Balya makinası alıcam önerilerinizi bekliyorum.

Ynt: Balya makinası alıcam önerilerinizi bekliyorum.

yapaçağın iş makinayı belirler birçok makinayı inceleme ve araştırma fırsatım oldu paksan kullandım çok gaddar makina darı sapında bile banamısın demedi fakat bağlamadan çok çektim o gruba yaptığım masrafla izmir istanbul yolunu bitirirdim.galignani 5190 aldım hasbaylı hiç üstünden inmeden 1700 paket bastığımı bilirim ilk sene ot işinde ister istemez sıkıntı çıkarıyor bu sezon sonuda 3 ipli 5690 gold aldım ot için galignaninin bağlama gurubunu usta addam ayarlasın traktörden inmezsin

Ynt: Balya makinası alıcam önerilerinizi bekliyorum.

Senin gönlün Paksan`yana sanırım
Tek başıma 2 sezonda yüzbin balya bağladım Paksan`la bağlama grubu beş para etmez günde kaç defa ayar yapıyordum ben bile bilmiyorum
Abicim Balya makinesi alırken pahalı satarken ucuz, olmadı başkasını alayım deme şansın yok para zor kazanılıyor hepimiz çiftçiyiz
Sana tek bişey diyeyim. Bağlama gurubu Rasspe olmayan makineyi alma,

Benim bulunduğum yere Aktürk ve Elibol (Sandıklı ) 80 km,
Kayhan Ertuğrul ve Çokcanlar (Burdur ) 90 Km

Paksan aldığıma pişmanım hem sorun çok çıkartıyor hem firma malının arkasında değil

Kayhan Ertuğrul gerçekten harika makine ama haşbaylısını sadece Newhollanda veriyo, kendi markasıyla ot için var

• Beğen
Tepkiler: m.ali15
konu hortlatayım..
en son ben yazmışım gallignani demişim.
şimdi yine gallignani 6000 serisi varbirde claas markant 55
hele bi yorumlayalım varmı her iki makineyede yorumun hasını yapacak arkadaş

Piyasadaki eski model Avrupa makinelerde, Şanzıman kısmı Avrupa geliyordu ve fiyatları bi tık üstte kullanım süresi uzundu, yeni şanzıman koymak gerektiği zaman yerli şanzıman kullanılıyor ve ikinci ele çıkıyordu, Avrupa şanzımanın performansı yerlilerden bir tık yüksektir.Fiyat/fayda olarak yerlilerin işletim maliyetleri piyasada daha uygundur.50 adet makinenin çalışmasını ve sezon ihtiyaçlarını görüyoruz.

Hayırlı olsun gule gule kullanin bn sunu anlamıyorum satarken malımızın arkasındayız diyor firmalar bir sorun olunca kullanıcı hatası deyip olayi kapatiyorlar yahu sezonda günler sayılı o makina uc gun yatsa zarar kullanıcı firmaya güvenip alıyor sonra sıkıntı sıkıntı uzerine zarar ediyor borcu oluyor ödeyemiyor bn bir firma sahibiolsam Ekipimi her bölgeye gore kurar gelen şikayetlere anında cevap verir
İsmimi temize çıkarır piyasada yer edinirim bu geriye kar olarak döner ama malesef yerli firmalar hep gol yiyiyor bu durumda

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

konu hortlatayım..
en son ben yazmışım gallignani demişim.
şimdi yine gallignani 6000 serisi varbirde claas markant 55
hele bi yorumlayalım varmı her iki makineyede yorumun hasını yapacak arkadaş

80 model markant 50 var tek şoför (biz) kullandık bugüne kadar Hala kutu gibi balya yapar 5190 ı şoför kullandı makineyide traktörüde yedi bitirdi
Claas gerçekten kaliteli makine yeni çıkan 55 ler sağlam hissi vermiyor galiba Alman üretimi değil
En önemliside servis usta 3 saatlik yoldan geliyor bayağı masraflı oluyor bizim için

80 model markant 50 var tek şoför (biz) kullandık bugüne kadar Hala kutu gibi balya yapar 5190 ı şoför kullandı makineyide traktörüde yedi bitirdi
Claas gerçekten kaliteli makine yeni çıkan 55 ler sağlam hissi vermiyor galiba Alman üretimi değil
En önemliside servis usta 3 saatlik yoldan geliyor bayağı masraflı oluyor bizim için

Şöförü en kaliteye bindir yine dağıtır Sahibi gibi koruyup kollayıp kullanmaz 15 sene hiç sorun yaşamadan 5190 kullandık tırmık telleri saçlarına kadar orijinaldi değişensiz full bakımlı olarak sattık alan arkadaş 4 yılda tanınmaz hale getirdi...servis ağı parça ve kalite önemli bu sektörde

Yusuf abi markant 87 model 2005 e kadar kullandık hiç sorun yaşamadık galigani aldık Avrupa iki yıl ii çalıştı sonra arza verdi sattık 2009 kahyan 555 aldık sıfır hala kullanıyoruz daha verimli şuan Massey almayı düşünüyorum
d7e99e88b54dca62265069a5a56f7f1d.jpg

Şöförü en kaliteye bindir yine dağıtır Sahibi gibi koruyup kollayıp kullanmaz 15 sene hiç sorun yaşamadan 5190 kullandık tırmık telleri saçlarına kadar orijinaldi değişensiz full bakımlı olarak sattık alan arkadaş 4 yılda tanınmaz hale getirdi...servis ağı parça ve kalite önemli bu sektörde
Burdada ole biri var elibol ems004 aldi 2014 te su an sokulmedik civatasi kalmadi hepsi elden gecti 5190 var bende ilk sezonuydu 1 sefer sente kesti bide biraz nemli sap oldummu kiymiyo

Paksanın dual makinasını kullanan yada tarlada görmüş olan var mı?

Alanlar normal haşpaya dönüş yaptı diye duyuyorum Genel olarak sap kıyım kalitesi eleştiriliyor yoncada fiğde tritikale buğday yulaf vs bağlarken aksamları zarar gören var yemiyor yaba problemi oluyor problem yasıyoruz ondan eski haşpaya dönenler tanıyorum

Bide Paksanda böyle bi makina var haşbaysıs bi model 2 ipli ve 3 ipli olarak satiliyor gecen yılmak istedim konya fuarinda ama nedense biz buna yoneldikce satis muduru bize yunus modelini satmaya calisti sadece makinayi inceledigimizle kaldik

cbe0586d5d94d66f9cd1e3779577ae92.jpg

bende karataş yunus varı ortak kullandıgımız bir makina bende kendim için sönmaezlerin bu sezon fiyasaya çıkaracak oldugu çift pozizyonlu olan modeline bakıyorum haşbayını sökmeden yonca da baglaya biliyorsun eger sönmezler almassam yinekarataş alacam bisezonda 60bin balya bagladım önemli bisorunda yaşamadım
bende 5 sezondur karakas kullaniyorum saglam makinedir tavsiye ederim

Alanlar normal haşpaya dönüş yaptı diye duyuyorum Genel olarak sap kıyım kalitesi eleştiriliyor yoncada fiğde tritikale buğday yulaf vs bağlarken aksamları zarar gören var yemiyor yaba problemi oluyor problem yasıyoruz ondan eski haşpaya dönenler tanıyorum

Sezon öncesi bende almayı düşünüyordum. Bayi ile görüştüm saman kalitesinin geleneksel haşpaylar gibi olmadığını ve makinanın daha yeni geliştirildiğini bir takım eksikleri olduğunu söyledi. Kendi işlerim için bir makina düşünüyorum. Gallignani 5190 bağlıyor normalde o da benzer arızaları yapıyor.