1 TL DESTEĞİ ALAMAMAK

Arkadaşlar Merhaba. 20 eylülde randevum vardı. Ürünümü verdim. 30 Eylülde ana para yattı. Ben de pazartesi gider 1 TL yi işletirim dedim. Tarım İl Müdürlüğüne gittim, tarih geçti, alamazsın artık diyorlar. Az da bir para değil ki, 20 bin TL. Alamıyorum paramı. Bu durumla karşılaşan veya çözen var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Arkadaşlar Merhaba. 20 eylülde randevum vardı. Ürünümü verdim. 30 Eylülde ana para yattı. Ben de pazartesi gider 1 TL yi işletirim dedim. Tarım İl Müdürlüğüne gittim, tarih geçti, alamazsın artık diyorlar. Az da bir para değil ki, 20 bin TL. Alamıyorum paramı. Bu durumla karşılaşan veya çözen var mı? Yardımcı olursanız sevinirim
Başvuru için son tarih 30 Eylül diye biliyorum. İşin zor gibi.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
30 eylül bile uzatılmış süre. O tarihe kadar beklediğine göre 20bin senin için az paraymış abi. Tmo alım tarihleri belliydi.

30 eylül bile uzatılmış süre. O tarihe kadar beklediğine göre 20bin senin için az paraymış abi. Tmo alım tarihleri belliydi.
Az para olsa burada çözüm için ne işim var kardeşim. Bana verilen bilgi tamamen yanlıştı. 30 Eylül ürün teslim süresi dediler TMO yetkilileri. Destek faturasının işletilmesinin süresi yok dediler. Biz de bu yanlış bilginin kurbanı olduk.

Az para olsa burada çözüm için ne işim var kardeşim. Bana verilen bilgi tamamen yanlıştı. 30 Eylül ürün teslim süresi dediler TMO yetkilileri. Destek faturasının işletilmesinin süresi yok dediler. Biz de bu yanlış bilginin kurbanı olduk.
Sırf mal alabilmek için öyle yalanlar yaymışlar ki inanamadım. Yok prim artacak ofise verin, yok ofise vermezseniz mazot gübre desteği alamazsınız, yok prim süresi aralığa uzatıldı vs.
Yaşlı yaşlı insanlar az kalsın güme gidecekti bu yalanlar yüzünden. O zaman piyasa fiyatından yüksek olduğu için ofise 1 araba mal verdik, 3 ile 10 gün arasında yatar dediler 18. günde anca yatırdılar piyasa fiyatı çoktan yükselmişti. Nerden baksan zarar 40 yılda bir verdik daha da vermeyiz.

• Beğen
Tepkiler: toztoprak
Sırf mal alabilmek için öyle yalanlar yaymışlar ki inanamadım. Yok prim artacak ofise verin, yok ofise vermezseniz mazot gübre desteği alamazsınız, yok prim süresi aralığa uzatıldı vs.
Yaşlı yaşlı insanlar az kalsın güme gidecekti bu yalanlar yüzünden. O zaman piyasa fiyatından yüksek olduğu için ofise 1 araba mal verdik, 3 ile 10 gün arasında yatar dediler 18. günde anca yatırdılar piyasa fiyatı çoktan yükselmişti. Nerden baksan zarar 40 yılda bir verdik daha da vermeyiz.
Tam vicdansız bunlar. Allâh sorsun ne diyeyim. Dediğiniz gibi bir daha vermek mi asla. Ayda yılda bir ürün verdik onu da ağzımızdan burnumuzdan getirdiler. Resmen benim 1 TL lik desteğe çöktüler

• Beğen
Tepkiler: toztoprak
20 Eylül de verdiysen sürenin uzatılması lazım destek süresinin gözden kaçti galiba parayı anlaman nor al de ama fatura zaten 15 günde çıkıyor Sivas bölgesi mi
Evet hocam. Sivas. Fatura zaten ayın 30 akşama doğru oluştu. Zaten işletmek için mesai saati geçmişti. Bu durumda nasıl yetişir. Hem kendi ihmalkarlıkları hem de son gün son saat işlem yapmaları. Cimer e yazdım, dilekçe doldurdum. Umarım olumlu bir gelişme olur

TMO yıllardır alım yapmıyordu zarar ediyor diye, alım yerleri bir bir kapandıydı, hatta çok yeri özel sektör aldı silo yaptı, alım yeride kalmadı bitirmişlerdi alım yapmayı.

Ama nooldu, ukraynadan rusyadan bedava denecek kadar ucuza getiremeyince hemen alım yapma kararı aldılar

Almayı beceremeyecekleri ortadaydı, iş bilmez çavuşlar avuçlar misali oldu yaptıkları iş

Düşük fiyat veremedi, destek ton başına 1 lira vericem alıcam dedi, yoklukta üreticiyi kullanıp piyasa fiyatı belirlemek maksatlıy alım yaptı.

Onuda yüzüne gözüne bulaştırdı

Yahu alacağın süresimi olurmuş mubarekler

Sen aldınmı bu malı süresi içerisinde ? aldın.

ee ne demeye parasın vermiyorsun üçkağıtçımısın nesin sen?

Hadis var

Bizi aldatan, bizden değildir der.

Malı almışın yok başvuru süresi cart curt

Yahu malı aldıysan parasını verdiysen desteğide verecem dediysen verirsin, çokmu zor bu işler

vermemek için kırk dereden su getirilirmi hiç

Daha neler göreceğiz bakalım, hiç utanmak sıkılmak kalmamış yuh olsun artık.

Tam tersine vatandaş yetişememiş bana mal vermiş bizi tercih etmiş mağdur olmasın parasınıda desteğinide geçde olsa vereyim diye uğraşması lazımken, koltuk makam mevki doldurmuşlar keskin kılıç olmuş mubarekler, olacak işler değil.

Doğrudur elbet ama TMO yetkilileri bana faturanın ana para hesaba yattıktan sonra oluşacağı, ondan sonra 1 TL için destek başvurusubda bulunacağımi söyledi. Ana para ayın 30 unda yatmış. Nasıl yetişecekti ki. Tamamen kendi aksaklıkları. Nasip
Siz acele etmeyin bence etrafınızda öyle çok olur en azından ayın 5 ine kadar süre olmalı gerekirse mahkemeye verirsin abi az para değil çünkü fatura tarihi önce belirlendi sivasın sonra günü uzatıldı felan ama sende biraz geciktin galiba da yine de takip et

Siz acele etmeyin bence etrafınızda öyle çok olur en azından ayın 5 ine kadar süre olmalı gerekirse mahkemeye verirsin abi az para değil çünkü fatura tarihi önce belirlendi sivasın sonra günü uzatıldı felan ama sende biraz geciktin galiba da yine de takip et
Tamamen TMO'dakilerin yanlış yönlendirmelerinin kurbanı oldum. Benimle birlikte çok mağdur var. Tarım İl Müdürlüğünde benim gibi onlarca dilekçe bırakılmış. Umarım bir sonuç çıkar.

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo

Doğrudur elbet ama TMO yetkilileri bana faturanın ana para hesaba yattıktan sonra oluşacağı, ondan sonra 1 TL için destek başvurusubda bulunacağımi söyledi. Ana para ayın 30 unda yatmış. Nasıl yetişecekti ki. Tamamen kendi aksaklıkları. Nasip
Faturanın anapara hesaba yattıktan sonra oluşacağı bilgisi yanlış bir bilgi. Bunu söyleyen yetkiliden kanıtın veya şahidin varsa şikayetçi olabilirsin. Fakat resmi yazıda böyle bir ibare yok. O yüzden bu şikayetin kurum adına bir yaptırımı olmaz.