110 olup az yakan

motor var motor var şimdi 110 luklar hantal diyolar turan64 ün dediği gibi sen binersin moturu ilk sıfır aldığında acırsın yumuşak nazik kullanırsın yolda yavaş gidersin yakmasın diye ama aslında sert kullancan acımıcan yolda bile bascan son gaz bayır aşağı kompresör yaptırcan motora düşük viteste son gaz 2.veya 3.vites olur rampada ise 2.viteste felan son gaz çıkcan çift sürcen çiftte acımıcan mümkünse bi vites aşağı git ver son gazı acıma yakarsa yaksın bunları yaparsan motor çabuk açılır hem motor sağır kalmaz parçalar pistonlar birbirine çabuk alışır yakıt hissedilir derecede düşer adam alıyo bakıyon taze diye yavaş ağır kullanıyor motor sağır kalıyo sonra çekmiyo diyo çok yakıyo diyo benim görüşlerim bunlar karar size kalmış.

Td 110un ilk cikanlari , yardimci hidrolik piston olmayanlari yanilmiyorsam 2013 den 2015 in belli bir suresine kadar cikan versiyonlari cok yakar . Sonra duzeltiler , hos 2013 model olani da pompa kalibrasyonuyla normale donduruluyor . 110 lugun bilinen em buyuk dez avantaji (pamuk tarimi yapan icin ozellikle)
Tekerleri cok kalin. O yuzden pamuk arasina cok zor giriyor , milim milim kurtariyor . Td100 kullanmadim ancak . Td100 alirken normal teker siparis verebiliyorken , ayni durum td110 da malesef yok

2012 td110 da var bizim stok da çok temiz 1200 saat burdan özelden yazın kurtarır rakamlara bırakırım bu siteye pazarlama yapmak için üye olmadım kimsenin aklına böle bir şey gelmesin. sektör den insanların yorumlarını okumak için burdayım.
TD110 için söylenecek tek laf ucuz olması fren arıyorsan az yaksın diyorsan işin çok zor eksantirik mili değiştirip pompayı ayarlatırsan yakıt çok değişmez ama yinede çekişi çok artar ağır işlerde gücünü yendiği için mazot tüketimi düşer. 2013 de ek pistonlu geldi hidrolik kaldırma kollarını değiştirdiler pistonları yerleştirmek için kavis verdiler kollar değiştirmeden ek piston takamazsın .
td110 nun lansmanın dan size bir örnek vereyim makina ilk tanıtıldığında tüm müşterilerimizi çağırdık hepsi hayranlıkla baktı makinaya sonra içlerinden biri dediki ya kardeşim bunun tepe lambasını akıllı civata ile kabin plastiğine sıkmışlar bu tepe lambası düşer dedi ki çoğuda düştü sonradan demirden destek yapıldı. keşke üretmeden önce çiftçilere makinayı gösterseler denetseler içlerinden çok cengaver kafası basan var bu milletin

motor var motor var şimdi 110 luklar hantal diyolar turan64 ün dediği gibi sen binersin moturu ilk sıfır aldığında acırsın yumuşak nazik kullanırsın yolda yavaş gidersin yakmasın diye ama aslında sert kullancan acımıcan yolda bile bascan son gaz bayır aşağı kompresör yaptırcan motora düşük viteste son gaz 2.veya 3.vites olur rampada ise 2.viteste felan son gaz çıkcan çift sürcen çiftte acımıcan mümkünse bi vites aşağı git ver son gazı acıma yakarsa yaksın bunları yaparsan motor çabuk açılır hem motor sağır kalmaz parçalar pistonlar birbirine çabuk alışır yakıt hissedilir derecede düşer adam alıyo bakıyon taze diye yavaş ağır kullanıyor motor sağır kalıyo sonra çekmiyo diyo çok yakıyo diyo benim görüşlerim bunlar karar size kalmış.

İşte bu yüzden nh servislerinin onünde daha 500 ü doldurmadan gelen traktörler var o dediğini traktorü kriko ile askıya alıp takarsin vitese çekersin el gazını günde 5 saat çalışsın
Senin dediğin gibi yapıncada açılır ama traktör hayır etmez laçkası çıkar bence

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
İşte bu yüzden nh servislerinin onünde daha 500 ü doldurmadan gelen traktörler var o dediğini traktorü kriko ile askıya alıp takarsin vitese çekersin el gazını günde 5 saat çalışsın

Benim dediğimin de bi sınırı var tabi :)

• Beğen
Tepkiler: Mehrali ÖZSOY
Merhaba arkadaslar new holland almak istiyorum ama yaktlarndan dolayı cekingen kalıyorum new hollandn 110 hp olup en az yakacak modeli hangisi sizce
2016 Model Aralik ayinda aldik td 110 bluemaster olandan traktör su an 400 saatte Balyede ve Pullukta yakiti önceki traktörümüz td 95 e göre biraz fazla acaba bir pompa ayari yaptirsak faydasi olurmu sitede yaptiran arkadaslar varmi acaba
Genel olarak parasina göre fena sayilmaz eger yakit isinide cözersek memnunuz

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı

traktörü askıya alıp el gazını çekip günde 5 saat çalıştırarak motor nasıl açılır ve neden bu yola başvurulur anlamadım :D

Amaç motor açılsın burda rekdefiye olan traktörlere öyle yapıyorlar dağa bayıra traktör vurmanın bir anlamı yok bence sonra her yerinden yağ akıyo4 yepyeni traktörlerin

Biz bu motorları askıya almak için mi kulanıyoruz.Yağı atacaksa her zaman atar rodajla yağ atmanın ne alakası olduğunu düşünmüyorum hem yağ atacak diye hiç sıkıya sokmayalım o motorları.Bizim buralarda yeni alınan motorları devirli kullanırlar mesela çift sürerken 15 gaz değil 19-20 gaz da sürüm yaparlar..