125 saatte TÜMOSAN 8105 ARIZA VE DİĞER TRAKTORLER

Ynt: 125 saatte TÜMOSAN 8105 ARIZA VE DİĞER TRAKTORLER

tumosannn link=topic=68425.msg779408#msg779408 date=1380469921' Alıntı:
konuyu tartısma ortamına cekme her yorumunda insanı fişeklıyen yorumların var fanatık olsam bu resımlerı nıye koyayım buraya ...?
anca laf salatası yapıyon hep söylediğim gibi çok konuşuyosun BOŞ konuşuyosun tümosann.

Kul yapısı sonuçta olur böyle şeyler. Ama gerçekten tümosanlar da arıza biraz fazla oluyor diger markalara göre köyümüzde tümosan kullanıcısı çok güzel hoş traktör ama işte ufak tefek illa bi arıza veriyor genelde tümosanlar.Ama kullanımdan ama işcilikten bilemiyorum bils-*- Ayrıca konyada illa bahçe traktörü alacaksa birisi ya 240 massey yada ford 3000 yada 135 lik massey alıyor genelde :8

traktörler arıza yapmasa servislerin ne işi var ;D
servisler nasıl ekmek yiyecek yadek parçayı nasıl satacaklar fabrikalar bir o kadar da parayı yedek parçadan kazanıyo sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa

şerefli1 link=topic=68425.msg779431#msg779431 date=1380472714' Alıntı:
traktörler arıza yapmasa servislerin ne işi var ;D
servisler nasıl ekmek yiyecek yadek parçayı nasıl satacaklar fabrikalar bir o kadar da parayı yedek parçadan kazanıyo sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa

yaşşşşa hacı abii... anlş-*s alk-*s *098*- doğru söze nehacet...amma sen beni biliyosun ..bu lafları malum marka için söyleyebilirmidik yawff ;D ;D ;D *-*-09

zekhes link=topic=68425.msg779436#msg779436 date=1380472950' Alıntı:
yaşşşşa hacı abii... anlş-*s alk-*s *098*- doğru söze nehacet...amma sen beni biliyosun ..bu lafları malum marka için söyleyebilirmidik yawff ;D ;D ;D *-*-09

mesela erkunt hem yol parasını bizden alıyo hem yedek parça hem el işçiliği sop-*-sa sop-*-sagel keyfim gel böyle yağlı müşteri nerede duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0
zetor yetiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiişşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş ;D ;D

şerefli1 link=topic=68425.msg779440#msg779440 date=1380473107' Alıntı:
mesela erkunt hem yol parasını bizden alıyo hem yedek parça hem el işçiliği sop-*-sa sop-*-sagel keyfim gel böyle yağlı müşteri nerede duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0
zetor yetiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiişşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş ;D ;D

zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s güçç*-* güçç*-* güçç*-* alk-*s alk-*s alk-*s *098*-

zekhes link=topic=68425.msg779409#msg779409 date=1380470129' Alıntı:
bak güzel kardeşim burası forum..bir markayı düzeltmek tümüyle olur..onu iyi yapmışta bunu becerememiş demek objektif değildir..kalite her segmentte olmalı..sen takmışsın bahçe modeline..bu zaten tümonun başarısı değilki..antonyo cararo nun başarısı..övgünü onayap...insanlar bu yüzden takılıyo sana..boşver..burda sorun varsa bir üreticiyi yerin dibine sokmamız lazımki artık uyandığımızı anlasınlar..boşa gidiyo sanma hergün bakıyolar onlar buralara..eleştirini yap geç..en iyi çözüm bu ..dediğim gibi adam gibi yapsınlar başımın tacıı..KONYAMLA GRUR DUYUYORUM..DÜNYANIN HER YERİNE MAKİNALAR MOTORLAR SATIYORUZ..KEŞKE GÜZEL TÜRKİYEMİN HER YERİ KONYA KADAR ÜRETKEN SNAYİLEŞMİŞ OLSA..ALLAH HER İLİMİZE NASİP EDSİN BU ÇALIŞAN ŞEHRİ ama iş tümoya geldimi orda dur..yardakçı zihniyet ihale alabilmek için akp li oldu111111devletin kredileriyle devleti dolandırıp milyon dolarlık fabrikayı 3 kuruşa kapattı(konmassan 1992de 2,8 katrilyon verdi bu fabrikaya koç grurbunun tam iki katıydı koça yar olmassa kimsenin olmasın dediler satmadılar)şimdi damatları sefasını sürüyor..konuyla ne ilgisi var???sen kredi ödicem bedavaya kazanıcam diye tutupta 25 yıllık ustaları mühendisleri işinden eder yerine asgari ücretli(çoğu konya dışı işsizliğin yoğun olduğu yerlerden)acezi işbilmez tecrübesiz okulunu yeni bitirmiş adamları toplarsan orda kalite diye bişey olmaaaazzzz...ha üç beş yalaka var ben staj yaparken hatta montajcı yada posta başıydı o adamlar iş öğretsin diye bırakıldı o günün posta başı şimdi TRAKTÖR MONTAJ MÜDÜRÜ garip...
kendi kadrosuna bu kadara ucuzcu davranan hayatında makine adına bişey yapmamış sadece yatırımını bütültmek için fabrika almış bi yönetimden ne kalitesi bekliyosun???bunlarda sadece üretim potansiyeli var..adet olarak piyasayı doyurabiliyorlar talebe cevap veriyolar hepsi bu...

yazık günah ya bi kucak para veriyorsun sıfır alıyorsun bi kaç ayda ortası bölünür, arkası dağıtır. değil 125 isterse 6000 - 7000 saate gelsin yine de motor veya debriyaj hariç tıkır tıkır çalışması lazımdır.
sağlam üretip para istesin o da tamam.
burdan kötü taraflarını her zaman, her fırsatta söyleyelim ki okuyup görsünler.
o kadar arıza verdiği halde insanlar nasıl tümosana saldırıya devam ediyor hayret ediyorum doğrusu

senol_84 link=topic=68425.msg779443#msg779443 date=1380473287' Alıntı:
yazık günah ya bi kucak para veriyorsun sıfır alıyorsun bi kaç ayda ortası bölünür, arkası dağıtır. değil 125 isterse 6000 - 7000 saate gelsin yine de motor veya debriyaj hariç tıkır tıkır çalışması lazımdır.
sağlam üretip para istesin o da tamam.
burdan kötü taraflarını her zaman, her fırsatta söyleyelim ki okuyup görsünler.
o kadar arıza verdiği halde insanlar nasıl tümosana saldırıya devam ediyor hayret ediyorum doğrusu

bizim insanlarımız nerede ucuz mal var oraya güçç*-* güçç*-* güçç*-* güçç*-* güçç*-* güçç*-* güçç*-*

şerefli1 link=topic=68425.msg779481#msg779481 date=1380475974' Alıntı:
bizim insanlarımız nerede ucuz mal var oraya güçç*-* güçç*-* güçç*-* güçç*-* güçç*-* güçç*-* güçç*-*

öyle deme abi yarın birgün zetorları çekeriz bizede aynı şeyleri derler ...haa pardooonn zetor çek malıydıııı unuttuuuum...:))) abi servis lazım olurmu sence???biz böyle gaza geldikya hayırlısı...

zekhes link=topic=68425.msg779483#msg779483 date=1380476273' Alıntı:
öyle deme abi yarın birgün zetorları çekeriz bizede aynı şeyleri derler ...haa pardooonn zetor çek malıydıııı unuttuuuum...:))) abi servis lazım olurmu sence???biz böyle gaza geldikya hayırlısı...

gardaş biz kim zetor kim seni bilmem ama benim için öyle hele birde sağlam bir firma zetora sahip çıkarsa unut gitsin karış-*-s karış-*-s karış-*-s
ben servete devam...zaten ne kazanıyozki ne alak servet neyime yetmiyor gazma ile kürekde varsa ön kepçeye ne gerek katı gübre remotkuna ne gerek...
bizim komşular 1000 dekar buğday 850 dekar nohut ektilerdi 50 ton buğday gelmiş ki bunu 5 tonu yine tohum olur diğer 45 tonuda sat sat harca bitmez....
nohutlarınıda sorma gitsin 80 ton filan gelecek yerde 10 ton gelmemiştir inanki o kadarda yok şimdi analiz ediyorum bizim oralarda tarım bitmiş en güzeli bir kaç adam olacan koyun yapacan onuda 1000 taneden aşağı olmayacak o zamanda zetora ne hacet...hatta benim trakkulube bile takılmam hata cçr-*-s cçr-*-s cçr-*-s cçr-*-s cçr-*-s sizin yanınızda deve kulak bile değilim bakma öyle traktör eleştirilerime kedinin misali yerlilere kızdığım için gerisi boş karış-*-s

şerefli1 link=topic=68425.msg779440#msg779440 date=1380473107' Alıntı:
;D ;D

şerefli1 link=topic=68425.msg779502#msg779502 date=1380478167' Alıntı:
gardaş biz kim zetor kim seni bilmem ama benim için öyle hele birde sağlam bir firma zetora sahip çıkarsa unut gitsin karış-*-s karış-*-s karış-*-s
ben servete devam...zaten ne kazanıyozki ne alak servet neyime yetmiyor gazma ile kürekde varsa ön kepçeye ne gerek katı gübre remotkuna ne gerek...
bizim komşular 1000 dekar buğday 850 dekar nohut ektilerdi 50 ton buğday gelmiş ki bunu 5 tonu yine tohum olur diğer 45 tonuda sat sat harca bitmez....
nohutlarınıda sorma gitsin 80 ton filan gelecek yerde 10 ton gelmemiştir inanki o kadarda yok şimdi analiz ediyorum bizim oralarda tarım bitmiş en güzeli bir kaç adam olacan koyun yapacan onuda 1000 taneden aşağı olmayacak o zamanda zetora ne hacet...hatta benim trakkulube bile takılmam hata cçr-*-s cçr-*-s cçr-*-s cçr-*-s cçr-*-s sizin yanınızda deve kulak bile değilim bakma öyle traktör eleştirilerime kedinin misali yerlilere kızdığım için gerisi boş karış-*-s

: ' ( ne farkımız var sanki abi aynı peştemalın mavisiyiz işte.. : ' ( 8 dekar nohutta bilader ekti..yalvardım ekme nadasa kalsın daha hayırlı diye vallaha elimizle yolduk abi yeminlen...çıkana söylesem inanman..350 kg oda seçilecek daha ben yakacamda başını boş bulamadım..1800 lira masrafım var yaa 1800 lira..nohutu satıp(MAĞAZA FİYATINA HAA)üstüne 50 lira koydummu tam masrafımı denkliyo..

zekhes link=topic=68425.msg779510#msg779510 date=1380478723' Alıntı:
: ' ( ne farkımız var sanki abi aynı peştemalın mavisiyiz işte.. : ' ( 8 dekar nohutta bilader ekti..yalvardım ekme nadasa kalsın daha hayırlı diye vallaha elimizle yolduk abi yeminlen...çıkana söylesem inanman..350 kg oda seçilecek daha ben yakacamda başını boş bulamadım..1800 lira masrafım var yaa 1800 lira..nohutu satıp(MAĞAZA FİYATINA HAA)üstüne 50 lira koydummu tam masrafımı denkliyo..
BEYLER KONUYU SAPTIRMAYALIM LUTFEN anlş-*s anlş-*s

tumosannn link=topic=68425.msg779511#msg779511 date=1380478797' Alıntı:
BEYLER KONUYU SAPTIRMAYALIM LUTFEN anlş-*s anlş-*s
senin konunun kaderi bu yapacak bişe yok ;D ;D ;D ;D ;D

zekhes link=topic=68425.msg779510#msg779510 date=1380478723' Alıntı:

kardeş bana nohut deme gardai 13 14 bin masraf ettim daha geriye dönük bişe yok o kadar diyim yani şu an bile biçilmeyen daha ısbanak gibi nohut var o kada ciddi söylüyom sözde ilaçla filan ektik çok güzel verim verecek di lafta kaldı onlarda bari ilaç ve tohum masrafı olmasaydı varsın olmayaydı zararımız olmazdı hiç olmasın duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0

Arkadaşlar bende Tümosanda çalışmış biri olarak şunu söyleyebilirim,İnsana yatırım yoksa çok şey bekleme.Malesef düşük ücret politikası var beğenmezsen çıkarsın.Kalite olarakda sadece fabrikanın değil tedarikçi firmalarında sorumluluğu vardır,en ufak bi sorun koskoca traktörün imajını zedeler.Her markada bu tip sorunlar ama olabilir yerlilerde daha fazla gibi..?

arkadaşlar traktörün bir kapesitesi vardır sen o traktör çekiyor güçlü diye arkasına katır gibi yük bağlarsan motoru zorlarsan tabiki biryerlerinden patlak verecektir. bu tür sorunlar genelde motoru aşırı zorlamadan meydana gelir. hiçbir firma adi mal üretipte kendini zor duruma sokmak istemez çünkü isim lekelenince temizlemesi imkansız hale gelir benim düşüncem böyle.