Son 3 yıl buğday arpa verimi

Herkese merhabalar arkadaşlar. Böyle bir konu açayım dedim. Son günlerde verimlerle alakalı forumlar göremiyorum. Son 3 yılda arpa buğday yetiştiricileri dekar verimlerini sulu kuru şartlar belrterek yazabilirmi. Verimde cok uçuk bi değişiklikler yaşanıyormu . Yoksa üç aşagı beş yukarı aynı verimler elde ediliyormu.

Doğu marmara
Buğday kuru 25 kg/dk tohum 20 kg alt 15 kg üste gübreli
2014 450 kg
2015 400 kg (pas ilacı atıldı) 150 kg hastalıklı
2016 530 kg (pas ilacı)
Arpa kuru 400 kg
2017 nasip neyse odur.Geçmiş senelerde dolu vuran yerlerde oldu.

Ekim 01 de
Bezostaya 27 kg
Tabana 10 kg dap +15 kg süper ekin

Mayıs 10 da
10kg üre
Sulama ot ilacı
Haziran 05 de
10 kg 33 nitrat
Ağustos 10 da biçim yaptım
260 dönüm = 150 ton çıktı

Bu yıl aynı işlem faklı tarla Renan tohumunu kullandım nasip bakıp Görecez farkını

25-30 kasım ekimlere beraber 34-37 kg süper ekin gübresi gubretaşin.
şubat 15-30 arası 9-10 kg ure martta ne atacağız bu sene ;heralde a.sulfat ve ure karışımı olan yeni gübreden atarız.ot ilacı ile çinko ve yaprak gübresi beraber atarım.
Tohum basribey95 yada ceyhan99 saçarak ekim 25 kg verim 450-550 arası bekliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: domezli

arkadaşlar biz tek sefer üst gübre üre atıyoruz.dekara 12 kg tarla kuru.ikinci gübreleme yapsak verime katkısı olurmu.tahmini dekara ne kadar katkı sağlar.bu arada bizim verimlere gelirsek son ü senede ortalama 240 340 arası değişiyor.bazı yıllar yağışlar iyi düşerse 400 gibi oluyor ama nadiren.

arkadaşlar biz tek sefer üst gübre üre atıyoruz.dekara 12 kg tarla kuru.ikinci gübreleme yapsak verime katkısı olurmu.tahmini dekara ne kadar katkı sağlar.bu arada bizim verimlere gelirsek son ü senede ortalama 240 340 arası değişiyor.bazı yıllar yağışlar iyi düşerse 400 gibi oluyor ama nadiren.

konuya vakıf arkadaşlar merakımı giderebilir mi.mutlaka bilgi sahibi arkadaşlar vardır diye düşünüyorum