Üniversite hocalığı yerine çiftçiliği tercih etti, köyde bilimsel tarım yapıyor

Ynt: Üniversite hocalığı yerine çiftçiliği tercih etti, köyde bilimsel tarım yapıyor

Ben abiyi takdir ettim açıkcaçı,DeHLiz ve ELPRESACANARİO isimli abilerde çok güzel şeyler yazmışlar.DeHLiz abinin dediği gibi kendin için yaşayacaksın,ailen için yaşayacaksın..

Ynt: Üniversite hocalığı yerine çiftçiliği tercih etti, köyde bilimsel tarım yapıyor

arkadaşlar yorumlarınız çok guzel bende 1995 ten berı istanbulda yaşamaya çalışıyorum ınanın arkadaşların belırttıği gıbı şehır hayatı gerçekten zor ama bır yanım tum ailem koyde orası benı mutlu edıyor arada sırada koyume kaçıp kafamı dınlıyorum az buçuk uğraşı alanlarımızda var koyde babama yardım edıpte istanbula yorgun donunce işimin kıymetını daha ıyı anlıyorum ama koy işi benı asla korkutmaz çunku en az 10yıl bır fııl ormanda odun kesıp hayvan bakıp aynı anda 10larca donum tarla ekıp hayatımı ıdame ettım tabı şimdi çocuklar benı şehre bağlı bırakıyor çunku onları okutmam gerek ama koyumu ve koy işlerını çok severım koyden asla vaz geçmem ama şuanda ınanın koylunun halı perişan kazanç kapıları tamamen kapanmış nerede ise koskoca 1500 2000nufus koy boşalmış herkes bır çıkış yolu aramak için koyden goçmüş bu çok üzücü bır durum ınanın koyun okulu bıle kapanmak uzere bu durum benı çok uzuyor tabıkı ılerıkı yıllarda istıkamet koy olacaktır ama bır alt yapım olmadan koye donmek ıstemem