Angusculuk

Hocam ziraat bankasına boşuna gitmeyin ben çok gittim adama postun kıllarını saydırıyorlar. ne kredisi. az al sermayenle al. gerekirse tek hayvan al.

şu söylediğiniz konu dağılsın istemiyorum ama yeri geldi söylicem ben başka bir konuda yaşadım hemde geri ödeme yaparken,

çiftçilere yapılan bu kredi şartnameleri resmen adiliktir, şerefsizlik hatta vatan hainliğidir bu kadar net.

ben sordum 12500 tl gebe düve önden 2500 tl kapora alıyorlar. ziraat bankası 5 yıl 0 vadeli krediye uygun hayvanlar.

kardeş sen bu hayvancılık işine gireceksin herhalde Allah işini rast getirsin. yolunu açık etsin. Daha önce dediğim gibi, sermayenin bir kısmı cebinde dursun. daha az hayvanla başlayıp adım adım, gıdım gıdım sabırla ilerle. bankalara da çok gitme. unutma Sabırla adım adım, gerekirse gıdım gıdım karınca gibi.

• Beğen
Tepkiler: kaderruzqari
kardeş sen bu hayvancılık işine gireceksin herhalde Allah işini rast getirsin. yolunu açık etsin. Daha önce dediğim gibi, sermayenin bir kısmı cebinde dursun. daha az hayvanla başlayıp adım adım, gıdım gıdım sabırla ilerle. bankalara da çok gitme. unutma Sabırla adım adım, gerekirse gıdım gıdım karınca gibi.

inşallah abi allahtan bir mani çıkmazsa nasibimizde yiyecek ekmegimiz var girmeyi düşünüyorum. herşey anında olsa yaşamanın anlamı kalmazdı dedigin gibi yavas yavas ilerliyecegim.

Şuanda özel sektör olarak besi metaryeli ithalatının önündeki engel nedir? (Arttırılan gümrük fonundan başka) texasda bulunduğum zamandan kalan bağlantılarımda 3 aylık sütten çıkmış angus vs mevcut. Hiç yolu yokmu?

Amasya saçlılar angus çiftliğinden benim aldiğım fiyat;

2/6 aylık gebe düve 11.500 tl
10 aylık boş düve 8.000 tl

Ithal angus charloais limousin

5 aylık gebe düve 2650 euro
10 aylık boş düve 1400 euro

suluovada yetiştiği içinmiymiş o 2500 tl fiyat farkı hava parasımı nedir.

çok uçuk rakamlar ithal olanlar uygun fiyat amma onuda 5 tane 10 tane getirmiyolar. 5-10 tane istersen onada bi hava parası istiyolar. banka kredisine gelince banka faizsiz ama yüzde 6 lara denk geliyor masraflarıyla varsın gelsin yine hiçbir şey. alınır ama o fiyatlara değil. bankada bir çeşit illede mavi sertifika istiyorlar aynı gebe düveyi git peşin paranla pazarlık yap 8e alırsın amma mavi sertifika var mı diye sorarsan fiyat oluyor 10-11-12 neye tuttururlarsa. yani düvenin karnındakinin karnındakini senden peşincek alıyor.

bu işi bizim gibi parası kısıtlı adamlar şöyle yapacak karstan veya civar köylerimizden yakın yerlerden 15-20-25 artık gücümüz neye yetiyorsa 3 bine düveyi alacaz besleyecez 3-4 ay içine bir angus dana atacaz. 2 yıl angus yavrusu alacaz sonra suni tohumlamaya dönersiniz isterseniz. sermaye birikincede yavaş yavaş orjinal ırklara dönülebilir kademeli şekilde. bu iş her türlü kazanır devlet isterse uçakla dana ithal etsin yine kazanır. amma anlattığım kadar kolay iş değil. hazır danayı alıp beslemek daha kolay.

sen yapıyormusun dersen yapmıyorum yapamıyorum ama yapmak istiyorum.

Esref Saati programınin son bolumlerinden birinde simentalci esref bey bir angus ciftliginde program yapti. Hatta orada herafordlarda vardi. Demek ki neymis. Angus da oluyormus.
Besicilkte benim tercihimde simental-angus melezlerinden yana. Cüsseli simental ile et oranı kemik oranına göre yüksek olan angus. İyi bir melezleme olur.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: KüreLee
Besicilkte benim tercihimde simental-angus melezlerinden yana. Cüsseli simental ile et oranı kemik oranına göre yüksek olan angus. İyi bir melezleme olur.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Bu sizin dediğinizi Forum üstadlarından saygıdeğer [MENTION=44124]simentalci[/MENTION] Barış bey yapıyor. O bir fenomen. Simanguslar bizim için uzak. Forumda Angus olmalı diye diye göbeğim çatladı olmaz diyenleri ikna için. Köyümde küçükbaşı bırakıp, büyükbaşa geçen birini ikna etmeyi başardım. Şimdi aldığı kırma düvelere Angus attırıyor. Adım adım gıdım gıdım hepsi olacak olmalı da.

• Beğen
Tepkiler: demirciler_14
Gecenlerde TarımTürk kanalında angus yetiştiriciliğini anlatıyordu Artvin/Yusufeli ilçesinde kaşkar hayvancılık şirketine ait yetkililerle konuştular. ilginç olan programı yapan sunucu "angusların etleri pek tutulmuyormuş angus eti pek makbul kabul edilmiyormuş bunun sıkıntısı varmı" bu anlamda bir soru sordu şirket görevlisi de "evet bu yörede böyle bir yaklaşım var ama biz yinede 15 tane sattık" falan diye bir cevap verdi.benim bildiğim angus eti iyi bir ettir ama halkta böyle bir inanışmı var. hatta etinin renginın koyu olduğunu söylüyorlarmış..