Tarım Kredi Kooperatifi

iyi aksamlar arkadaslar

tarım kredi kooperatifi ile calsııp kredi ceken varmı? ödeme sartları ipotek vs nasıl memnunmusunuz?
ziraat ile farkı kredi konsunda nasıl farklar var

cevaplarsanız memnun olurum.

teşekkürler

öncelikle teşekkür ederim ödemelr ve imkanlar konsunda ziraatle farkı nedir? ipotek ne kadar istemektedir?
Kredi açıyorsun diyelim 20 bin senden 40 bin tl tarla hipotk ister yada 3 kefil
Mesela benim 150 bin kredim var 150 hipotek artı 4 kefil
Ziraat ten farkı nakitte 12 ay verebiliyor makine alımına 4 yıl vade veriyor ve diyelim odeyemedim % 50 öde kalanı aktar % 5 nen

Ziraatten en buyum farkı komisyon alması mazot hariç her Seyden komisyon alıolar benm pek hoşuma gitmiyor benden tavsiye tarım kredi den alcağına ziraatten al ne alcaksan
Ziraat ten almak cokmu kolay kredi verince kadar bin dereden su getiriyorlar ordan aldım diyelim dosya masrafı sigorta kefil bulma sıkıntısı tkk hiç bişey sormuyor kredin varsa hiç bişey sormadan veriyor

4 kefil açmak istediğin krediye yeterli ipotek senelerce kullanabilirsin biz bu zamana kadar mazot gübre ve tohumumuzu ordan alıyoruz yıllık ödüyoruz.
Çeşitli tarım aleti satışı da yapıyor 2 tane tarım aleti aldik 4 taksitle odeyebilecegin kadar kredi kullanırsan çok güzel birşey

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
ben tarım krediden inek almak istiyorum. benden %25 peşinat istemedi tam istenilen parayı veriyoruz ipotek olarka yaklasık 2,5 katı ipotek istedi. ziraat gibi tüm hisselerder imza istemiyor kendi hisseni ipotek alabiliyor. Diğer sartlar ziraatle hemen hemen aynı 2,5 katı ipotek fazla geldi belkide %25 peşinat istemedği için fazla ipotek istemiş olabilir sizcede fazla değilmi 2,5 katı ipotek

Kredi açıyorsun diyelim 20 bin senden 40 bin tl tarla hipotk ister yada 3 kefil
Mesela benim 150 bin kredim var 150 hipotek artı 4 kefil
Ziraat ten farkı nakitte 12 ay verebiliyor makine alımına 4 yıl vade veriyor ve diyelim odeyemedim % 50 öde kalanı aktar % 5 nen

bana 75bin tl nin üzerini biz açamayiz dediler 75bin ve üzerini bölge birliğinin açtığını söylediler bana söyledikleri bu bilgi ne kadar doğru hocam.

• Beğen
Tepkiler: erdoerdogan
tkk uyesiydim 3 yıl dayana bildim silindim bu yıl son damla borcumu yatırmaya gittigimde oldu 40 bin tl borcum var dı 20 bin tl yatırdım 22 bin tl borcum var görüyor neden 20 bin kalmadı borcum dedim senet yenileme diyince her borcç ödemede senet yenileme alınıyormuş 40 bin tl de 2 bin tl gibi mesela ben ipotek verdim 80 bin tl kredi kullanma hakkım oldugunu sanıyordum 40 bin tl kulllanılırmış hangi birini sayayım kuraklıkdan borç ertelem oldu ben erteleme yapamadım sebebi sigorta yaptırmamam mış sigorta yaptırdım erteledim faiz yüzde 13 işleyecekmiş ben yüzde 25 le kredi kullandım ortalama 3 yıldaki hesabıma göre öle bişeyler çıkıyor ben artık banka yada tkk dan kredi çekmiyorum az yiyor az içiyorum eski ekipmanlarımla işimi görüyorum param da cebimde kalıyor kafam da rahat oluyor ben yaşadıklarımı anlattım başkalarını bilmem kimsenin işine karışmış gibi olmayayım burda tkk iyi deyince yazmadan edemedim bana iyi degil tkk silindim üstümden büyük bi yük kakdı

bana 75bin tl nin üzerini biz açamayiz dediler 75bin ve üzerini bölge birliğinin açtığını söylediler bana söyledikleri bu bilgi ne kadar doğru hocam.
Evet doğrudur 75 bin kredi açarsa sen 35 bin kullanıyorsun benim 150 bölge izni ile açıldı gerekli ipotek ve Kefil olduktan sonra sıkıntı olmaz gibi ama ilk başta hemen 75 bin acarmi onu bilmem benim ilk önce 10 bindi sonra 15 yaptılar sonra 20 oldu 50 derken 5 yılda 150 bin oldu senin yaptığın alışverişe göre kredi yükseltiyor

Evet doğrudur 75 bin kredi açarsa sen 35 bin kullanıyorsun benim 150 bölge izni ile açıldı gerekli ipotek ve Kefil olduktan sonra sıkıntı olmaz gibi ama ilk başta hemen 75 bin acarmi onu bilmem benim ilk önce 10 bindi sonra 15 yaptılar sonra 20 oldu 50 derken 5 yılda 150 bin oldu senin yaptığın alışverişe göre kredi yükseltiyor

Ödemeler nasıl biraz bekliyorlar mı? 2.5 katı ipotek istemeleri normal mi?

Ödemeler nasıl biraz bekliyorlar mı? 2.5 katı ipotek istemeleri normal mi?

Ziraat bankasina ipotek verdim 52000 m2 sulu arazi ekspertiz değeri 360bindi bana 275bin kredi açtı kefilsiz
75bini hasat kart %4 faizi var nakitte kullanabiliyorum 200bini de arazi almiştim ona kullandim.
Tarım kredi yi ne kadar akıllı kullanirsan kullan yıllık %11 faiz ödüyorsun.
Ziraat bankasi sigorta bile yapmıyor ama tarım kredi sigorta diye maskara ediyor neymiş faizin yarisi düşecekmiş e kardeşim masraflarla birlikte %11 %12 faiz uygulayip 4 kefil ipotek ne kadar mantıklı.
Çiftçi dostu denilen tarım krediden 1150 tl ye şimdi üre alirsin sezon sonu ortalama 1260 tl ödersin
Ziraat hasat kart ile 1150 tl ye aldığın gübreyi 5 ay faizsiz, istersen 7 ay da %4 faiz ile ödeyip 1190 a alirsin.
eğerki hazırda peşin paran yoksa tarım kredi Tefeci bana göre.
Ziraat bankası kraldir :) herkese bol kazançlar.

Ziraat bankası her sene dosya parası alıyordu artık 18 ayda bir alıcak çkş kuvvetli ise kefilsiz ekspertizsiz 99 bine kadar kredi çıkıyor
Tkk kefilsiz iş yapmıyor ipotek ziraat ile aynı faiz ikiside aynı 8 biliyom sigorta ikiside mecburi faizde düşmesi için tarım kredide kullandığın kredi kadar dosya parası alıyor piyasa gübre için kredi düşünüyorsan tkk gübre piyasası takip ettiğin zaman daha hesaplı oluyor ama şurada şu fiyat bu fiyattan ver demeği unutmayın

• Beğen
Tepkiler: erdoerdogan

Ziraat bankası her sene dosya parası alıyordu artık 18 ayda bir alıcak çkş kuvvetli ise kefilsiz ekspertizsiz 99 bine kadar kredi çıkıyor
Tkk kefilsiz iş yapmıyor ipotek ziraat ile aynı faiz ikiside aynı 8 biliyom sigorta ikiside mecburi faizde düşmesi için tarım kredide kullandığın kredi kadar dosya parası alıyor piyasa gübre için kredi düşünüyorsan tkk gübre piyasası takip ettiğin zaman daha hesaplı oluyor ama şurada şu fiyat bu fiyattan ver demeği unutmayın

Evet fiyat farkı oluyor ben güzün mazotu 4 liranın çok üstünde iken 3.83 civarı aldım 40 kuruş kârım oldu bazen kampanya oluyor yaprak gübresi piyasadan kaliteli müdür istersdm herşey oluyor.

Abicim alabiliyorsan ziraattan al derim kooperatifde herşeye komisyon koyarlar her yerin kooperatifi değişik prosedür uygular onu bilemem ama geneli böyle komisyonsuz iş yapmazlar ziraat da da adamına göre muamele yaparlar hele küçük ilçe bankasiysa kafalarına göre takılıyorlar ama ziraat kooperatiften iyidir işini gordurebilirsen