nimet vs td75d (nh galip gibi)

Ynt: nimet vs td75d (nh galip gibi)

Hukukcu_Efe link=topic=52837.msg546584#msg546584 date=1330109701' Alıntı:
güzel paylaşım teşekkürler. erkunt kazdığı çukura dua etsin yoksa sert zeminde olsaydı vay haline ;D
Erkunt ' un mu vay haline, Nh ' nın mi grin-*-s grin-*-s Tam tersi Olmasın O ? :D

wan7ed link=topic=52837.msg546596#msg546596 date=1330109998' Alıntı:
Erkunt ' un mu vay haline, Nh ' nın mi grin-*-s grin-*-s Tam tersi Olmasın O ? :D
yoo gayet doğru. videonun ilk başında dikkat ederseniz nh ittirmeye başladı. daha sonra erkunt çukur kazmaya başlayınca durdu. demek ki sert zemin olsa sonuç nh lehine olacaktı. ama yakıştıramadım erkunta. kendinden sadece 7bg güçlü traktörü ittirmedi ;D

asfaltı deşmişler ceza alacaklar ;D ;D ;D

erkuntçu lara sesleniyorum buradan boşuna traktörlernizi çekiştirmeyin çünki çeksede suçlu çekemesede suçlu o yüzden en baştan seninki çeker diyin geçin gidin biz bu traktörleri almakla hüküm giymişiz zaten duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

evet konuyu açarken düşündüğüm gibi oldu burası 2 3 saatte dolar die düşündüydüm ölede oldu 1 2 gün sonra burası sayfalar atlar :D :D ben kendi resm paylaşsam ölesine emeğe saygı yapıpta yorum yapmazsınız çekişme oldumu herkez atlıyo ;D
fettah doğru açıklamış.
muhammed o beni aşar bea :D
joseb- aslında diğer kabinli td65slerde en çok yakışanı bu :D genede tipi hoşuma gidiyto :D

nh_fıat link=topic=52837.msg546669#msg546669 date=1330113404' Alıntı:
evet konuyu açarken düşündüğüm gibi oldu burası 2 3 saatte dolar die düşündüydüm ölede oldu 1 2 gün sonra burası sayfalar atlar :D :D ben kendi resm paylaşsam ölesine emeğe saygı yapıpta yorum yapmazsınız çekişme oldumu herkez atlıyo ;D
fettah doğru açıklamış.
muhammed o beni aşar bea :D
joseb- aslında diğer kabinli td65slerde en çok yakışanı bu :D genede tipi hoşuma gidiyto :D
alk-*s ;D

nedense nh ciler veya tumocular erkuntcular hemen hemen her konuda birbirlerine cıddı saldırıları var.ama bunlar bence bos seyler.keske fırsat olsada ikisininde depolar doldurulsa ikisinede aynı pulluk takılıp pespese tarlaya sokulsa surdukleri yere gore ve kac saatte kac dekar yer isledikten sonra tekrar depolar doldurulup sonuca bakılsa ozaman hem soylenecek soz kalmaz.hemde yıgıt meydana cıkar.sonucta fabrıkalar traktorleri tarlada calıssın cifci rahat etsin az yakıtla cok ıs gorsun die ugrasıyolar.allah muhafaza o anda cekısmede ufak bi dıkkatsızlıkte traktorun herhangı bırıne bi zarar gelse fabrıkamı karsılıcak zararı sen benım yaptıgım traktorle ii cekmısın die madalyamı takcak.bugun cıfcı olarak cogumuz depoları nasıl doldururuz nasıl az masrafla cok kazanırız die bocalayıp duruyoz.bence senelerin emegiyle alın teri bilek gucuyle zor kazanıp iş gorsun die aldıgımız traktorlerımızı boyle gaza gelme laflarla senın motor ceker benımkı ceker die omrunden yicemize bunyesinde 10 saat daha fazla calıssın yeter.videoda nh cekse arkadas dahamı nam yapcak.motoru tarlada ona ben cektım die 1 e 10 mu kazandırcak.bu erkuntcu arkadas icinde gecerli.zaten cifciler olarak omrumuz demire para vermekle gecmiyomu....saygılarımla.. ıuy*u-*

zerenler42 link=topic=52837.msg546873#msg546873 date=1330120446' Alıntı:
nedense nh ciler veya tumocular erkuntcular hemen hemen her konuda birbirlerine cıddı saldırıları var.ama bunlar bence bos seyler.keske fırsat olsada ikisininde depolar doldurulsa ikisinede aynı pulluk takılıp pespese tarlaya sokulsa surdukleri yere gore ve kac saatte kac dekar yer isledikten sonra tekrar depolar doldurulup sonuca bakılsa ozaman hem soylenecek soz kalmaz.hemde yıgıt meydana cıkar.sonucta fabrıkalar traktorleri tarlada calıssın cifci rahat etsin az yakıtla cok ıs gorsun die ugrasıyolar.allah muhafaza o anda cekısmede ufak bi dıkkatsızlıkte traktorun herhangı bırıne bi zarar gelse fabrıkamı karsılıcak zararı sen benım yaptıgım traktorle ii cekmısın die madalyamı takcak.bugun cıfcı olarak cogumuz depoları nasıl doldururuz nasıl az masrafla cok kazanırız die bocalayıp duruyoz.bence senelerin emegiyle alın teri bilek gucuyle zor kazanıp iş gorsun die aldıgımız traktorlerımızı boyle gaza gelme laflarla senın motor ceker benımkı ceker die omrunden yicemize bunyesinde 10 saat daha fazla calıssın yeter.videoda nh cekse arkadas dahamı nam yapcak.motoru tarlada ona ben cektım die 1 e 10 mu kazandırcak.bu erkuntcu arkadas icinde gecerli.zaten cifciler olarak omrumuz demire para vermekle gecmiyomu....saygılarımla.. ıuy*u-*
:)

erkunt dağda bayırda, tepede düzde, ovada çalışıyor mu çalışıyor. arkadaşlarımızın paylaşımlarından bunu en iyi şekilde görüyoruz. ortalama bi konforda sunuyor mu evet sunuyor. yolda giderken rampada bayılma sorunu var mı evet varmış bunuda saklayan yok zaten. peki neden bayılıyor seri dört vitesinin hızı 40-45 kilo metre hız yaptığı için buda anlatıldığına göre sorun yok vites düşülür olur biter. çeksede çekilsede erkunt değerini mi kaybedecek. unutmayın ki altın çamurada düşse gene altındır değerini kaybetmez. sadece biz parmaklarımızı yorarız yorumları ileri geri uzatır gideriz.

144fenomen link=topic=52837.msg554534#msg554534 date=1330875987' Alıntı:
erkunt galip bence çünkü hp farkına bakın birde erkunt ağır olunca oyuyo yeri td padinaj yapıyo her zamanki gibi :)
NH yi eski mflerle karıştırdın gariba ?? erkunt hariç çoğu traktörle aynı ağırlıkta. erkuntla karşılaştırırsak zaten her marka patinaj motoru.
murat_saribas link=topic=52837.msg554574#msg554574 date=1330878659' Alıntı:
nimet 70 td 75 i zaptettiğine göre muadili servet 80 le kapışsa yerin dibine girecekmiş
evet. fakat. mesela erkuntun sahibi demiştir bnm 68hplık motorum senın 75hplik motorunu yener die adamda demiştir deneyek o zmn denemşler erkuntta hal edememiş. doğru normalde erkunt galip ama erkuntu 10 15hp güçlüleriyle karşılaştırılırken karşılaştırılıyorda yenincemi arada hp farkı var denliyor ?? burda yenmiş olsa ne yorumlar gelceni ben biliyorm. herneyse ben paylaştım. gerisi çok alakadar etmez. 2markada kötülenmesinde :)

bir traktör muadili olmayan bir traktöre kafa tutmuşsa elbette önemlidir. genede emsalleriyle karşılaştırılması daha iyidir. bir traktör tarlada pulluğu vesayreyi yolda da römorkları iyi asılıp götürüyorsa asıl önemli olan odur.üç beş beygirlik farkın bile kendini fark ettirdiği yerde erkuntun 10-15hplik daha fazla traktörlerle karşılaştırılmasıda biraz fantazi galiba. erkunt ağırlığıyla belki çoğu zaman bu farkı kapatıyor ola bilir ama ne gereği var motoru yormaya.

murat_saribas link=topic=52837.msg554679#msg554679 date=1330884188' Alıntı:
tamam anlaşıldı erkek eşşek muhabbetine girmek istemiyorum erkuntçu kaybetmiş kendi istediği için
kendi fikrin burda tatışcak insanda yok merak etme. 2tane demir parçası için giremem tartışmaya.
SALİM link=topic=52837.msg554650#msg554650 date=1330883092' Alıntı:
bir traktör muadili olmayan bir traktöre kafa tutmuşsa elbette önemlidir. genede emsalleriyle karşılaştırılması daha iyidir. bir traktör tarlada pulluğu vesayreyi yolda da römorkları iyi asılıp götürüyorsa asıl önemli olan odur.üç beş beygirlik farkın bile kendini fark ettirdiği yerde erkuntun 10-15hplik daha fazla traktörlerle karşılaştırılmasıda biraz fantazi galiba. erkunt ağırlığıyla belki çoğu zaman bu farkı kapatıyor ola bilir ama ne gereği var motoru yormaya.
:)

arkadaslar amma uzamıs bu konu yav..bakın bende sole yapımm.varmı benım 1977 model italyan 174 masseyime kafa tutcak.hadi cıksın meydana.erkuntta dahill...emsali olcak ammaaa..75 hp olursa kabuletmem.. *098*-
.........................................................................http://d1203.hizliresim.com/v/4/37vqq.jpg

bence erkunt galip bakın çekişme itişme ne derseniz ilk başlayan kazanır ama eğer yeterli süreyi tanırsanız bu videoda olduğu gibi güçleri aynı olmamasına rağmen erkunt başta itilmesine rağmen durdurmuş bence bu videoya nh galip gibi yazan arkadaş olaya hangi pencereden bakıyor bilmiyorum ama bg güçleri aynı değil aynı olsa bile erkunt galip eğer nhci uyanıklık yapıp erken başlamasa tabi

koparanlı 80.4 servet link=topic=52837.msg546488#msg546488 date=1330104755' Alıntı:
Arkadaşım gözler iyice gitmişki td galip diyosun zuha-*-s kafa kafaya kalmışlarki buda erkuntun kazandıgını gözendirir oda td 75 bg 4 silindir erkunt 68 bg 3 silindir bu durumda kafa kafaya kalmalarına ragmen erkunt güçlü burda.Dersinki arkayı mezar gibi kazmış onunda açıklamasını yapıyım nimet agırlıkları td den üstte oldugu için td erkuntun önünü hafifletiyo oda arkaya yükü biniyo ondan çok kazmış anlatabilmişimdir umarım.

bravo arkadaşım en sonunda bu işlerden anlayan kaldı bak size bişey sölicem kimse aksini idda etmesin bizim 3075 massey silajda römorku batırdı çıkaramadı silajını yaptığımız adamın td 75 de oturdu kaldı top gibi zıplyor onda sonra yoldan geçen nimet 70 zf yi çağırdık adam önce olmaz falan benim motor sizinkinden ufak dedi adamı zorla ikna ettik ufak dediğimiz nimet 70 o silaj dolu römorku çekti aldı nasıl motor anlamdım ben bu erkuntu motor ayılıyo bayılıyo oturuyo ama ne stop ediyo nede kalıyo acayip bi çekme kabiliyeti var...