Lastik hava değerleri

Kardeş hangi traktörü kastettiğin belli değil. Eğer tarlalarında taş yada sert sınırlar yoksa yani lastik yanaklarına zarar verecek şeyler yoksa düşürebilirsiniz. Zararı olmaz yolda az zıplar tarlada daha az patinaj yapar.

Benim lastikler Lassa ön/arka 24 tamamdır diye kontrol etmedim sonradan sol arka 30 sağ ön 22 çıktı. Lastikçi arkadaşımı aradığımda 26 demişti ben yazıları sonradan farkettim. 35 çok 25 falan olsa tamamda. Önceleri bende rastgele şişiriyordum sonradan hava ölçüm aleti aldım.

Td65 in 14.9-30 normal lastik arkaları 20 yapmıştım, 4-5 ton yüklü tamperli römorkta tarlada dönüşlerde biraz ezilme yaptı, 24 psi yaptım, ezilme kalmadı. 4 lü pulluk, 22 li diskaro ile de gayet iyi. Td 75 in 16,9-30 tabanı da yanağıda geniş olduğu için 22-23 havada aynı direnci gösterir. 24 hava lastiğe zarar verecek esnemelerden korur. Ön tekerlere binen yük sabit, pulluk vb. takınca azalıyo. Önler de 20psi yanakları esnemeden taşır.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Td65 in 14.9-30 normal lastik arkaları 20 yapmıştım, 4-5 ton yüklü tamperli römorkta tarlada dönüşlerde biraz ezilme yaptı, 24 psi yaptım, ezilme kalmadı. 4 lü pulluk, 22 li diskaro ile de gayet iyi. Td 75 in 16,9-30 tabanı da yanağıda geniş olduğu için 22-23 havada aynı direnci gösterir. 24 hava lastiğe zarar verecek esnemelerden korur. Ön tekerlere binen yük sabit, pulluk vb. takınca azalıyo. Önler de 20psi yanakları esnemeden taşır.
Valla gelde bunu bizim tdye bir gösterin arkalar 16da kullanıyoruz 16.9 30 tekeri heryerde, yük çekmiyor çekeceği zamanda yüke göre sisiriyoz bitince geri 16geri, çünkü çok fazla zıplıyor arkada 16 sorun yok ama önlere çamur dolup lastiği attiriyor 2 3 kez oldu sibop gesiyor jant lastikden geniş nerdeyse lastik bitince geniş alacak o sorunda ortadan kalkacak