hey yawrum 178 mF

Ynt: hey yawrum 178 mF

okkangal link=topic=6099.msg66643#msg66643 date=1219015857' Alıntı:
mf nin 188 modeli patinaj çeker durur doğru .... ama yinede bu seri mf nin en iyi serisi ki şimdiki ufak serilerinden çok çok iyi bu eskiler.... hemde sağlam ... aslında benim şahsi fikrimdir , eski motorlar TURBO olmadığı için çabuk bayılmıyor ve yüke asılma konusunda hepsi başarılı gibi duruyor.... ( TURBO bayılır demedim kimse kızmasın ... ama rampada motor çok hoplar sa yada gazı bir kesersen TURBO bayılır , bu nedenle TURBOLU motorlar rampaya devirli vurulur, diğerlerini ise hızla vur vites düşürerek çık yapılır.... kendi şahsi fikrimdir , tartışadabilirim )
fikrine saygı duyuyoruz.hiç turbolu motor kullanmadım ama dediğin gibi eskileri hızlı vur rampaya vites küçült bu şekilde kullanıyoz.

okkangal link=topic=6099.msg66643#msg66643 date=1219015857' Alıntı:
mf nin 188 modeli patinaj çeker durur doğru .... ama yinede bu seri mf nin en iyi serisi ki şimdiki ufak serilerinden çok çok iyi bu eskiler.... hemde sağlam ... aslında benim şahsi fikrimdir , eski motorlar TURBO olmadığı için çabuk bayılmıyor ve yüke asılma konusunda hepsi başarılı gibi duruyor.... ( TURBO bayılır demedim kimse kızmasın ... ama rampada motor çok hoplar sa yada gazı bir kesersen TURBO bayılır , bu nedenle TURBOLU motorlar rampaya devirli vurulur, diğerlerini ise hızla vur vites düşürerek çık yapılır.... kendi şahsi fikrimdir , tartışadabilirim )
hiç turbolu motor kullanmadım ama turbolu minibüs kullandım... bnce turbo hafif bayırlar için az bi bayır olsun normal motorları kesinlikle geçer ama çok dik bi bayırda da normal motorlar her zaman turboyu geçer..

bitirimedirne link=topic=6099.msg67252#msg67252 date=1219213896' Alıntı:
hiç turbolu motor kullanmadım ama turbolu minibüs kullandım... bnce turbo hafif bayırlar için az bi bayır olsun normal motorları kesinlikle geçer ama çok dik bi bayırda da normal motorlar her zaman turboyu geçer..
bunu minibüs kullandığın için mi söylüyon.minibüsle traktör bir olur mu hiç??

mrram link=topic=6099.msg67262#msg67262 date=1219215266' Alıntı:
bunu minibüs kullandığın için mi söylüyon.minibüsle traktör bir olur mu hiç??
bn motorun rampadaki performansını söyledim tabiki minibüsle traktör bir değil ama minibüstede 4.5 ton kasa + yolcu oluyor yüke biniyor..turbo hafif bayırda hiç kesilmiyor... dik bi bayır çıkınca çok vites düşüyor...

GEL ' N SAYIN TRAKKULPLILAR ABILER AGALAR BEN TRAKTOR DEDDIMM I FIAT 780 DERIM BASKA BISEY BILMME HER IIS YAPAR RAMPADA GUCLU TARLADA GUCLU KASNAK DEVIRLI GUCLU HEPSI 5 YILDIZ TURKIYE YE GELEN FIATIN 80 SERISININ EN IYIISI YORUMLAR SIZIN SAYGILAR )

FIAT_780 link=topic=6099.msg69848#msg69848 date=1220009376' Alıntı:
GEL ' N SAYIN TRAKKULPLILAR ABILER AGALAR BEN TRAKTOR DEDDIMM I FIAT 780 DERIM BASKA BISEY BILMME HER IIS YAPAR RAMPADA GUCLU TARLADA GUCLU KASNAK DEVIRLI GUCLU HEPSI 5 YILDIZ TURKIYE YE GELEN FIATIN 80 SERISININ EN IYIISI YORUMLAR SIZIN SAYGILAR )
780 kullanmadım ama 640 kullanıyom kasnak,kuyruk mili,rampa çekişi çok güzel fiatların..

mrram link=topic=6099.msg69029#msg69029 date=1219744647' Alıntı:
hiç fiat kullandın mı??kullandıysan hangilerini kullandın??
arkadaşlar fiatın kuyruk mili tartışma konusu oluyorsa kesin fiat kulanmıyanlardır. ben masseyci olarak kobrayı kullanmak için emanet fiat traktör getiriyorum birde bizim burlada saman patos vs hep fiatın işidir. sizin oraları bilmem kobrayı soracak olursanızda fıat bölümünde 80 66 dt de görünüyor saygılar