Resimdeki Lastiklerimin Havası Az Mı ? TD110 Michelin Lastik

Merhaba. 2017 110 luk new holland traktörüm var. Tabi Ekim sezonu geldi çattı ve rampalı tarlalarımız olunca zıplama kaçınılmaz. Ben farklı bir lastik havası denedim. Gözlediğim kadar td serisi arkadan öne doğru zıplıyor. Bu yüzden de arkalara 21 psi hava verip tutuşu artırmak istedim önleri ise uzattığımız için arkadan öne zıplama başlarsa da önler sert olsun biraz daha esnemesin diye 24 hava vurdum. Şuan traktör yoldaki çukurlarda baya baya konforlu oldu dengeli esniyor gibi geldi. Tarlada ne olacak 3 güne belli olur.
Resim çektiğimde arkada 2 tekerli 5 tonluk römork doluydu. Bu hava böyle römork kullanırken falan lastiğe zarar verirmi onu sormak istiyorum. 3 diş yere basıyor gibi nerdeyse. Diğer sorum ise zıplama için başka tavsiyeniz varmı onları da öğrenebilirim.

FEDC9E98-DE59-4937-A430-AFF3F065CDC2.jpeg

Resimler ve ekler

• 60B299CC-16CA-4CD9-B77F-FE56C6EB03A4.png
    60B299CC-16CA-4CD9-B77F-FE56C6EB03A4.png
    697.2 KB · Görüntüleme: 44
Radyal lastiğin yolda yürürken yumurta gibi yanlara şişmesi doğaldır, lastiğe zarar vermez.
Şamyelli lastikler boyuna esner, radyal lastikler enine esner.
Hocam senin bilgilerine güveniyorum. 18.4 r34 agribib serisi td110 için ön uzatmayı düşünerekten en mantıklı zıplamaya çözüm verecek psi değerleri lastiklerin kaç olmalı. Yalnız sürekli lastik havalarıyla oynama
durumum yok tek sefer şişirip bırakacam. Arkaya 23 fazla geliyor 20 altı da pulluk taşırken falan çok eziliyor lastik sanki

Hocam senin bilgilerine güveniyorum. 18.4 r34 agribib serisi td110 için ön uzatmayı düşünerekten en mantıklı zıplamaya çözüm verecek psi değerleri lastiklerin kaç olmalı. Yalnız sürekli lastik havalarıyla oynama
durumum yok tek sefer şişirip bırakacam. Arkaya 23 fazla geliyor 20 altı da pulluk taşırken falan çok eziliyor lastik sanki
Traktöre ön kepçe takılmadığı için ağırlık merkezinin konumu kayık kalıyor.
Bir de bu model yaş tarla traktörü , çamuru rahat yarması için böyle dizaynı var.
Kuru zeminlerde zıplama yapması kaçınılmaz, yavaş gideceksiniz.
Pulluk takılıyken ve havada iken, 2 diş yere düz basar gibi ayarlama yeterli olabilir, sanırız.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin