Erkunt Ve Sorunları

Ynt: Erkunt Ve Sorunları

murat_saribas link=topic=59010.msg636194#msg636194 date=1349347071' Alıntı:
ne bu vidalarını söktük diye hemen garanti dışı kalacak elektronik eşyamı vites geçmiyosa alttaki somunlar sıkılıp ayarlanır servis beklemeye gerek yokki uzun kısa far yanmıyorsa ya sigorta değişir yada röle bunlar basit ve garantiyi bozmayacak şeyler
Basit şeylere demezler tabi , ben daha büyük arızalar için dedim.

berat senin uzun- kısada problem varsa ve sürekli sigorta atıyorsa uzun kısa yaptığın kolda kaçak olabilir traktörü kullanmıyacağınız zamanlarda akünün kutup başını çıkarmanızı tavsiye ederim sorun hallolana kadar, ve elektrik aksamını iyice kontrol et kaçak varmı yokmu diye ufacık yerden şase yapabilir...

doğan abinin sözlerine katılıyorum :) ...

bizim burdada arkadaşınki olduydu oks bozuldu servis yenisini getirdi sigorta atmış he bide hidrolik kollarında biraz arıza varmış
bizimkinin hepsini kendimiz yaptık önlerin sıgortası yanmış degiştirdik klima 7.yılında şaban muhtarınki gibi mükemmel

o zmn erkuntun sadece motorunu ve diğer aksamları almak lazm. :D baksanıza aksesuarların hepsinde bi sorun var. lambaları sökecen el gazına zaaten pek gerek olmuyo onuda at klima o kadarda önemli bişe deil zaten :D biz klimasız geziniyoz :D elektronık parçaları atcan çöpe :D
şase yapıyor belli :D dikkat edin alev bile alır kablolardan :S

OKS yi fazla elektronik buluyorum. Evladiyelik kullanılabilecek bir opsiyon gibi o güveni vermedi. Bir MF sahibi olarak NH ların Lift Otamatik sistemini çok takdir ediyorum. Uzun yıllar sorunsuz kullanılması , basit ve mekanik bir sistem olması iyi yanları.

Kusura bakmayın ama iki cümle kurup yorum yapıyoruz birinin içine birileri kesin ediyor yani. kara düzen traktör kullanacak olsam sıfıra bakmazdım ama klimalı ve bazı kolaylıklar için lükse kaçarak sıfır traktör alıyoruz. yurtiçi ve yurt dışı üretilen traktör-makina-elektronik eşyalarda sorunlar herzaman görünüyor ama bu bir türk firması olunca neden bu kadar üstüne gidiliyor anlayamadım.

Murat abi esas sen kusura bakma. Erkuntu sevebilirsin, yerlileri de sevebilirsin. Ben veya biz de yerli malımıza düşman değiliz. Sadece milletimizi aza yetinmeye alıştırmışlar. Her zaman şu lafı diyorum. Elin fent traktörü 90 yılında farmer serisinde elektronik kontrollü hidrolik sistemini yapmışsa bunu 2012 yılında bizim yerlilerimizin yapması lazım... Ha yapıyor mu. Evet yavaş yavaş 20 yıl sonra yaptılar. Ama yapılan mal da görüyorum ki sadece göz doldurmak için yapılmış. Belki sen görmüyor duymuyor olabilirsin sorunlarını ama ben çoğu yerli traktörde ki sorunları görüyorum da duyuyorum da. Motor olarak sağlamdır. Aktarma organı olarak sağlamdır. Ama diğer organlarla bu bir bütündür. Sonuçda sadece kabin için 10 bin tl fark ödeyenler var. Yazık günah değil mi? Bir iş yapılacaksa doğru yapılmalıdır. Hepimiz görüyoruz alev alan yanan motorları. Allah korusun abicim. Bu işler öyle basite indirgenecek işler değil.

doganbey1 link=topic=59010.msg636251#msg636251 date=1349365394' Alıntı:
Murat abi esas sen kusura bakma. Erkuntu sevebilirsin, yerlileri de sevebilirsin. Ben veya biz de yerli malımıza düşman değiliz. Sadece milletimizi aza yetinmeye alıştırmışlar. Her zaman şu lafı diyorum. Elin fent traktörü 90 yılında farmer serisinde elektronik kontrollü hidrolik sistemini yapmışsa bunu 2012 yılında bizim yerlilerimizin yapması lazım... Ha yapıyor mu. Evet yavaş yavaş 20 yıl sonra yaptılar. Ama yapılan mal da görüyorum ki sadece göz doldurmak için yapılmış. Belki sen görmüyor duymuyor olabilirsin sorunlarını ama ben çoğu yerli traktörde ki sorunları görüyorum da duyuyorum da. Motor olarak sağlamdır. Aktarma organı olarak sağlamdır. Ama diğer organlarla bu bir bütündür. Sonuçda sadece kabin için 10 bin tl fark ödeyenler var. Yazık günah değil mi? Bir iş yapılacaksa doğru yapılmalıdır. Hepimiz görüyoruz alev alan yanan motorları. Allah korusun abicim. Bu işler öyle basite indirgenecek işler değil.
bu konuda ben erkuntu kotulemek amaclı acmadım erkunt kullanıcılarından bılgı almak ıcın actım. bole sıkıntılar o kadar para verıp ufak tefek seylerın cıkması can sıkıyor. bu kadar ıyı cekıpde az mazot yakıp memnun edıyor denılen gıbı lukse kactık klımalı aldık falan fılan sureklı arıza cıkartması can sıkıyor.

hidrolik direksiyon mersedeste 80 li yıllarda vardı ama nedense tofaşın kuş serisi ve renonun torosları yok sattı 95 de tofaşa hidrolik direksiyon koydular torosa ise varmı bilmiyorum yani sonuçta bizim burda topu topu 10 ithal motor varsa arızalarını saymakla bitiremem deutz oks sorunu yok zaten kara düzen 2012 deutz var düymeli kuyruk mili yüzünden 3 sefer arkası açıldı yani. Traktörün paşası fentte bendeki 2 traktörü 1 connecti satsam heralde en küçüğünden alırım.