2. EL TRAKTÖR ALMAK İÇİN KIŞI BEKLEMEK

Bugün kredilerler ilgili genel bir toplantı yaptığımız banka memuru bir arkadaş biraz daha beklememi tavsiye etti. "Suni balon, bi şekilde patlayacak" anlamında şeyler anlattı. Teknik anlattı biraz çok iyi anlayamadım ama..

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
1 ay önce 2015 model 2500 saatte Td90 blumaster en fullu icin tam anlastik fiyat 165 di bayi allem gullem caydı şimdi td65 2013 modeli o paralarda birde krediye uygun değil
Screenshot_20201116-182120_Facebook.jpg

• Beğen
Fikri olan arkadaslarim kanaatlerinize ihtiyacim var. Beklemek nasil olur dersiniz?
Sıfır motor fiyatlandı ikincielde oyle , fiyatlar geri gelmez maşallah ciftci traktöre para yatirmayi cok seviyor inanılmaz bir talep var , beklemenin bir faydası olacagini sanmiyorum gecen yılbasından önce traktör alınabilirmiş, ha eldeki traktorde zamlandı , ama yenisi arayı daha cok aştı, aklinda hangi marka model var?

Sıfır motor fiyatlandı ikincielde oyle , fiyatlar geri gelmez maşallah ciftci traktöre para yatirmayi cok seviyor inanılmaz bir talep var , beklemenin bir faydası olacagini sanmiyorum gecen yılbasından önce traktör alınabilirmiş, ha eldeki traktorde zamlandı , ama yenisi arayı daha cok aştı, aklinda hangi marka model var?
Massey 277 gold 2 wd veya 2635 2wd

• Beğen
Ayın 19undaki tcmb toplantisi mi ne varmis cok muamma diyorlar piyasalara
Ortalama bir ekonomi takipçisi olarak piyasalar her anlamda 19 kasımdaki toplantıda faiz arttırımı bekliyor. Üst limit 500 en düşük 350, ortalama olarak 450 baz puan faiz gelecek diye dşünüyorum. Bu faiz doları 7.00 7. 10 seviyesine çeker diye umuyorum. Faiz artırımı olmaz ise dolar 9'a doğru sıçrar ve işler karışır. Faizlerin artması sonucu kredi havuzu daralır ort traktör kredisi bu gün yıllık yuzde 9 civarı ilerde 13 14 leri bulur,o zamanda kredi çekmek imkansız hale gelir. Faiz gelirse kredi, gelmez ise dolar maliyeti artar yani her türlü kayıp kayıp durumu var çokomelli saolsun. E ne yapayım kardeşim dersen hızlı bir şekilde traktörü bul ve al. Yarın işin yoksa git bankaya kredi başvur o derece. O tanıdığın bankacı arkadaşa gelince o suni balon patlarsa patlayacağı yer biz üreticilerin kıçıdır bu da böyle biline. Cümleten iyi geceler.

Kesinlikle haklısın. Keşke yıl başında niyetlenseymişim. Şuan fark çok ama çok fazla.

• Beğen
Oturuyorum zaten. Hatta çok ciddiyim bi 285 falan mı alsam diyorum. Şu çeltik işi olmasa bir dk düşünmem çekerim 85i. Bir adamla tanıştım geçen serviste 600 dönüm kuru tarım yapıyorum dedi enter 654 le. Birde motor arızalınınca abinin 165 le iş yaptık 10 gün. Kokluyor yemin ederim. Ben beceremedim sürmeyi ama babam onun üstünde öğrenmiş çiftçiliği adam öttürüyor motoru. Biz alışmışız rahata. unutmuşuz söve söve ağzımızı yoran 640 ı.

Biz o treni kaçirdık otur oturdugun yerde [emoji846]
Niyetlendim traktoru alsaydim 1 ayda 20 bin koydu üstüne
2016da aldigimda 117 idi 100luk ben 112 ye aldiydim suan sordum benim motorun ederini 2016 2340 saatte balyada calisan traktor 190 200 bin tl bandinda 100 bin tlye yakin kari var degistirme planim vardi 2020 nin basinda sifir 100lukle 40 bin uste dedi keske alsaydim dedim bu sene ortalama 800 saat yapmis

• Beğen
2016da aldigimda 117 idi 100luk ben 112 ye aldiydim suan sordum benim motorun ederini 2016 2340 saatte balyada calisan traktor 190 200 bin tl bandinda 100 bin tlye yakin kari var degistirme planim vardi 2020 nin basinda sifir 100lukle 40 bin uste dedi keske alsaydim dedim bu sene ortalama 800 saat yapmis
2017 2500 saat td75d 200 bine satildi 2020 200 saatte 250 bin verildi

• Beğen
Biz o treni kaçirdık otur oturdugun yerde [emoji846]
Niyetlendim traktoru alsaydim 1 ayda 20 bin koydu üstüne
Emmi senin başına gelen banada oldu [emoji1]
Geçen pazartesi gittim adamla 75 bin TL'ye anlaştım. Bu hafta bende kalsın dedi adam köyde işim var haftaya gel al dedi.
Bugün gittim 85 diyor bide pazarlık etmemişim gibi beni yanlış anladın ben 75 demedim diyor. Çok kanı bozuklar var. Küfretmemek için zor tuttum kendimi çıktım gittim bende.

Emmi senin başına gelen banada oldu [emoji1]
Geçen pazartesi gittim adamla 75 bin TL'ye anlaştım. Bu hafta bende kalsın dedi adam köyde işim var haftaya gel al dedi.
Bugün gittim 85 diyor bide pazarlık etmemişim gibi beni yanlış anladın ben 75 demedim diyor. Çok kanı bozuklar var. Küfretmemek için zor tuttum kendimi çıktım gittim bende.
Kapora vermedinmi?

• Beğen
Tepkiler: murat1919
2017 2500 saat td75d 200 bine satildi 2020 200 saatte 250 bin verildi

Bunlar nasıl fiyatlar akıl işi değil. Araba piyasası da öyle oldu , arkadasım Mayıs ayında 187 bine sıfır bi araba aldı. Şimdi bayi de yok, 300 bin e listeye yazıyor seni Şubat ta teslim ve sabit kur yok. Keşke bizim ürettiğimiz buzağı , süt ve tahıllar da öyle artsa da alım gücümüz düşmese. 3 sene önce 10 erkek buzağı satıp bir araba almıştım kendime , şimdi ayni arabayı 25 erkek buzağı satarsam alabiliyorum. Hadi çık işin içinden