Erkunt nimet 70m mi john dere 5055e mi

Ben malatyada mf 165 ingiliz ile 70 dönüm arazi işliyorum. Ancak traktörü araziden çok römorkla nakliyede asfaltta kullanıyorum. Şartlar gereği 4x4 e geçmem lazım. Malatyada en çok erkunt daha sonra john dereyi tercih ediyorlar. Ancak mazot ve çekiş olarak hangi traktör daha iyi 50 70 beygir arası.Birde az arıza yapan, sağlam olanı hangisi

Ben malatyada mf 165 ingiliz ile 70 dönüm arazi işliyorum. Ancak traktörü araziden çok römorkla nakliyede asfaltta kullanıyorum. Şartlar gereği 4x4 e geçmem lazım. Malatyada en çok erkunt daha sonra john dereyi tercih ediyorlar. Ancak mazot ve çekiş olarak hangi traktör daha iyi 50 70 beygir arası.Birde az arıza yapan, sağlam olanı hangisi
Sağlamlık jd de üstündür . Jd alacaksanız 5075gl serisi tambir bahçe motoru . Ama rengi hoşunuza gitmez ve fiyatı pahalı gelirse erkuntta alına bilir yolda gezen motor çok yıpranmaz

• Beğen
Tepkiler: AbCDDD
Sağlamlık jd de üstündür . Jd alacaksanız 5075gl serisi tambir bahçe motoru . Ama rengi hoşunuza gitmez ve fiyatı pahalı gelirse erkuntta alına bilir yolda gezen motor çok yıpranmaz
Sağol. Anladığım kadarıyla malatyalısın 10 yıldır 165 e biniyorum. Ama o traktörle sekimi yıkmadım ocakta taş mı taşımadım. Aşırı hor kullandım. Hiç sanayiye gitmedim. Şimdi çift çeker lazım. Bir de hızlı gitmesi lazım. Büyük ihtimalle erkunt alacağım. Akçadağda herkes alıyor. John derenin sadece mazotundan çekiniyorum. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Sağol. Anladığım kadarıyla Malatyalısın 10 yıldır 165 e biniyorum. Ama o traktörle sekimi yıkmadım ocakta taş mı taşımadım. Aşırı hor kullandım. Hiç sanayiye gitmedim. Şimdi çift çeker lazım. Bir de hızlı gitmesi lazım. Büyük ihtimalle erkunt alacağım. Akçadağda herkes alıyor. John derenin sadece mazotundan çekiniyorum. Teşekkürler.
Hindistan üretimi motorların yakıtları normal değerde oluyor.
Mazot pompası ve avans ayarı verilmesi gerekiyor.
Erkunt 58E , 43,7 kw *1,341 : 58,6 hp .
Max tork 1300 rpm , max güç 2300 rpm , max çalışma devri 2500 rpm .
Motor yük dengeleme devirleri 1700 -2300 rpm.
JD 5055 ,
Max tork, 1400 rpm , max güç 2400 rpm , max çalışma devri 2500 rpm.
Motor yük dengeleme devirleri 1800-2400 rpm ' dir.
İki motorunda zamanlama kayıpları , aktif çalışma devir aralıkları benzerdir.
1000 rpm aralıklı çalışma devirleri bulunuyor, sadice motor yük dengeleme devir konumu farkları var.
Rampa tırmanma performansı olarak MF 165 ten aşağı kalmazlar.
MF 165 , motor yük dengeleme devirleri 1400-1800 rpm.
Max tork 1350 rpm, max güç 2000 rpm ,
3 vites , 800 rpm ve 700 rpm vites aralıkları bulunuyor.
Zamanlama kayıpları 650 rpm olan motordan 1000 rpm olan motora geçildiğinde aktif çalışma devir aralığının boyu uzadığı için küçük bir miktarda olsa yakıt tüketimi avantajı olacaktır,
Hindistan motorlarının başlangıç devirleri max tork noktası 1500 rpm den 1300 rpm e alınmış bir Fiat, Ford motor karakteri gösteriyor.
Bitiş devirleri hissiyatı bir Ford gibidir.
Sürüş şekliniz, motor gücü yönetimi biraz daha fazla ayağınızı gazda tutma eğilimine girecektir.
Kısa devir çalışmalı motordan, orta uzun devir çalışmalı motora geçeceksiniz.
NH TT55 in (max tork 1500 rpm, max güç 2300 rpm) yakın motor ailesinden motor tercihleri yapılmıştır.
Sürüş şekli mi fazla değiştirmek istemiyorum derseniz , Erkunt 70M size daha yakın seçenek gibi duruyor.

• Beğen
JD 5055 ,
1000 rpm aralıklı çalışma devirleri bulunuyor, sadice motor yük dengeleme devir konumu farkları var.
Zamanlama kayıpları 650 rpm olan motordan 1000 rpm olan motora geçildiğinde aktif çalışma devir aralığının boyu uzadığı için küçük bir miktarda olsa yakıt tüketimi avantajı olacaktır,
Hindistan motorlarının başlangıç devirleri max tork noktası 1500 rpm den 1300 rpm e alınmış bir Fiat, Ford motor karakteri gösteriyor.
Sürüş şekliniz, motor gücü yönetimi biraz daha fazla ayağınızı gazda tutma eğilimine girecektir.
NH TT55 in (max tork 1500 rpm, max güç 2300 rpm) yakın motor ailesinden motor tercihleri yapılmıştır.
Sürüş şekli mi fazla değiştirmek istemiyorum derseniz , Erkunt 70M size daha yakın seçenek gibi duruyor.
Ben tt55 daha önce kullandım. Mazotu çok az yükede iyi bir traktör ama biz ağır işlerdede çok kullanıyoruz. Erkunttan daha fazla arıza açar. Dediğin gibi erkunt lazım. Bu traktörlerin çoğunu kullandım. Ancak john dere hiç kullanmadım. Mf 165 çok sağlam bir traktör bakımları hariç kolay kolay arıza açmaz. John dere o yönden sağlammış. Erkuntta sağlam olur mu acaba. Yine john dere geri planda mazotundan dolayı. İyi bşr pompa ayarıyla düzeliyor diyorlar ama. En çok erkunta aklım yattı.

JD 5055 ,
Birde bir şey soracağım erkunt 80.4 m 80.3 m nimet 70m in mazot yakışı çok değişir mi hangisi daha iyi. 80.4 silindirli ancak fiyatı biraz pahalı. Daha çok 80.3 ile 70m in farkını merak ettim. Teşekkürler

Hemşerim Malatya'nın neresindensin
Sıfırmı alacaksın ikinci elmi
Fiyatları neler sordun mu ne kadar fark var ikisinin arasında
İkisinde güzel traktör ama güç farklarıda var, ağırlıklı nakliyemi olacak
Ben akçadağlıyım hemşerim. Biz kayısı icarcısıyız. Traktörle çok ilçeye gidiyoruz sezonda gerek ağaç sallama genelde yakın yerlerde nakliye için. Ama daha çok 70 dönüm bahçe var onu işliyoruz. Yani mazot farkı ve hızlı gitmesi önemli. Büyük ihtimal sıfır almam. Akçadağda herkes erkunt alıyor ancak john dere tercih edende çok doğanşehir tarafıda hep john dere alıyor.

• Beğen
Ben akçadağlıyım hemşerim. Biz kayısı icarcısıyız. Traktörle çok ilçeye gidiyoruz sezonda gerek ağaç sallama genelde yakın yerlerde nakliye için. Ama daha çok 70 dönüm bahçe var onu işliyoruz. Yani mazot farkı ve hızlı gitmesi önemli. Büyük ihtimal sıfır almam. Akçadağda herkes erkunt alıyor ancak john dere tercih edende çok doğanşehir tarafıda hep john dere alıyor.
İlk şunu söyleyeyim 70 m kayısı altına daha rahat girer.
Akçadağ da baya tutuluyor ve kime sorsam memnun lar. Akçadağ girişinde opet TE duran Erkunt var önünde kepçe takılı o adama bi sor danış her işe koşuyor ilaçlama kepçe işi kültivatör vs.

5055 ağaç altına büyük gelir yorar seni kalıp olarak 165 likten büyük . @The_Hoca nın dediğine katılıyorum 70 m daha iyi olur hemşerim.
Akçadağın neresinden sin

İlk şunu söyleyeyim 70 m kayısı altına daha rahat girer.
Akçadağ da baya tutuluyor ve kime sorsam memnun lar. Akçadağ girişinde opet TE duran Erkunt var önünde kepçe takılı o adama bi sor danış her işe koşuyor ilaçlama kepçe işi kültivatör vs.

5055 ağaç altına büyük gelir yorar seni kalıp olarak 165 likten büyük . @The_Hoca nın dediğine katılıyorum 70 m daha iyi olur hemşerim.
Akçadağın neresinden sin
Ben akçadağ bahriliyim. O traktörüde adamıda biliyorum. Kınayların traktörü kum yüklüyorlar onla. Sen nerelisin

• Beğen
Ben akçadağ bahriliyim. O traktörüde adamıda biliyorum. Kınayların traktörü kum yüklüyorlar onla. Sen nerelisin
Zaten akçadağda kime danışsam. Erkunt der. Birde dağ köylerinde kime sorsam john dere der. Bi sefer kürecikte 5065e 100 kasa kayısıyla 3 metrelik bildiğin duvarı tırmandı. Ben traktörün üstündeyken. Yürüyerek çıkamadım aynı yokuşu. Bizim hartuttada bahçe var. Bide dağ köylerine çok gidiyoruz. Ama büyük ihtimalle erkunt alacağım. Duruma göre ya 80.4 yada nimet 70m sağol hemşerim

Zaten akçadağda kime danışsam. Erkunt der. Birde dağ köylerinde kime sorsam john dere der. Bi sefer kürecikte 5065e 100 kasa kayısıyla 3 metrelik bildiğin duvarı tırmandı. Ben traktörün üstündeyken. Yürüyerek çıkamadım aynı yokuşu. Bizim hartuttada bahçe var. Bide dağ köylerine çok gidiyoruz. Ama büyük ihtimalle erkunt alacağım. Duruma göre ya 80.4 yada nimet 70m sağol hemşerim
80.4 4 silindir yolda biraz fazla yakar. 70m işini görür rahatlıkla ama temiz bişey bulman lazım.
Ben topsöğütlüyüm ama Akçadağ da yonca tarlam var kiraladım. Bindal Hasanhışt kaçmazlar (Karlıdağ ) çifliğinin ordada bi tarla tuttum bu sene güzün ekecem nasip olursa.
Ben PVC kapı pencere mobilya mermer vs işi yapıyorum bahride çok iş yaptık

• Beğen
Birde bir şey soracağım erkunt 80.4 m 80.3 m nimet 70m in mazot yakışı çok değişir mi hangisi daha iyi. 80.4 silindirli ancak fiyatı biraz pahalı. Daha çok 80.3 ile 70m in farkını merak ettim. Teşekkürler
Bahçe serisinde 58E , 65M ve 80.4M kullanıcısı arkadaşlar var.
Motor gücü arttıkça elbette ki yakıt değişir.
En çok satan modellerden biri NH T580B olduğu için bir tık üst motor gücü tercihlerini kıyasladık.
Erkunt traktörün hidrolik aksamda değişmesi gereken bir parçası bulunuyor,
Hidrolik kol firezeleri arka kapaktan sökülüp parça değiştiriliyor.
80.3 model traktörden bizim yakın çevremizde bulunmuyor.
4 piston motor uzun süreli çalışmalarda ısıl kayıpları az olacağı için tercih edilir.
Motor ömrü olarakta daha uzun olur.

Same deutz mu oluyor. samede iyiymiş ama çevremde alan hiç görmedim huyunu suyunu bilmiyorum. Ne durumda arıza açar bilmiyorum. Yedek parça tedarikide önemli
Evet same Deutz demek yakıtı az yolda formda kullanan arkadaş lar da var
Parça ne olacak hepsi aynı kapıya çıkıyor aşağı yukarı italler hariç .
Bir araştır derim yakıt için diyorum yolda firen de sağlam

Son düzenleme: