2017 İthal Gebe Düve Fiyatları

Damızlık birliği Almanya'dan Fleckvieh ırkı gebe düveleri 3100 Euro'ya getiriyor. Kurun durumu malum, neredeyse 12 Bin Lira civarına denk geliyor. İthal gebe düve getirmenin daha makul bir yolu var mıdır? Varsa ne kadar maliyetle kim yapar bu işi?

Teşekkürler...

Şu ithal düvel işine artık bir dur diyelim arkadaşlar.ne özelliği var.yok.nedemek 3100 euro.bu paraları ne alıyoruz biz.altın mı dökülecek bundan.boğa altı düvel alın en fazla bir sene sonra doğum yapar.bu paralara hayvan alıpta bu işi yürütemeyiz.artık kendimize gelelim.bu politika yanlış.almak çözüm değil.tek çözüm üretmek üreteni desteklemektedir.gelen hayvanların yüzde otuzu telefon oluyor.öyle olmasa ithal ihtiyacı zaten olmazdı.ya elimizde ki ile idare yada yerli üretim.başka çıkış yolu yoktur.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Şu ithal düvel işine artık bir dur diyelim arkadaşlar.ne özelliği var.yok.nedemek 3100 euro.bu paraları ne alıyoruz biz.altın mı dökülecek bundan.boğa altı düvel alın en fazla bir sene sonra doğum yapar.bu paralara hayvan alıpta bu işi yürütemeyiz.artık kendimize gelelim.bu politika yanlış.almak çözüm değil.tek çözüm üretmek üreteni desteklemektedir.gelen hayvanların yüzde otuzu telefon oluyor.öyle olmasa ithal ihtiyacı zaten olmazdı.ya elimizde ki ile idare yada yerli üretim.başka çıkış yolu yoktur.

Fiyat konusu evet çok yüksek, zaten bunun için soruyorum daha makul bulunabilir mi diye. Zayi oranının yüzde otuzlara ulaşabileceğini sanmıyorum. Birliğin daha önce getirdiği düvelerde zayi oranı yüzde 8. İthal etmenin çözüm olmadığına itiraz edecek kimsenin de olduğunu sanmıyorum. Ama bu işe bir dur diyelim demekle iş çözülmüyor. Bu bir denge meselesi. Yurt içinde ihtiyacı karşılayacak kadar kaliteli (değerleri Avrupa standartlarında) düve üretilene kadar ithal olayı ister istemez devam edecek. Ben de isterim daha makul fiyatlara ilk laktasyonda 20-25 litre süt verecek yerli simental almayı ama anladığım kadarıyla bu henüz mümkün değil. Hasılı, önce yeterli sayıda kaliteli süt ineğine sahip olacağız sonra yine uygun ve kaliteli tohumlamayla iç pazarın ihtiyacını karşılayacak seviyede düve ve dana üreteceğiz.

• Beğen
Tepkiler: akarlara
Bu noktada bize ve siyasilere düşen büyük görevler var.siyasi kısma hiç girmeyeceğim.çünkü oraya sesimizi hiç duyuramadık.bu ülkeye yıllardır ithal hayvan girişi var.ama sizinde belirttiğiniz gibi o standartta damızlığımız yok.haa ithal gelen damızlıkların kaliteleri tartışılır.bizim üzerimize düşen üretimi artırmak.buzağı öldürmemek.düve çiftliklerini çoğaltmak.benim çevremde ithal hayvan getiren onlarca çiftlik var yarısında randıman yok şu veya bu sebeplerden döl tutmaması buzağı kayıpları ve daha bir sürü sebep .Biz bunları minimize etmedikten sonra ithalat asla çözüm olamaz.ithalat sadece sonuçtur.sebebi buna bağlamak acizlik olur kanımca.sadece bir yıl içinde bilmem kaç milyon euroluk ithal damızlık.nerde kardeşim bu hayvanlar.yazık bu milletin parasına.Biz bu noktada üzerimize düşeni süratle yapmak zorundayız.başka çıkar yolumuz yoktur.

• Beğen
Tepkiler: simentalci
Bu noktada bize ve siyasilere düşen büyük görevler var.siyasi kısma hiç girmeyeceğim.çünkü oraya sesimizi hiç duyuramadık.bu ülkeye yıllardır ithal hayvan girişi var.ama sizinde belirttiğiniz gibi o standartta damızlığımız yok.haa ithal gelen damızlıkların kaliteleri tartışılır.bizim üzerimize düşen üretimi artırmak.buzağı öldürmemek.düve çiftliklerini çoğaltmak.benim çevremde ithal hayvan getiren onlarca çiftlik var yarısında randıman yok şu veya bu sebeplerden döl tutmaması buzağı kayıpları ve daha bir sürü sebep .Biz bunları minimize etmedikten sonra ithalat asla çözüm olamaz.ithalat sadece sonuçtur.sebebi buna bağlamak acizlik olur kanımca.sadece bir yıl içinde bilmem kaç milyon euroluk ithal damızlık.nerde kardeşim bu hayvanlar.yazık bu milletin parasına.Biz bu noktada üzerimize düşeni süratle yapmak zorundayız.başka çıkar yolumuz yoktur.

Aslında aşağı yukarı aynı düşüncedeyiz ve aynı şeyleri ifade ediyoruz ama ithalat konusuna bu kadar sert bir tavır almanıza anlam veremiyorum. Şöyle ki; wikipedia daki fleckvieh ırkının açıklamasında şu yazıyor : "Fleckvieh, süt ve et üretimi için uygun, çift amaçlı bir sığır türüdür. Orta Avrupa'da 19. yüzyılda İsviçre'den ithal edilen Simmental sığırı ile yerel stokların çapraz ıslahından elde edilmiştir. Bugün dünya nüfusu 41 milyon hayvandır." malumunuz Fleckvieh yaklaşık 150 yıllık bir mazisi olan genç sayılabilecek bir ırk ve İTHAL edilen kaliteli bir ırkın yerli ırklarla melezlenmesi sonucu elde edilmiş. Yani adamların bugün dünyanın her yerine ihraç ettikleri bir ırk bile başlangıçta ithal edilmek suretiyle elde edilmiş. Yoksa hiçbirimiz paramızı ona buna yedirmek istemeyiz. Umarım derdimi anlatabilmişimdir...

Evet aynı şeylerden bahsediyoruz.şöyle ki 1920 lerde bu ithalat gerçekleşmiş olsa yaklaşık yüzde sene içerisinde simental ırkının gelmiş olduğu nokta ortada.bizimde yaklaşık 50 senedir ithalat yapıyor olmamız göz önünde bulundurulursa ithal ettiğimiz hiçbir damızlığın popülasyonu artmamış ülkemizde ve kendimize ait bir hayvan ırkımız dahi yok.bu çok acı bir gerçek.çünkü bizim genetik ıslahı diye bir derdimiz yok.Bizim melezlemeye karşı olan bir politikamız,melezleme yapan bir işletmecinin desteklemelerden muaf tutulduğu bir sistemimiz var.hal böyle olunca bu iş ile uğraşanlar hak ettiğini kazanmadığı için ithalat asla çözümün parçası olamayacak.takim bizler ülke olarak tarımla uğraşanlar üreticiler olarak küllerimizden tekrar doğana kadar.

Bu damizlik birliginin getirttigi yuklu duvelere arkadas 12 bini buluyor demis yok arkadas ne 12 si 15 i , 16 yi buluyor . 12 sadece kuru malin fiyati 7 yillik sigorta bankanin uyguladigi faiz cart curt 16 yi buluyor neredeyse akil isi degil

Doğru söylüyorsunuz, ek masraflarda girince iş çığırından çıkıyor.

Fiyat uygunmuş, nasıl bir prosedürü var acaba? Diğerlerinde olduğu gibi teslim fiyatı mı bu?
Tarafıma gelen mail aşağıda. İngilizce bilen arkadaşlar tam çevirirse mennun olurum.

Hello,

Thanks for your inquiry regarding U.S. Jerseys. Jersey Marketing Service can assist with selecting and shipping animals for export to Turkey.

We have pregnant heifers for sale. I’d recommend shipping heifers pregnant 60-150 days to minimize the risk of abortion. The group size that you’ve requested of 50-100 head could be feasible if we combine them with another group. We work with a transportation company that ships livestock via air to Turkey.

Currently these animals are selling for $1800-$2200 US. I’d estimate health testing, required vaccinations and quarantine will be another $150/head. A 25% deposit would need to be made to Jersey Marketing Service prior to the start of health testing and payment in full would be required before the animals are moved to quarantine.

Please let me know if you have any other questions. Thanks for your interest in U.S. Jersey genetics.

Kristin Paul
Director of Field Services
American Jersey Cattle Association & Jersey Marketing Service
6145 E. County Road A
Janesville, WI 53546
209-402-5679 cell
608-754-3164 fax

Buyrun bu da Türkçesi:

Merhaba,

ABD Jersy'leri ile ilgili sorunuz için teşekkür ederiz. Jersey Pazarlama Servisimiz, size Türkiye'ye ihraç için hayvan seçimi ve nakliyesi konusunda yardımcı olabilir.

Gebe düvelerimiz mevcuttur. Düşük riskini en aza indirgemek için 60-150 günlük gebe düvelerden göndermeyi öneririm. Talep ettiğiniz 50-100 başlık grup boyutu, onları başka bir grupla birleştirirsek uygulanabilir olur. Türkiye'ye hava yoluyla hayvan taşıyan bir taşıma şirketiyle çalışmaktayız.

Şu anda bu hayvanlar 1800 - 2200 ABD doları karşılığı satılıyor. Sağlık testi, gerekli aşılar ve karantinanın hayvan başına 150 $ artı bir maliyeti olacağını tahmin ediyorum. Sağlık testinin başlangıcından önce Jersey Pazarlama Servisine % 25'lik bir depozito yatırılması ve hayvanlar karantinaya taşınmadan önce de tam ödeme yapılması gerekecektir.

Başka sorularınız varsa lütfen bana bildirin. Amerikan Jersey ırkına gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

• Beğen
Tepkiler: ugrkrkmz14
Buyrun bu da Türkçesi:

Merhaba,

ABD Jersy'leri ile ilgili sorunuz için teşekkür ederiz. Jersey Pazarlama Servisimiz, size Türkiye'ye ihraç için hayvan seçimi ve nakliyesi konusunda yardımcı olabilir.

Gebe düvelerimiz mevcuttur. Düşük riskini en aza indirgemek için 60-150 günlük gebe düvelerden göndermeyi öneririm. Talep ettiğiniz 50-100 başlık grup boyutu, onları başka bir grupla birleştirirsek uygulanabilir olur. Türkiye'ye hava yoluyla hayvan taşıyan bir taşıma şirketiyle çalışmaktayız.

Şu anda bu hayvanlar 1800 - 2200 ABD doları karşılığı satılıyor. Sağlık testi, gerekli aşılar ve karantinanın hayvan başına 150 $ artı bir maliyeti olacağını tahmin ediyorum. Sağlık testinin başlangıcından önce Jersey Pazarlama Servisine % 25'lik bir depozito yatırılması ve hayvanlar karantinaya taşınmadan önce de tam ödeme yapılması gerekecektir.

Başka sorularınız varsa lütfen bana bildirin. Amerikan Jersey ırkına gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Canlı hayvan ithalatını et ve süt kurumu yapıyor biliyorum.Özel şirketlerin izni yok sanıyordum.Bu dönemde İthal hayvan nasıl türkiyeye sokuyorsunuz.Bir yanlışlık olmasın