TARIM KREDİ KOOPERATİFİ BAŞKANI'NIN AYLIK 100 .000 TL MAAŞ ALMASI

Türkiye'nin en büyük çiftçi kuruluşu Tarım Kredi Kooperatifindeki yolsuzluklar bugün ki Milli Gazete manşetinde.. Genel Müdür Eski Akp Milletvekili Fahrettin Poyraz usulsüz olarak görevde ve aylık 100.000 TL maaş alıyor kurumdan, çiftçi ise icralık durumunda.. ZEHİR ZIKKIM OLSUN....
ERsyGeNXkAErckC.jpg

Tkk hiç bulaşmamak daha iyi, alışveriş yapanlarda çoğu veresi, harman vadeli olduğu için alıyor, malum her şey ateş pahası.

6 yıl önce römork alacak olduk, 4 ton damperli sıfır palazoğlu sorduk, 9500 TL fiyat çektiler, gittik yerel bayiden sıfır 5 ton palazoğlu damperli aldık 7000 TL hem de vade, taksit ne istersen var senetle. Faturada da 5 ton palazoğlu 6350 TL yazıyordu.

Tkk hiç bulaşmamak daha iyi, alışveriş yapanlarda çoğu veresi, harman vadeli olduğu için alıyor, malum her şey ateş pahası.

6 yıl önce römork alacak olduk, 4 ton damperli sıfır palazoğlu sorduk, 9500 TL fiyat çektiler, gittik yerel bayiden sıfır 5 ton palazoğlu damperli aldık 7000 TL hem de vade, taksit ne istersen var senetle. Faturada da 5 ton palazoğlu 6350 TL yazıyordu.

Kesinlikle bulaşmamak lazım. 2-3 yıl oldu oraya borcumuzu kapattık önünden geçmiyorum artık.

Koparatiflerin durumu hep aynı o zaman. Koyun keçi damazlık birliği biz koyunculara hiç bi faydası olmazken devletin hayvan başına verdiği. Paranın yarısını aidat diyerek yatırmamızı istiyor yatırmassan destekleme alamıyorsun ayrıca birliğin üyelerinin çoğu birliğin bulunduğu ilçeden diğer ilçelere 2 şer 3 er üye düşerken birliğin bulunduğu ilçeye çoğunluk verilmiş adelet mi bu kendi üyeleri istemedikçe hiç bir şey olmuyor. Fazla alınan paraları geri iade etmek için oylama yaptılar birliğin bulunduğu yerin üyeleri istemedi diye iade yapmadılar birliğin bulunduğu ilçede sürü ıslah çalışmalarıyla sürüler hep ıslah edildi il genelindeki diğer yetiştiricilere bir koçu bile 5000 tl den veriyorlar bu soygunculuk diğilde ne bizden aidat almayı biliyorlar bir tek (ilçe ismi vermemeye çalıştım. Benim gözümce durum bu ayrıca. Birliğe kayum atandı bakalım ne gibi gelişmeler olucak)

Tkk güzel bi oluşum fakat değişken faiz ve müdürünün kafasına göre takılması çok fark ediyo en güzeli hiç bulaşmamak 5 senedir hiç ugramam mecbur kalıp gidenlerde tüm şartlara dikkat etsinler her türlü kesintiyi yapıyolar bir nevi faizin faizini alıyolar.

Sivasin ilce tarim muduru 20.000 aldigini varsayarsak 3 4 sene once bence 100.000bin aliyordur bastaki.
açıkçası yazmak istemedim...yok daha neler diyebilirler..neyse yazayım..akrabam tkk emekli müdür ..onun söylediğini yazıyorum...tkk genel başkanının 2016 da 400 .000 tl maaş aldığı 2018 de bu rakamın 800.000 tl yakın olduğunu söyledi..ne kadar doğru bilmiyorum..ben de onun yalancısıyım!!!

açıkçası yazmak istemedim...yok daha neler diyebilirler..neyse yazayım..akrabam tkk emekli müdür ..onun söylediğini yazıyorum...tkk genel başkanının 2016 da 400 .000 tl maaş aldığı 2018 de bu rakamın 800.000 tl yakın olduğunu söyledi..ne kadar doğru bilmiyorum..ben de onun yalancısıyım!!!
yok artık.
o kadarını yedirmezler.
kendileri yerler. :)
ziraat odaları,tkk, v.s.
hepsi bizden beslenen oluşumlar.
kaldırılmasını,veya düzenlenmesini beklemeyin,