Balya makinası tercihi

Bilgilerin için teşekkürler birde paksan arıza konusu nasıldı
Ben şuana kadar bi sıkıntı yaşamadim
Yani tarlada calışırken arıza acipta yattıgı hic olmadı
Hersezon başi kızak ve alt lama saclari yenilerim biçaklar otomatik makinede bileylenir 25 30 bin balya arkana bakma benden sonra 5 6 makina alan oldu problem yasayan yok ben dahil herkezin ilk makinası ilk tecrübesi

Balye makinelerinde ;
2005-2006 model Gallignani 5190 makinenin şanzımanı Avrupa'dır.
Malzeme dayanımı olarak farklıdır, kullanım süresi daha uzun oluyor.
Yerli şanzımanlar, 300 000 balyede bakım gerektirirken, Avrupa şanzıman 400 000 balye bağlamada bakım isteyebiliyor.
Boya ve saç kalitesi olarak 2012 modele kadar Gallignani makinenin kalitesi gayet iyidir.
Paksan makinede haşpaylı saman bağlamada , haşpayın kavisi biraz fazlaydı , arka kısımdan sacı kısaltarak sapın düz geçmesini sağladık. Sapın yanıklık ve dinçlik durumuna göre ayar vermek gerekiyor.
Akıllı yaba olmayan makinede şanzıman ömrü biraz daha uzun olabiliyor.
Akıllı yaba olan makine, önünde de güçlü traktör varsa şanzımanı biraz fazla yorabilir.
18,19,20 kaburgalı makineler var.
Karataş K231RS , 2460 kg , Gallignani 6190L, 2680 kg.
Tarla koşullarına göre rampa arazide biraz hafif makineyle çalışmanın iyi olabileceğini düşündük.
Düz tarlada ve gür saplı yerde ise geniş boğaz makine sapı önüne yığdırmıyor.
5190 makinenin toplama grubu geniş takıldığında haşpay gür saplı yerde sapı yığdırma yapabiliyor, iş kaçırmaz.
Kullanım şartlarınıza göre tercih yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ömer_kardas41
Balye makinelerinde ;
2005-2006 model Gallignani 5190 makinenin şanzımanı Avrupa'dır.
Malzeme dayanımı olarak farklıdır, kullanım süresi daha uzun oluyor.
Yerli şanzımanlar, 300 000 balyede bakım gerektirirken, Avrupa şanzıman 400 000 balye bağlamada bakım isteyebiliyor.
Boya ve saç kalitesi olarak 2012 modele kadar Gallignani makinenin kalitesi gayet iyidir.
Paksan makinede haşpaylı saman bağlamada , haşpayın kavisi biraz fazlaydı , arka kısımdan sacı kısaltarak sapın düz geçmesini sağladık. Sapın yanıklık ve dinçlik durumuna göre ayar vermek gerekiyor.
Akıllı yaba olmayan makinede şanzıman ömrü biraz daha uzun olabiliyor.
Akıllı yaba olan makine, önünde de güçlü traktör varsa şanzımanı biraz fazla yorabilir.
18,19,20 kaburgalı makineler var.
Karataş K231RS , 2460 kg , Gallignani 6190L, 2680 kg.
Tarla koşullarına göre rampa arazide biraz hafif makineyle çalışmanın iyi olabileceğini düşündük.
Düz tarlada ve gür saplı yerde ise geniş boğaz makine sapı önüne yığdırmıyor.
5190 makinenin toplama grubu geniş takıldığında haşpay gür saplı yerde sapı yığdırma yapabiliyor, iş kaçırmaz.
Kullanım şartlarınıza göre tercih yapabilirsiniz.
Cevapınız için öncelikle teşekkür ediyorum bizde size cok uzak degiliz kandıra kocaeli de yiz arazimizin % 80 düz birde size bi sorum olacak kendiniz hangi makina yı kullanıyorsunuz kulunıyorsanız memnun musunuz

Cevapınız için öncelikle teşekkür ediyorum bizde size cok uzak degiliz kandıra kocaeli de yiz arazimizin % 80 düz birde size bi sorum olacak kendiniz hangi makina yı kullanıyorsunuz kulunıyorsanız memnun musunuz
Bizde Karataş K231RS balye makinesi var, yeni aldık, daha hiç balye bağlamadık.
İlandaki makinenin mazisi hakkında hiç bilgimiz yok.

Cuma gunu muratlida bir arkadasim
1997 model Galyanni
3 ipli
Haşpayli mak8na satın aldı
Gayet düzgün bir makina
75 bin liraya
Ustası ile de görüştü
25 bin lirada
A dan Z ye bakım yapılacak.sezona hazırlayacak nasipse
Ikıncı el makina da iş yapar kendine iş yapacaksan yeter.
Ortaya farklı bir fikir atmış oldun ama olsun yine düsünmeniz yeterli bizim istegimiz 2007 model üstü temiz denilecek türde bir makina

• Beğen
Tepkiler: Alexander