yıne td ıle karşınızdayım

Ynt: yıne td ıle karşınızdayım

aksazli link=topic=56900.msg611009#msg611009 date=1341003124' Alıntı:
ya bırak bi dalga geçmeyi. adam milletle kafa buluyor resmen.sen olsun yorgun eşşeği yokuşa sürme . :) :)
valla benim icin hava hos bu gece toz ustume gelmiyor patoz ariza vermedi cok sukur gerci traktörün fren küreği patladida olsun sabaha kadar ben ayri telden reis ayri telden karşılıklı atisiriz hele bakam kim pes ediyor :) ......

:D trakkulup çetesi bunlar hakan kardeş baş edemezsin :D baştan erkunta soğuk su vurdun sen o yüzden bukadar gerildi millet. sonradan kendini anlatmaya çalışsanda çamur attın bikere izi illa kalıcaktır.sonuçta burada o motorun nasıl olduğunuda biliyolar nasıl çekip yaktığınıda td100 üde biliyoruz kıymet 90 ıda ikiside dörtdörtlük değil olamazda zaten. shutlle var diye td yi övme. donanım olarak erkunt kat kat fazla. bu arada traktöründe hayırlı olsun.

Hebun021 link=topic=56900.msg611030#msg611030 date=1341004247' Alıntı:
valla benim icin hava hos bu gece toz ustume gelmiyor patoz ariza vermedi cok sukur gerci traktörün fren küreği patladida olsun sabaha kadar ben ayri telden reis ayri telden karşılıklı atisiriz hele bakam kim pes ediyor :) ......
allah işini kolay eylesin. .o işin arasında reise laf mı anlatacaksın. deymez git dinlen.

Arkadaşlar yazılan mesjlardan belki dogruluk payı yoktur atıp tutuyorsunuzdur herşey ii güzelde bari birbirimize saygılı konuşalım yahu ulanlar eşşekler kol geziyor lütfen birbirimizi kırmayacak şekilde yorum yapalım..

Eşit şartlarda erkunt 90 td100d yi çeksin yeni aldığım td100 ü vermeye hazırım. Ama ben çekersem de alırım. Erkunt 90 Td100den iyi olsaydı NH alacağıma gider Erkunt alırdım milyarlar da bana kalırdı. Akıl var mantık var hepsinin gücü, torku ağırlığı ortada. Şöförün yanlış vitese takması bile çekişmede fark eder. Çekişmelerle traktör gücü anlaşılmaz. Bizim köyde uzun ve dik bir yer var. O dik yeri Erkunt 90 boş römörkla 4. vitesle çıkamazken Td100 d aynı römörkü 4. viteste 10 gazla çıkarıyor. Erkunt 90 ı olan çekiştirmeye korktuğu için traktör zarar görür dediği için böyle bişey yaptık. Hadin buna da yorum yapın. Ayrıca td85 te hattat a110 u videolarda çekiyor görünüyor. İşinize gelene inanıyorsunuz. Erkuntu karalamıyorum ama bir videodan bu sonucu çıkarmak çok saçma

kardes sende traktor cekıstırmeyle gucu bellı olmaz dıyorsun erkunt 90 ı olana gel cekıstırelım dıorsun sende bı tuhafsın vallaha billaha ya ama nh her zaman ondedır dierlerıne göre ;)

Erkunt 90 nı baz alma. Kudreti karşılaştır.

KALINLI_58 link=topic=56900.msg611367#msg611367 date=1341173826' Alıntı:
Eşit şartlarda erkunt 90 td100d yi çeksin yeni aldığım td100 ü vermeye hazırım. Ama ben çekersem de alırım. Erkunt 90 Td100den iyi olsaydı NH alacağıma gider Erkunt alırdım milyarlar da bana kalırdı. Akıl var mantık var hepsinin gücü, torku ağırlığı ortada. Şöförün yanlış vitese takması bile çekişmede fark eder. Çekişmelerle traktör gücü anlaşılmaz. Bizim köyde uzun ve dik bir yer var. O dik yeri Erkunt 90 boş römörkla 4. vitesle çıkamazken Td100 d aynı römörkü 4. viteste 10 gazla çıkarıyor. Erkunt 90 ı olan çekiştirmeye korktuğu için traktör zarar görür dediği için böyle bişey yaptık. Hadin buna da yorum yapın. Ayrıca td85 te hattat a110 u videolarda çekiyor görünüyor. İşinize gelene inanıyorsunuz. Erkuntu karalamıyorum ama bir videodan bu sonucu çıkarmak çok saçma

Dediğin gibi çekiştirmekle belli olmayan verimlilik, güç yada kalite; uçsuz, belirsiz efsanelerlede belli olmaz. Senin yeni aldığın nh kimsenin umrunda değil. Zamanında piyasayı araştırmadan, ölçüp tartmadan aldığın traktörüde kimse düşünmez. Allah ödeme kolaylığı versin.

Arkadaşlar bu kadar atışmaya değmez,traktörleriniz isteklerinizi yeterli derecede karşılıyorsa olay bitmiştir ne derseniz boş.
Ben bu shuttle olayını merak ediyorum,vitesi değiştirmeden ileri geri hareket etmek için bi özellik, shuttle ile ileri geri hareket ederken debriyaja basmak gerekiyo mu,birde traktör durduktan sonra mı konumu değiştirilir shuttle ' ın.

Nightmare(Başakçı) link=topic=56900.msg611558#msg611558 date=1341238188' Alıntı:
Erkunt 90 nı baz alma. Kudreti karşılaştır.

Dediğin gibi çekiştirmekle belli olmayan verimlilik, güç yada kalite; uçsuz, belirsiz efsanelerlede belli olmaz. Senin yeni aldığın nh kimsenin umrunda değil. Zamanında piyasayı araştırmadan, ölçüp tartmadan aldığın traktörüde kimse düşünmez. Allah ödeme kolaylığı versin.
NH TD100 ün borcunu bitirdik ve şuan satacak olsam bayi sattığı fiyata alıyor. Ben NH ' ın 2. el hali ile bile o traktörün 0 km sini alabilirim. Önemli olan benim işimi görmesidir. Erkuntla 15 sene işimi görebiliyorsam NH la 20 sene işimi görürüm. Satacak olsam da kolay satarım. Servisi parçası vs her yönden NH üstündür. Bunun kimse aksini iddiaa edemez. 10 sene sonra Erkunt daha iyi seviyeye gelebilir ama garantisi yok. Garantisi olmayan işe girmem ben. Bunun neyini araştırayım ki? Bekler görürüz Erkunt iyi olursa Erkuntta alırız ama daha 10 sene beklemek gerek

Fiat_Junior link=topic=56900.msg611381#msg611381 date=1341175711' Alıntı:
kardes sende traktor cekıstırmeyle gucu bellı olmaz dıyorsun erkunt 90 ı olana gel cekıstırelım dıorsun sende bı tuhafsın vallaha billaha ya ama nh her zaman ondedır dierlerıne göre ;)
Çektirmeyle net olarak belli olmasa da ben o videoya inat çektirmeye de razıyım:)

KALINLI_58 link=topic=56900.msg611583#msg611583 date=1341245170' Alıntı:
NH TD100 ün borcunu bitirdik ve şuan satacak olsam bayi sattığı fiyata alıyor. Ben NH ' ın 2. el hali ile bile o traktörün 0 km sini alabilirim. Önemli olan benim işimi görmesidir. Erkuntla 15 sene işimi görebiliyorsam NH la 20 sene işimi görürüm. Satacak olsam da kolay satarım. Servisi parçası vs her yönden NH üstündür. Bunun kimse aksini iddiaa edemez. 10 sene sonra Erkunt daha iyi seviyeye gelebilir ama garantisi yok. Garantisi olmayan işe girmem ben. Bunun neyini araştırayım ki? Bekler görürüz Erkunt iyi olursa Erkuntta alırız ama daha 10 sene beklemek gerek

Hemen sat yenisini al her yıl değiştir gitsin o zaman. Sallama birader. Her 2side aynı işi aynı süre görür üstlerinde şoför olduktan sonra. yok senin aklın teknolojiye konfora ergonomiye pek aklın ermiyosa tabi basit traktör en iyi traktör. Neyi araştıracağını bilmediğin için araştırmadan ilk bulduğunu almışsın. Halbuki şuan sen bile teknik açıdan erkuntun Nhden üstün olduğunu inkar edemezsin..

Nightmare(Başakçı) link=topic=56900.msg611598#msg611598 date=1341249871' Alıntı:
Hemen sat yenisini al her yıl değiştir gitsin o zaman. Sallama birader. Her 2side aynı işi aynı süre görür üstlerinde şoför olduktan sonra. yok senin teknolojiye konfora ergonomiye pek aklın ermiyosa tabi basit traktör en iyi traktör. Neyi araştıracağını bilmediğin için araştırmadan ilk bulduğunu almışsın. Halbuki şuan sen bile teknik açıdan erkuntun Nhden üstün olduğunu inkar edemezsin..

yaw arkadaşlar Kalınlı arkadaş haklı çekişmelerden traktörün şöyle böyle olduğu anlaşılmaz. sitedeki videolarda var açın izleyin. lastikleri su dolu mf 265, 285 ' i çekiyor. şimdi 265 in 285 i çekmesi mantığa aykırı. haa lastiğin su ile dolu olduğunu bilmeyen derki 265 285 ten üstün. ama herkes bilir ki 265 285 ile hiçbir yerde boy ölçüşemez.
Farklı bir örnek vereyim bende 99 model 285 s ile 2001 nh 80-66 s var ikiside aynı güçte motorlar. çekiştirmeye kalksan 80-66 s alır.çünkü daha ağır. Ama tarlada görülen işlerde 285 s ile adım atamaz. mf ler daha seri gezer tarlada.
Erkuntlara gelecek olursak bence güzel traktörler ama gelecek vaadedemiyorlar. yani anlıcannız bu traktörleri alan arkadaş önünü göremiyor. ilerde ne olur ne biter veya satınca para edermi bilinmiyor. Örneğin biz 1 ay önce gidip hiç düşünmeden td 110 d aldık. o kategoride en iyi traktör td 110 d mi hayır. ama servis yedek parça, ikinci el vs vs. nedenlerden dolayı nh alınıp satılıyor. olay bu yoksa ne erkunt kötü traktör ne de nh çok iyi traktör; herkes işine geleni kullanıyor onu savunuyor bu kadar basit...

tahir link=topic=56900.msg610929#msg610929 date=1340997779' Alıntı:
hayrdr kardeş senn bu erkunt la ne alıp veremediğin var önceden yada sonradan canını felanmı yaktı yoksa bi yaranmı var erkunt dan dolayı hayırdr siteye geldiğinden beri erkunt şöle erkunt böle diyon hayrola sıkıntı ne kıymet90 td 100 çekti galiba anlaşılan baya bi zoruna gitmiş senn. sıkma kardeş al bi kıymet sende rahat ol sitede bu kadar zoruna gitcegini bilsek attrmazdık siteye o video ları

sen ne diyosun ya kıymet 90 td 100 çekmiş tekerleri su dolu olursa tabi çeker

http://www.dailymotion.com/video/xlxo3w_nh-td8od-vs-erkunt-servet-8o_auto?from_fb_popup=1&code=AQDXwpwh-U0xBWaAf_YzSJq3pVKDIwkfj_8-HTdMyZ7VEs1u2Btjk_5QoKuMY1qdYCHzXjXgrMqlVb4VvGMgnGWn8Sy4TkR3C9ozq9WpQs7pu6IqB_lM_BlGbp3wJ7NSlvkBwZw0vlFIGNC0ri080NApHueaKtUsVjnEwApzv9ZwJY-RfwOX5Pcpy47T6BIVuLQ#_=_

servet 80 td 80 çekemiyo sen ne diyon