FLORA X SIVI GÜBRESİ

Arkadaşlar içinizde flora x yaprak gübresini kullanan var mı? Bu gübreyi çok övüyorlar. Buğday da kullanacak faydası olur mu? Birde Hummer 10 wp ot ilacı kullanan var mı? Bu ot ilacı hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ynt: FLORA X SIVI GÜBRESİ

ŞEVKİ TINMAZ link=topic=64572.msg729826#msg729826 date=1365451195' Alıntı:
Arkadaşlar içinizde flora x yaprak gübresini kullanan var mı? Bu gübreyi çok övüyorlar. Buğday da kullanacak faydası olur mu? Birde Hummer 10 wp ot ilacı kullanan var mı? Bu ot ilacı hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
hummer ın gelecek ota da etkılı oldugunu ve ekımden once bıle atılabılecegını duymustum .. bırde uzerıne mısır nohut fasulye gııbı bıtkıler ekılemıyor hummer atılan tarlanın ..

Ben 2 yıl evel bir ziraatçinin gazı ile Flora-X yaprak gübresi buğdaya atmıştım.Verime bir yararı yok ayrıca o sene protein oranımda düşük çıkmıştı.Az bir yerde dene istersen memnun kalırsan seneye hepsine atarsın aksi halde hiç atmazsın.Böylece kaybın az olur.Karar senin tabi ben bu sene Nutrimix attım buğdaya toz halinde fıçıya katıp yapraktan uyguladım.Harman sonunda neticeyi paylaşırım.Kolay gelsin.

Hummer 10 wp ot ilacı hatırladığım kadarıyla toz ilaç buğday ekiminden hemen sonra kullanılıyor gramını iyi ayarlamak gerekir çünkü gelecek yıl ekilecek mahsülede etkiler toprakta kalıcılığı uzun zamandır mecbur değilsen kullanma derim.Hatta tozunu fazla kaçırırsan buğdayı bile etkiler. Tekirdağ da bazı arkadaşlar kullanıyorlar onlarda baharda buğdayın içine girilemeyen kusak yerlerde kullanıyorlarmış.

Florax iki uygulama yapılır ise kardeşleme zamanı gayet verim veren bir gubredir. Tek uygulama yapılacak ise dekara 100 ml Başağa kalkma döneminde aminoasit de kullanırsanız gayet başarılı bir sonuç alırsınız
Olbagro Tarım marketten ürün inceleye bilirisiniz