2. motor ne almalıyım

Elimizde suan massey 265s ilerde 2. motor olarak yakıtı az arızası az 400-500 dönüm yerde işimiz görücek 70-80 beygir arası 800bini geçmeyecek olacak şekilde nasıl motor önerirsiniz td80 2012 model işimi görür mü??

• Beğen
Tepkiler: filizma
Salih kardesim 265s dedigin traktor.500 dönüm arazi de yardımcı rolün de bile yorulabiliyor. bence sen direkt olarak 265s traktörün yanina 100 hp gücünde ana iş traktoru satın almaya odaklan.
Td80 dediğin traktör 3silindir.265s in yanında yürüyemez bile.alacaksan 100hp 4 silindir bir traktör satın al.
Saygı ve selamlar.

Son düzenleme:
Salih kardesim 265s 500 dönüm arazi de yardımcı rolün de bile yorulabiliyor bence sen direkt olarak 265s traktörün 100 hp gücünde ana iş traktoru satın almaya odaklan.
Td80 dediğin traktör 3silindir.265s in yanında yürüyemez bile.alacaksan 100hp 4 silindir bir traktör satın al
TD100D plus olurmu 🙂

Selamlar Önce Bölgende Usta Parça Sıkıntısı Olmayan Modellere Bakmanı Tavsiye Ederim.Bu Düzeyde Ben 300 Dönüm Arazide Deutz 4080E Kullanıyorum. 100Bg Traktöre Uygun Ekipmanlarım var. Zorlanmadan Çalışıyorum. Arıza Konusud Çok Şükür Bakımdan Bakıma Usta Yüzü Görüyoruz Diyebilirim. Bölgemizde Yakıt Olarakta Muadil Diğer Markalardan Az Yaktığını Söyleyebilirim. 500 Dönüm Yeriniz Varsa 4 Silindir Sizi Kurtarır. Usta Parça Sorunu Varsa NewHolland Case Bunlarda Aradığınızı Bulabilirsiniz.

• Beğen
ustam belli bir derinlikten sonra taş cok falza var toprağın yapısı buralarda öyle ve 2-3 parsel ormanlık alanda eğimi fazla tarlamız var ayrıyeten 16 yaşındayım dededen devralıp kuzenimle devam ettircem cebimden yakıta falza para cıkmaması
Yarın birgün dedesinden kalan tarlayla iphone alıyor çok kazanıyor der sizin ürün para etmesin isterler, üzerine her girdiği kapıda kazıklamaya çalışırlar , kazık gübre kazık ilaç kazık tohum vs... mazot evet zaten devlet fiyatı belirlerken sen hiç hesapta olmazsın, ucuz alma şansın yok, az yakan traktörle iş bitmiyor aslında, kuzeninle hayatınıza nasıl yön vereceğinizi iyi düşünmüşünüzdür umarım, benim size traktör tavsiyem yok.

8195 yada 8185 uzay kasa tumosan iş yapar mı yakıtı ve arızası bakımından başımızı ağrıtır mı?
Tümosan 8190 var, saati az olduğu için bir şey diyemiyoruz.
Performans ve yakıt anlamında iyi traktörler,
2019 klasik kasa 8085 ten sahibi arızalarından dolayı sattı.
Zamanlama dişlileri, ileri geri dişlisi v.s.
2011 yuvarlak kasa 8185 sahibi ise çok memnun.
Rutin bakımları yapılıyor.
Debriyaj plakası, devir daim , lastik, akü v.s.
2015 model 8085 te ise çift diferansiyel bakımı , dördüncü vites dişlisi kırma gibi sorunları olmuştu.

Mazot pompası ayar görmüş traktör modellerinde zamanlama dişlisi sorunsalı olabiliyor.
Direksiyonu kuru çevirmekten plastik takozlar değişmek gerekebiliyor.
Düğmeli buçuk olan modellerde yağ ısınmadan kullanımlarda sorunlar çıkıyor.

İşleyeceğiniz arazi de epey olduğundan size bir kaç traktör gerekebilir.
Model tercihini servis durumunuzu bilmediğimizden veremiyoruz.
Hiç servis ihtiyacı olmayacak traktör bulunmaz.

• Beğen
Yarın birgün dedesinden kalan tarlayla iphone alıyor çok kazanıyor der sizin ürün para etmesin isterler, üzerine her girdiği kapıda kazıklamaya çalışırlar , kazık gübre kazık ilaç kazık tohum vs... mazot evet zaten devlet fiyatı belirlerken sen hiç hesapta olmazsın, ucuz alma şansın yok, az yakan traktörle iş bitmiyor aslında, kuzeninle hayatınıza nasıl yön vereceğinizi iyi düşünmüşünüzdür umarım, benim size traktör tavsiyem yok.
babamda çiftçi suan bizde mccormick x5.120 var case jxu105 herşeyi bu motorda öğrendim çiftçilik konusunda çoğu şeyi bildiğimi düşünüyorum dediğin gibi abim her kapıda kazık atmaya calışacaklar yaşımızdan ötürü zamanla öğrenivez bunlarıda

Tümosan 8190 var, saati az olduğu için bir şey diyemiyoruz.
Performans ve yakıt anlamında iyi traktörler,
2019 klasik kasa 8085 ten sahibi arızalarından dolayı sattı.
Zamanlama dişlileri, ileri geri dişlisi v.s.
2011 yuvarlak kasa 8185 sahibi ise çok memnun.
Rutin bakımları yapılıyor.
Debriyaj plakası, devir daim , lastik, akü v.s.
2015 model 8085 te ise çift diferansiyel bakımı , dördüncü vites dişlisi kırma gibi sorunları olmuştu.

Mazot pompası ayar görmüş traktör modellerinde zamanlama dişlisi sorunsalı olabiliyor.
Direksiyonu kuru çevirmekten plastik takozlar değişmek gerekebiliyor.
Düğmeli buçuk olan modellerde yağ ısınmadan kullanımlarda sorunlar çıkıyor.

İşleyeceğiniz arazi de epey olduğundan size bir kaç traktör gerekebilir.
Model tercihini servis durumunuzu bilmediğimizden veremiyoruz.
Hiç servis ihtiyacı olmayacak traktör bulunmaz.
sağolasın abim 8195 uzay kasa yada td90 düşünüyoruz suan fikirlerim değişti

Baban deden çiftçi olmasa bu işleri hiç görmesen zaten traktör almayı planlamazsın o yaşta, senin yaşıtların henüz bilgisayarda oyun oynuyor, en fazla sanal ortamda tarım yapıyor, onlar yarın öbürgün para kazanamayınca seni gözüne kestirecek, çok kazanıyor diyecek, hiç düşünme td90 al geç o zaman(y)