100-120 bin TL arası traktör önerisi

90_100 beygir gibi traktör almayı düşünüyoruz . Bütçemiz 100 120 bin tl arası . 2. Traktör olacak . 100 hp deutz fahr var 1. Traktör. Yakıt performans ve sağlamlık (arıza) olarak önerileriniz söyleyin arkadaşlar . Yerli avrupa çok önemli değil . Lütfen marka fanatikliği olmadan yazalım teşekkür ederim.
20191011_184133.jpg

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Kesin alacaz diye birşey yok tabi . Ama alma isteğimiz de var . Kendi kullandığınız yakıtından sağlamlığından memnun olduğunuz marka model varsa daha çok sevinirim .
Servis yedek parca ve az sorunlu marka ve modellere bakin hersey almis basini gitmis bence bekleyip en uygun en guzelini arayin madem acil degil hic acele etmeyin sikisan olur acil bakite ihtiyaci olan olur fiyat piyasadan uyguna gelir bu yuzden kulaginizin ustune yatin almak icin acele etmeyin hersey tavan fiyatinda 95-96 model massey 398 lere 70 isteyenler var piyasa cok yuksek

Servis yedek parca ve az sorunlu marka ve modellere bakin hersey almis basini gitmis bence bekleyip en uygun en guzelini arayin madem acil degil hic acele etmeyin sikisan olur acil bakite ihtiyaci olan olur fiyat piyasadan uyguna gelir bu yuzden kulaginizin ustune yatin almak icin acele etmeyin hersey tavan fiyatinda 95-96 model massey 398 lere 70 isteyenler var piyasa cok yuksek
3.105 e 150 bin lirayı falan gördüm sahibinden de . İyi mala iyi para istenir tabi de son 2 ayda fiyatlar çok arttı

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Ben olsam NH veya Case 100 alırdım. Kalite olarak çok iyi seviyede değiller ancak Türkiye şartları bunu gerektiriyor.
Eğer uzun yıllar kullanmayı düşünseydim bir miktar daha ekleyip Landini Powerfarm 100 alırdım. Bence çok kaliteli traktörler ancak en büyük eksiği powerfarm serisinde powershift olmaması.
Siz SDF grubuna aşinasınız, bence memnunsanız tercihinizi yine bu yönde yapabilirsiniz ama ben bir süre agrofarm 410 kullandım, ana viteste aşırı bir boşluk vardı, 4 ten 5 e geçerken 3 e geçiyordu bazen, hidrolik hassasiyet çok kötüydü ve takviye viteslere takmak çok sıkıntılı idi. Yolda çok seri, tek kademe powershift ciddi manada faydalıydı.
Birebir kullandığım traktörleri tercih sırasına göre aşağıya yazıyorum. Ancak bugün traktör alacak olsam fiyat performans ve 2. eli düşünüp gider TD100 alırdım.
MF 5613 dyna 4 TLS
MF 5445 dyna4
NH T5-105 hi-lo
Landini Powerfarm 100
NH TD90
NH TD110
Agrofarm 410 (tamamen hassasiyet ile ilgili yaşadığım memnuniyetsizlikten dolayı)