Ev Yapımı İçin Yardım

Size Hangisini Seçmeliyim

• Kullanılan toplam oy
    148
Ynt: Ev Yapımı İçin Yardım

UÖZKAN.77 link=topic=70687.msg809768#msg809768 date=1386961910' Alıntı:
Prefabrikler benimde hoşuma gidiyo... ama çok mekanik kalıyo..

Ama mesele ekolojiklik-otantiklik vs. ise SAMAN EV!
abi prefabrikler iyi değil ..burda bi iş adamı var tanıdık geçenlerde gezmeye gittim ömrü 20 yıl diyor sonra at çöpe dedi

İnşaatcıların demir profil prefabrikse ne 20 ' si ne 50 ' si demir yığını sonuçta.. bizde koyun işletmesine aldık.

Ama sağlık..vs dersen ahşap-saman-çamurdan ötesi yok :) teneffüs eder bu malzemeler mesela..

UÖZKAN.77 link=topic=70687.msg809772#msg809772 date=1386962268' Alıntı:
İnşaatcıların demir profil prefabrikse ne 20 ' si ne 50 ' si demir yığını sonuçta.. bizde koyun işletmesine aldık.

Ama sağlık..vs dersen ahşap-saman-çamurdan ötesi yok :) teneffüs eder bu malzemeler mesela..
kerpiçtenmi yapsamm..ama kerpici kim basacak

Uğraşşan olur olmaz diye bişey yok... bizim eski usul diye beğenmediğimiz şeylere çevreciler-ekoloji vs. peşinde gidenler bayılıyo!

Toprak saman su lazım bide marangoza 4 göz kalıp yaptır yanına da bikaç kişi bul dayan gitsin..

Meğer dedelerimiz-ninelerimiz ne cevhermiş de kıymetlerini bilememişiz.. :)

cebrail sen umut abine bakma :) sana samandan ahır yaptıracak sabah gidecenki hayvanlar ahırı yemiş..kalmışlar açıkta..:)
evet bende nacizane fikrimi söyleyeyim eğer oranın havasıda kışları çok soğuk geçiyorsa .tuğla izofor bi daha tuğla iç dış sıva işlem tamam içerisi hamam gibi olur..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=70687.msg809780#msg809780 date=1386962782' Alıntı:
cebrail sen umut abine bakma :) sana samandan ahır yaptıracak sabah gidecenki hayvanlar ahırı yemiş..kalmışlar açıkta..:)
evet bende nacizane fikrimi söyleyeyim eğer oranın havasıda kışları çok soğuk geçiyorsa .tuğla izofor bi daha tuğla iç dış sıva işlem tamam içerisi hamam gibi olur..
Abi tuğla ve briket kullanmayaacağımm..
Not=modern ev istemiyorum. :)
UÖZKAN.77 link=topic=70687.msg809776#msg809776 date=1386962496' Alıntı:
Uğraşşan olur olmaz diye bişey yok... bizim eski usul diye beğenmediğimiz şeylere çevreciler-ekoloji vs. peşinde gidenler bayılıyo!

Toprak saman su lazım bide marangoza 4 göz kalıp yaptır yanına da bikaç kişi bul dayan gitsin..

Meğer dedelerimiz-ninelerimiz ne cevhermiş de kıymetlerini bilememişiz.. :)
galiba öyle olacak abi..ben tam kerpiç ev istiyorum..

Dedelerimiz-ebelerimiz zamanında aç susuz düven sürmüşler ..
Biz şimdi kerpiç ev yapmaya üşeniyoz.
Şimdi burda kim kerpiç ev yapar.=kimse yapmaz.
Kerpiç ev yapmaya karar verdim.

[size=12pt][size=12pt]Yalıtım artık binaların vazgeçilmezi, sorduğun yapı elemanlarından hiç biri ısı yalıtımı için ideal değil. Briket, tuğla yada kayseri taşı kullanırsan, dış cepheye yalıtım yaptırman gerekir. Yapacağın ev için yalıtımlı yapı elemanlarından bims blok ve ytong bloklar kullanabilirsin. Artık inşaatlarda hep bunlar kulllanılıyor.

http://kaleblokbims.com/bimsblok-nedir/

http://www.ytong.com.tr/urunler_db.asp?urunID=13&ana_kategori_id=2&kategori_id=13[/size][/size]

Her prefabrik de iyi olmuyor. Bizim tanıdık çok çekti, duvar sıvası filan çöktü. Yani prefabrik ucuz gibi görünüyor ama kalitelisini yaptırmak lazım.

Saman ev de güzel fikirmiş, yaratıcı. Daha önce bir deney izlemiştim, samandan yapılan evin izolasyonu çok iyi çıkmıştı. Tabi sonrasında iç ve dış kaplama yapılması lazım. Bir de haşereler fazlasıyla sorun yaratır sanki... Sansar betonu delerek girmiş bizim eve :D. Hem de kuş yemiş evin içinde :D.