Traktörün Pompa Ayarını Yaptırmak Faydalı Mı?

Traktörüne pompa ayarı verdiren arkadaşlar işlemden memnunlar mı? Yakıt, güç, çekiş ve yol hızına ne gibi faydaları zararları var merak ediyorum. Özellikle dedikleri gibi yakıt düşüyor mu?

Traktörüne pompa ayarı verdiren arkadaşlar işlemden memnunlar mı? Yakıt, güç, çekiş ve yol hızına ne gibi faydaları zararları var merak ediyorum. Özellikle dedikleri gibi yakıt düşüyor mu?
bende merak ettiğim konulardan birisi umarım açıklayıcı cevaplar alırız
Hangi belirtiler pompanın ayarının bozulduğunu gösterir bunları da öğrenmek istiyorum.

Pompa ayarı işinin ehli bir usta tarafından yapılınca güzel sonuçlar verir.Ozellikle euro3 emisyonlu traktörler fabrikadan emisyon değeri tutsun diye pompa ayari kısık çıkıyor ve boğulma duman atma yavaş devirlenme vs.gibi durumlar ortaya çıkıyor.Bu traktörlere pompa ayarı yaptıktan sonra 1 vites fark ediyor ve çekişi daha guzel olup dumanı kesiyor.ben Erkunt 90 lüks için yaptırdım gayette güzel oldu traktör ilk haline göre daha iyi oldu.

• Beğen
Tepkiler: Geyik60
2 sene önce yaptırdım beğenmedim bidaha yaptırdım yine beğenmedim üçüncüde anca ayara getirdi. Pompa ayarı hangi durumlarda gerekli aşırı duman atma muadillerine göre çekiş düşüklüğü fazla yakıt sağır çalışma ve gaz yememe gibi durumlarda yapılır aynı zamanda varsa LDA ayarı da yapılır bunların yanında avans ayarı da önemli

2 sene önce yaptırdım beğenmedim bidaha yaptırdım yine beğenmedim üçüncüde anca ayara getirdi. Pompa ayarı hangi durumlarda gerekli aşırı duman atma muadillerine göre çekiş düşüklüğü fazla yakıt sağır çalışma ve gaz yememe gibi durumlarda yapılır aynı zamanda varsa LDA ayarı da yapılır bunların yanında avans ayarı da önemli
ustam bana göre yakıt fazla yani yaptıgı işe göre bakarsak
hocam görüştüm usta yakıt da ince o yüzden yakıyor diyor peki
yakıta yag koyan oluyor mu hıc deneyen oldu mu
usta bnm üşterilerimin bir kısmı koyuyor diyor
motorlar turbolu oldugu için endişe de ediyoruz koymaya

ustam bana göre yakıt fazla yani yaptıgı işe göre bakarsak
hocam görüştüm usta yakıt da ince o yüzden yakıyor diyor peki
yakıta yag koyan oluyor mu hıc deneyen oldu mu
usta bnm üşterilerimin bir kısmı koyuyor diyor
motorlar turbolu oldugu için endişe de ediyoruz koymaya
Motor çekmiyorsa yaptırmakta fayda var dumanlama yapıyorsa da yapılabilir ben olsam yağ koymam yağın hiç zararı olmasa bile egzozdan atılırken turbo pallerine yapışıp balans yapabilir bu da mil kesmeye kadar gider