YARIN BÜYÜK GÜN

Ynt: YARIN BÜYÜK GÜN

Hayırlısı olsun , bence üzülmeyin. Şu anki haliyle muhtarlık dertsiz başına dert almak gibi birşey bizim bölgemizde. Hiç gereği yokken eşinle dostunla kötü olma riski var. Köylerde belirli bir kitle var ne yapsan yaranamazsın. Sinir ve dert kaynağı oluyor insana. Önceki yıllarda muhtarlığın bir forsu vardı , hakikaten akil adamlar oluyordu muhtar , herkez muhtar olamazdı. Ama şimdi durum değişti , hiç layığı olmayan adamlar bile bu göreve gelmeye başladı. Köylerde göçler , ölümler sebebiyle düzgün insan az kaldı , düzgün olan insanlarda bahsettiğim sebeplerden gidip aday olmuyorlar.

babam muhtar adayıyken köyden bir şahıs gelip her gün bizde gece 2 ye kadar oy sayıyordu.zaten 150 tane seçmeni var köyün.adam saymaya şöyle başlıyordu.23 oy bizim sülale+ vs...meğer muheterem şahıs gece 2 ye kadar bizde,2 den sonra diğer adayın evinde oy sayıyormuş.babam bu sülalenin adayını 3 seçim öncesi yenmişti.Adamlar babamı aday gösterdiler ve oy vermediler.neymiş 15 yıl öncenin intikamını almışlar.Muhtarlık hakkıyla yapan için çok zor.bana sorarsan aycan abi Allah sizi korumuş ;D oy vermeyenlere gidip teşekkür edin zuha-*-s

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim .yenilgiye üzülmüyorum sadece oynanan oyuna üzülüyorum ..yazılacak çok şey var aslında ama yazmaya başlasan roman olur..herkese ayrı cevab yazamadım kusura bakmayın ,

vale link=topic=56064.msg603417#msg603417 date=1338788372' Alıntı:
arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ..kaybettik ..
benim tahminlerim doğru çıktı ve kayınpeder çok güzel hazırlanmış bir komplonun kurbanı oldu..çıkması için zorlayan şimdiki belediye başkanı kayınpedere çalışyormuş gibi görünüp şimdiki kazanan adaya çalışmış .....düzenek çok güzel hazırlanmış ve işletilmiş ..ama gün gelir bunun hesabı sorulur

aycan abi geçmiş olsun muhtar olsaaydı tabi iyi olurdu ama her işte vardır bir hayır

bu insanlar nankördür abi
Hazreti Ömer (r.a) gibi geceleri kapı kapı sırtından un çuvalı taşısan dağıtsan yedikten sonra inkar ederler...

memory43 link=topic=56064.msg603588#msg603588 date=1338826168' Alıntı:
hayırlısı olsun abi inşallah bir daha ki sefere sen olursun abi
bu işler bana göre değil mehmet ..ben insanlardan uzak olmayı tercih ediyorum ..insanlarla uğraşmak gerçekten zor

laf götürüp getiren demekki
MAHŞERİ DÜŞÜNMÜYOR..
demmekki ALLAH ı yalancı sanıyor hani cehenneme inanmıyor yada bilmiyor ne yazık ne yazık

kulları yalancılıkla kandırmak aldatmak ne yazık

yapmayacağı sözü aldatmak için vermek ne yazık ne YAZIK

şerefli1 link=topic=56064.msg603655#msg603655 date=1338833568' Alıntı:
laf götürüp getiren demekki
MAHŞERİ DÜŞÜNMÜYOR..
demmekki ALLAH ı yalancı sanıyor hani cehenneme inanmıyor yada bilmiyor ne yazık ne yazık

kulları yalancılıkla kandırmak aldatmak ne yazık

yapmayacağı sözü aldatmak için vermek ne yazık ne YAZIK
muzaffer insanlar yemin ediyor ve yeminini tutmuyor ...öbür dünyayı düşünen mi var ...bu dünyadaki menfaatler daha ağır basıyor ....insanların gerçek karakteri bir alışveriş birde seçimlerde meydana çıkıyor ....

nabolant link=topic=56064.msg603700#msg603700 date=1338841751' Alıntı:
üzülme , maalesef politika böyle bir şey,insanın yüzüne gülüp sırtından vurur
aynen politika latinceden gelen bir terimdir poli : çok demektir. tika da yüz manasına gelir birleşince çok yüzlülük oluyo asıl anlamında birden fazla insan demek ama bizimkiler yanlış anlamış olacaklar ki çok yüzlü olmuşlar :D

hakkında hayırlısı abim boşver dostunu düşmanını tanıdın bu sayede o da bir güzelliktir. senin canın sağolsun.