40 Dönüm Tarlayı Değerlendirme

Bizim memlekette 8-9 parça irili ufaklı toplam 40 dönüm tarlamız var. Ben Ankara ' da yaşıyorum. Bu tarlaları elalem ekeceğine ben ekip biçeyim diyorum. Buğday, arpa, yulaf ekilir bizim oralarda. Su, ilaçlama filan da yapılmaz. Gübre de hayvan gübresi atılırsa atılır. Bu çalışma dönemleri de benim okulların tatil olduğu dönemlere denk geliyor. Bu yüzden ekip biçmek istiyorum.

Traktörümüz yok ama bir şekilde bulurum. Sizce buğday, arpa, yulaf üçlüsü bana ne kadar kazandırır? Tanesinden sapına kadar satacağım. Bizim köy Bolu iklimine benzer nitelikte.

Kabaca maliyet ve kazanç hesaplaması yapabilir misiniz?

Ynt: 40 Dönüm Tarlayı Değerlendirme

Köy Çankırı ' da ben Ankara ' dayım. 2 saatlik bir mesafe. Traktörüm yok, kazandıkça işimi görecek bir traktör alacağım. Zaten 2-3 sene sonra komple gideceğim memlekete. Şu 2-3 senede boş durmasın ne kazansak kardır diyorum. Öyle ciddi bir maddi beklentim yok. Kendini amorti etsin, az biraz da üzerine eklesin yeter. Hem tecrübe de olur.

Ali Bey, satmayı bırakın hala alalım diyoruz :). Köye yeni ev de yapacağız. Yani bundan sonraki planlar köye yönelik olduğu için satmak hiç aklımızda yok.

Ynt: 40 Dönüm Tarlayı Değerlendirme

Ali SARAÇ link=topic=77801.msg920856#msg920856 date=1411328215' Alıntı:
Dekarı kaç paradan satılıyosa sat parasını değerlendir emin ol parasını değerlendirmek tarlayı değerlendirmekten daha kolay ve kazanclı
Ali abi toprak satılırmı hiç,hazıra dağ dayanmaz çabuk biter.