New Holland td75d çeki kolu kaç ton tartıyor ?

Doğru ancak söyleyiş tarzın "her şeyi ben biliyorum. Benim dediğim doğru." tarzında olduğu için rahatsız oluyorum. Geçen aya kadar sürekli kancalı kullandım çekiyi. 2 defa yüke dayanamayıp kanca kırıldı. 1 defa da yük boşaltırken ok kancadan çıktı. (Üstündeki kilidi de yerinden çıkartarak.) Ben bunu görüp yaşadığım için kancanın sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Bunu okuyanlar için tecrübemin fikirlerinde etkili olacağı kanaatindeyim.
Ali; kancalar remork ayakları ayarlı şekle gelmeden önce çok kullanışlıydı, fakat şimdi remork kriko ayakları her türlü yüksekliğe ayarlandığı için artık kullanılmıyor, birde ormanda tomruk sürüme işi yapanlar T demirine yük bağladıkları için kancayı tercih ederlerdi.
Güvenli olmadığını bende biliyorum, özellikle damper kaldırınca traktörden remork kurtuluyor.

• Beğen
Tepkiler: Ali Dmr
Arkadaşlar bu çeki kaç ton yük tartıyor. bize yük tartmaz dediler. arka dingil römork var bizde onun kancası ayrı. bunu balyada kullanıyoruz 1 senedir.sezon bitince bu çekiyi sök sonra gelince gene tak zor oluyo. Bizde bunun ayarı varmı yük tartması için bunu kullanmak istiyoruz. Biz denedik kasada ağır bizim az bı yük vardı seke seke arkadaki vidalar gevşedi. anca 3-4 ton tartıyo fazla tartması için neler yapılıyor? Asansor dahamı sağlıklı.Normalde kanca kullanıyoruz buna yabancıyız.
Şimdiden teşekkür ediyorum

bu uzun tipler 5-6 ton çeker diyelim.. fazla da çeker ama hiç bi zaman asansör kadar sağlıklı garanti olmaz..

yükünüz agirsa özellikle tandem tipi 10-15 tonluksa kesinlikle asansörü kullanın..

mecbur bu fotodaki kullanilacaksa bi destek kuşağı atın yukarı doğru.. ama o da hidrolik hassasiyeti bozuyo diyorlar..

ayrıca bu fotodakine fazladan 1 delik daha açıp motora tam yaklaştırmak mümkün.. 5-7 cm kazanılır..

kabaca asansör ile uzun çeki arasında 25 cm mesafe var.. asansör motora daha yakın ve sarsıntıyı nerdeyse yarı yarıya azaltır..
Bugün sanayideydim ve daha önce ilgimi çekmiş olan Newholland TM 175 ve M160 traktörlerini yakından inceledim. Traktörler 175 olan 12 ton, 160 olanda yanıyordu ama 10... 12 ton ton kadar tandem römork ile buğday nakliyesi yapıyorlardı.

İkisi de oklu çeki kullanıyordu. Yine bu tüccarda 6 ton Palazoğlu tandem römorkun çeki okuna bağlamış bir JD 5725 vardı, foto yok

İki Newholland bir arada..

cd735d87c573b4f164a68a2b4679b26d.jpg

M 160 en az 10 ton römork bağlantısı

afcdfa110b8e2adf577ed47c635886ac.jpg

76f01d738fce37911cab775c9eec85b2.jpg

TM 175 12 ton Palazoğlu tandem römork bağlantısı

35b5f462a3ada36d08b3e84ed6de3646.jpg

1f3da73a19de8fe1aaf8dfb17166877f.jpg

ismailtutar arkadaşıma katılıyorum bızım trakya kancayı pek sevmez hem rısklı hemde çabuk aşınıyor bence asansorlu olan kurt agızı derım bak bızım oradabırı ormanda landınıye 13 15 ton odunkoydu hıç banamısın demedı traktor asansor kurt agız govdeye yakın yuk dırek arka tekere basıyor dıger uzun tıplerde traktorun onu durmada esneyıp duruyor manevra kabılıyetı azalıyor dıye duşunuyorum bence asansor tıpı kurt agazı

ismailtutar arkadaşıma katılıyorum bızım trakya kancayı pek sevmez hem rısklı hemde çabuk aşınıyor bence asansorlu olan kurt agızı derım bak bızım oradabırı ormanda landınıye 13 15 ton odunkoydu hıç banamısın demedı traktor asansor kurt agız govdeye yakın yuk dırek arka tekere basıyor dıger uzun tıplerde traktorun onu durmada esneyıp duruyor manevra kabılıyetı azalıyor dıye duşunuyorum bence asansor tıpı kurt agazı
Aynen, asansör çeki ağır yük için çok uygun, Samede kullanıyoruz ve tavsiye ederim. Tek sıkıntısı tur olarak traktör zayıflıyor.

640 ta ise oklu çeki kullanıyoruz. Güven vermiyor ama tur olarak iyi, zaten 640'ın turu da iyi olduğundan iğne deliğine giriyor.