Case vs Zetor / Rampa Yarışı

Case otomatik şanzıman.Acaba boyle islerde otomatik mi yoksa manuel veya yari otomatik mi iyi.Birde abi casenin hangi modelu acaba.Ben puma diye tahmin ettim.govdede 145 yadigina bakma o motor ek gucle 167 hp oluyor sanirim.O yarismalarda birbirine yakin gucteki motorlar yarismiyor mu.yoksa 20 hp guc farki hic adil degil.yada romorklardaki yükü guce gore ayarliyorlarda olabilir

Murat videoda 1.27 dikkat et.. zetor avans veriyor..

Zetorun ön boş
Casenin burunda ciddi agırlık var ki avantaj

Yada romorktaki yukle az-cok oynanır..

Yani istenince adil olur cok rahat.. ki ciddi buyuk organizasyonlar bunlar..

Arada 16 bg var evet ama açık ara zetor önde.. case rampanın ortasında nerdeyse bayıldı kaldı..

Motor hacmi olarak da Case büyük oysa..

Case puma 145 olcak.. otomatik şanzıman var..

Zetor da ise yarı otomatik diyebilcegimiz senin bindigin Power serisiyle aynı mantıkta lakin vites sayısı daha fazla olan bi sanziman var..

Son olarak..

Zetorun gectigi ilk motor degil bu.. fendt-claas da var videolarda:)

• Beğen
Tepkiler: arapörenli
Troller yine is başında.Hic adil diyen arkadas casede guc arttirimi var.167 hp e kadar cikiyor.Ayni mf 5400 gibi nakliye sirasinda.Ayni ozellik tr6 derisindede var kuyruk mili ve nakliyede ek guc devreye giriyor.Simdi burda casede 145 yaziyor ama girip baktin mi sitesine kac hp e kadar yukseliyor.Ahidagli11 amac motorlarin ayni güçler cercevesinde yük cekmesi.Rampa yarislari.aralarinda 3 5 hp oynar.Hemen saldiri durumuna gecmeyin.Elin gavuru yapmis koymuş.sen sevmeyebilirsin bizim ulkemizde tutulmayabilir.Ama caseyle fendtke claasla yarisiyorsa avrupa kabul etmis demektir.senin ulkende ortalama 80 90 hp lik bir motor gucu kullanimi var.cok biliyosunuz ya siz bikactana troll

Bu videoları izleyip zetor alan veya alacak olan varmı?
Yada fergusonu kapının önüne koymam case den kral motor yok diyen varmı?
Bu videoların amacı nedir?

Burda paylaşılan her traktör, römork, makina, inek, tosun, koyun vb.... almak zorunda mıyız?
Avrupalının yaptığı bizim hayallerimizde görebileceğimiz şu organizasyonu izleyerek traktör hakkında yorum yapıp, traktör markaları hakkında fikir sahibi olmamız kadar doğal bir şey var mı?
Avrupalı o kadar üst segment traktörü bir araya getirmiş, takmış arkalarına çoğumuzun traktöründen bile pahalı römorkları denemiş, test etmiş bunun amacını anlayamayacak olan var mı bu forumda? En basiti film izlemez misin, izlersin amaç ne diye soran biri olsa ne dersin?
Sırf konuşmuş olmak için konuşmayalım çiftçi kardeşim lütfen.
Nedir bu zetor düşmanlığı anlayamadım gitti. (Zetorum yok bahçe serisi çıkarmadığı sürece almayacağımda) Yasak koyacaksınız neredeyse. Çekiştirirsin ağır olan çeker kabül. pullukla tarlaya sokarsın yok az batırdı bilmem ne. Avrupa işin doğrusunu yapıyor işte eşit yükle rampa yarışı. En doğrusu en şeffafı. Bundan daha iyi çekiş gücü karşılaştırması bilen varsa söylesin. Özkan abi bunu paylaşmış bunada karşısınız.
Onu paylaşma bunu paylaşma ne diye takılıyoruz burda?
Paylaşmanın ne gibi bir sakıncası var?

• Beğen
Tepkiler: Arslanlar 5070
Maşallah zetora rampacılığı iyi demek.Hiç otomatik şanzumanlı motor kullanmadım ama belki bu cvt vt vario gibi otomatikler devirlenmede geç kalıyor olabilir.Birde şimdi ki motorların hiç biri eskisi gibi değil benim 640 arkasında römork varken 4. vites rolantide kalkar ve gazı verdinmi anında toplar şimdi ki ler devrini bulana kadar 100 metre kendine gelemiyor.mesela td 75 4.vites rolantide kalkamazken 75-56 nın umrunda değil.Bazıları ağırlık farkı diyecek ama alakası yok tecrübe edindim.Bizim buralarda motor sorarken hangi pullukda kaçıncı vites gidiyon diye sormazlar meşhur bir rampa var orayı kaçla tırmanıyon diye sorarlar :D

Troller yine is başında.Hic adil diyen arkadas casede guc arttirimi var.167 hp e kadar cikiyor.Ayni mf 5400 gibi nakliye sirasinda.Ayni ozellik tr6 derisindede var kuyruk mili ve nakliyede ek guc devreye giriyor.Simdi burda casede 145 yaziyor ama girip baktin mi sitesine kac hp e kadar yukseliyor.Ahidagli11 amac motorlarin ayni güçler cercevesinde yük cekmesi.Rampa yarislari.aralarinda 3 5 hp oynar.Hemen saldiri durumuna gecmeyin.Elin gavuru yapmis koymuş.sen sevmeyebilirsin bizim ulkemizde tutulmayabilir.Ama caseyle fendtke claasla yarisiyorsa avrupa kabul etmis demektir.senin ulkende ortalama 80 90 hp lik bir motor gucu kullanimi var.cok biliyosunuz ya siz bikactana troll

zetorda güç artırımı yokmu?

güç artırımına ben anlam veremiyorum motor ne çalışıyorsa onu verir. bizim maxxum 130 güç artırımı ile 165 beygir yazıyor. şimdi maxxum 130 165 beygir bir traktörün yaptığı işi yapabilirmi bu mümkünmü sizcede?

zetorda güç artırımı yokmu?

güç artırımına ben anlam veremiyorum motor ne çalışıyorsa onu verir. bizim maxxum 130 güç artırımı ile 165 beygir yazıyor. şimdi maxxum 130 165 beygir bir traktörün yaptığı işi yapabilirmi bu mümkünmü sizcede?

Zetorda suan icin guc arttirimi yok ne yaziyorsa katoligta o.Evet guc arttirimi var ve o gucede cikiyor.kimisi kuyruk mili ve nakliyede kimiside normal gucte devreye giriyor.Adam yazmis oraya nakliye ve kuyruk milinde guc arttirimi devreye girer diye.mesela claas arion 430da 120 hp guc arttirimiyla 130 oluyor