1993 MF 240 kuyruk mili problemi

23.04.2009
14,006
24,003
35
Bilecik

Arkadaşlar merhaba
Yeni aldıgım mf 240 la bugün ilk is günu yaptık ama debriyaja sona kadar basmama rağman çok zor geciyor ve zor cıkıyor
Normalde debreja sona kadar basınca durması lazım durmuyor kullanmaya engel degil şuan ama ilerde sıkıntı yaşarmıyız yada bunun bi ayar yeri falan varmıdır bilenler cevap verebilirse memnun olurum...?

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Kuyruk mili debriyaja bağlı galiba neyse, her traktörde bu tip ayarlar olur, kuyruk mili bağlantısında ayar civataları vardır yada kafa tarafında bi yerde illaki vardır, ordan ayar verebilirsin , senin bilmen lazım, benimde ek freni kolu uzadı onu ayarlıcam, bi mf çi çıkar birazdan.

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Arkadaşlar merhaba
Yeni aldıgım mf 240 la bugün ilk is günu yaptık ama debriyaja sona kadar basmama rağman çok zor geciyor ve zor cıkıyor
Normalde debreja sona kadar basınca durması lazım durmuyor kullanmaya engel degil şuan ama ilerde sıkıntı yaşarmıyız yada bunun bi ayar yeri falan varmıdır bilenler cevap verebilirse memnun olurum...?
Debriyaj pedalına ayar yapılacak boşluğu alınacak baskı tam ayırmıyor ondan yapar

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
  • Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Teşekkürederim
Birde kara sanzıman modellerde debraja basınca duryomu ben ilk defa bu modeli kullanıyorum bikac kisi ile gorüstüm kara sanzımanlar debraja basınca durmuyor dedi
Durmaz olurmu debriyaj baskı balata niye var o zaman [emoji23][emoji23][emoji23] debriyaj pedalının ayarından o durmaması geçmemesi bizim sattığımız 135 , 1967 modeldi debriyaja basınca çok rahat takıp çıkarırdım

Pedalda çok az bir boşluk olacak o şekil ayar yapılsın viteslerde PTO ' da şıkır şıkır girer çıkar.