklatıs var her halde makinada ki ekini çekiyor sanırım bu yazılan makaleler biraz alay konusu oluyor arkadaşlar .......................

Bütün Makinalarda dane kaybı vardır ARkadaşım.... Bunu bir makinacı Olarakda Müşteri olarak da Bizzat denedim ve biliyorum....

yukarıda değerli arkadaşımız 6050 nh ile çok itinalı biçmeme rahmen makinanın tane attığını ifade
ediyor sarıkızların . huyu bu hepsi attırgan olurlar kara gözlü ceylanla bir deneme yapsınlar ortamı bulsunlar
6050. 5 sarsak
batör ............ 130 cm
fan devri........ 400.1000 dd
t . elek alanı... 432
........................................
1450 jd. 5 sarsak
batör............ 130 cm
fan devri....... 550.1250
t.elek alanı.... 460
....................................

kralım..... ne yahu direksiyon simiti kırık koltuk param parça üstelik birde sopa bu çirkin görüntüleri
kralı ma hiç yakıştıramadım bu eksiklerini tamamla yoksa seni vezir yaparım noo*-*-.........
bütün çiftçi ve biçerci arkadaşlarıma selamlarımı sunuyorum .. arkadaşlar bu yazışmalarımızı hiç bir arkadaşımız ciddiye almasınlar şaka mahiyetindedir kalın sağlıçakla anlş-

bu muhappetler asma kabağı müşteriyi makinacıyı geç bunları kardeşim
senin bildiğin kadar benim unutmuşluğum var
senin yaşın 24 benim yaşım 58 ömrümün yarım asırı tarım makinalarının içinde geçti
birbirimize kırıcı sözler lütfen kullanmıyalım.

DoYrAnLı#2# link=topic=5888.msg74719#msg74719 date=1221148902' Alıntı:
Bütün Makinalarda dane kaybı vardır ARkadaşım.... Bunu bir makinacı Olarakda Müşteri olarak da Bizzat denedim ve biliyorum....

20 kg çok fazla kesinlikle katılmıyorum... şuna da katılmıyorum sadece jd 630 lar veya 955 ler tane dökmüyordu demek doğru değil onlarlada tane atanlar çok oluyordu... yeni makinalarlala da tane atmayanlar var...

DoYrAnLı#2# link=topic=5888.msg65833#msg65833 date=1218730181' Alıntı:
bende diyorum ki bütün makinalar her ne yaparsan yap ister istemez dane kaybı yapmaktadır...
atmayan makine de vardır ama ambara gelen bugday veya çeltik iöin söylenecek kelime yoktur....
biz hepsini de denedik bu sene cs 6050 ile kendi tarlamı biçtim okadar yavaş ve okadar bir özenle ki biçtikten sonra tarlayı seyretmeye doyamazdınız.

gel gelelim okadar özenle biçmeme rağmen elek ayarlarını da yapmama rağmen yine bile ekilen buğday tarlada kaldı ...

ŞUNU KİMSE UNUTMASIN HER MAKİNE EKİLEN MAHSÜLÜ TARLADA BIRAKIR.... FAZLASINI VEYA EKSİĞİNİ BİLEMEM....
ab,me katılıyorum kime sorarsan sor ekilen mal tarlada kalıyor bunada buralarda yüzde deniyor bilmem siz nedersiniz ama ne yaparsan yap kalıyor bende laverdada var tc de var laverda son derece narin ve hasas bi makina ama genede döküyor bilmem anlata bildimmi

tümosancı sefa link=topic=5888.msg197165#msg197165 date=1248084148' Alıntı:
ab,me katılıyorum kime sorarsan sor ekilen mal tarlada kalıyor bunada buralarda yüzde deniyor bilmem siz nedersiniz ama ne yaparsan yap kalıyor bende laverdada var tc de var laverda son derece narin ve hasas bi makina ama genede döküyor bilmem anlata bildimmi
laverdanın hangi modeli var