103 meraklısına ...

Ynt: 103 meraklısına ...

tura30 link=topic=10180.msg231976#msg231976 date=1259918196' Alıntı:
arkadaşlar mazodun motor üzerinde bulunması mazot ısındı için verm düşer bu konuda yanlış biliyosunuz.şimdi yeni çıkan trakdörlere bakın yakıt tankları motor bölümünde uzak tutuluyor.jondereler de motara giren mazudu soutma işlevi yapmakta ama hangi markada bilemiyorum.akşamları motor daha seri çalışır.mazodun soumasından.hararetde düşüyor ama mazodun soumasıyla mtorun seri çalışmasında büyük bir önemi var.
Görüşlerinin bir çoğuna katılıyorum.. Mazot deposunun motor üstünde olması kış aylarında donmayı önlesede; traktörler orman kesim işleri hariç yazın sıcak havada daha çok çalıştıklarından mzotta buharlaşma oluyor ve yakıt artıyor.. Ayrıca emme ve egzost manifoltunun birbirine çok yakın olması motora giren havanın ısınarak miktarının azalmasına ve yakıtın artmasına neden olduğuna inanıyorum.. Anti İntercooler.. Örnek 265s ve 285 s yani masseyin sağdan egzostlu modellerinde kullanılan 200 serisi Perkins dizel motorları..

nailyetek link=topic=10180.msg231987#msg231987 date=1259924760' Alıntı:
Görüşlerinin bir çoğuna katılıyorum.. Mazot deposunun motor üstünde olması kış aylarında donmayı önlesede; traktörler orman kesim işleri hariç yazın sıcak havada daha çok çalıştıklarından mzotta buharlaşma oluyor ve yakıt artıyor.. Ayrıca emme ve egzost manifoltunun birbirine çok yakın olması motora giren havanın ısınarak miktarının azalmasına ve yakıtın artmasına neden olduğuna inanıyorum.. Anti İntercooler.. Örnek 265s ve 285 s yani masseyin sağdan egzostlu modellerinde kullanılan 200 serisi Perkins dizel motorları..
Anti İntercooler.. Örnek 265s ve 285 s yani masseyin sağdan egzostlu modellerinde kullanılan 200 serisi Perkins dizel motorları..

çok doğru...ısınan mazot we yakıt artış....

103 lük fendt bizdede vardı ama bu kadar bakımsız değildi.çok az mazot yakıyordu.yol vitesi vardı.yanlış hatırlamıyorsam iki tane geri vitesi vardı.biri ağır biri yavaş olmak üzere.bu 103 lüklerin hidroliği fazla iyi değil.bi kaç defa bozuldu bizimkisi.eğer yanlışlıkla traktörü vitesteyken çalıştırırsan traktör hareket etmiyor.bu benim başıma geldi.traktör tarladayken zorlandığında çekmez olduğunda kendi kendine duruyor ve vites istiyor.yani vites küçültmeni istiyor.ama rahmetli babam 103 lük fendti sattı fiat 70-56 aldı 93 model.

paylaşım için teşekkürler. bizim köydede 2 kişide var çok güzel traktör. 2 side ek depo yapmış dikkatimi çekmişti depo traktörün dışındaydı.demekki içerdeki depo küçük gelmiş ondan yapmışlar