2001 - 2012 yılları arasında ne kazandık? ne kaybettik?

Ynt: 2001 - 2012 yılları arasında ne kazandık? ne kaybettik?

Alıntı yapılan: FEHİM - Bugün, 07:20:19
yani hiç birşeye yoksun çünkü hükümet herşeyi kılıfına uydurur.

Yasaların müsaade ettiği;
Görsel basın, yazılı basın, video, resim, demeç vs. her tepkiye varım.
Haklı olduğumuz sıkıntılarımızı,
Kırarak, yıkarak, parçalayarak anlatmaya kalkarsak;
Haklı iken, haksız duruma düşeriz.
Bu da bize kazandırmaz, aksine daha çok kaybettirir.
Taktir sizlerin.

kırıp parçalamak anlatmak istediğim değildi. ben şu an gazete bayiliğide yapıyorum .90 lı yıllarda bu işe başladığımda rakip gazetelerin birinde reklam vermek istedim .sözde rakip gazete kanuni hiç kısıtlama yokken haberi ve reklamı yayınlamak istemedi .köprünün altından çok sular aksada bazı kurallar değişmiyor.arkanda dayında varsa sorun yok.

arkadaşlar ankara makarna piyasadan kaç ton makarnalık buğday almış işlediği buğday yunanistan buğdayı senin çifçinin ölsün yunan çifçisi yaşasın buğday 600 kuruş iken kim eker ben 300dekar buğday ekiyordum şimdi 50dekar saman olmuş1tl dışarıdan getir hayvancılık ölsün dışarıdan karkas et getir et pahalıyken televizyonlarda her gün et fırladı uçtu diye haberler vardı şimdi üretici kan ağlıyor neden hiç bir medyada haber yok birde üstüne su kotası koy vay halimize 2001 2012 yılları arasında çok şey kaybettik

m_g link=topic=61790.msg690992#msg690992 date=1359038256' Alıntı:
Nevşehire gecen hafftalar da gelen bir milletvekili patisini yazmayım siyasete girer şehrini tam olarak hatırlamıyorum katıldıgı bir toplantıda çifcilik yapanların hepsi tarlalarını satlıga cıkarmış bir kişi satlıga çıkarmamış ona sormuşlar sen neden satmıyorsun demişler ben 10 senedir tarlamı ekmiyorum boş bırakıyorum ekenlerin hepsi battı ben ekmedigim için tarlam yanıma kaldı işte Türkiye cifcisinin hali bu ekim yapan herzman kaybeder bizi diş ülkelere bağlamak için bir oyundur bu daha yazacak cok şey var ama neyse
feuer_frei link=topic=61790.msg691154#msg691154 date=1359049364' Alıntı:
Tarımın bu hale gelmesinin sebebi dış güçler yöneticiler ve bizler. heryönden çarpıyolar çiftçiye ürün para etmez ama ekipman motor sanayi tavan yaptı bunlar kısaca kücük çiftçileri bunaltmak sattırmak için oyun bence mazot 10 TL olsun kimse sesini çıkarmaz birlik yok önyargılı davranmayın köylüler tembeldir falan filan diye 100 ü tembelse 5 tane çalışkan kafası çalışan zeki çıkar içlerinden..bu konunun siyasetle hükümetle alakası var siyaset yapmayalım diyosunuz ne yapıcaz kim ürünlerin fiyatlarını belirliyo biz çiftçilermi yönetecilermi..Şeker fabrikalarını çiftçilermi kapadı sattırdı sattı.

bence avrupa felan sıkıntı degıl---altını cızıyorum kı bızım cıftcımızın bır cogu gereksız harcama yapmaktadır...ste genelıne bakın en küçük çüftcimiz 80.000 tl lik traktör alma peşinde veya ekipman pesinde safi gider gereksiz gider pek cok sen ayagını yorganına göre uzatma git gereksiz harcama yap sonra banka haciz kaldırsın ondan sonra avrupa borclatıyor devlet söyle böyle dıyorsunuz....akıllı olmakta fayda var...

delikanlim06 link=topic=61790.msg719050#msg719050 date=1363371153' Alıntı:
bence avrupa felan sıkıntı degıl---altını cızıyorum kı bızım cıftcımızın bır cogu gereksız harcama yapmaktadır...ste genelıne bakın en küçük çüftcimiz 80.000 tl lik traktör alma peşinde veya ekipman pesinde safi gider gereksiz gider pek cok sen ayagını yorganına göre uzatma git gereksiz harcama yap sonra banka haciz kaldırsın ondan sonra avrupa borclatıyor devlet söyle böyle dıyorsunuz....akıllı olmakta fayda var...
Konunun içeriğine tam olarak bakabilirseniz;
Çiftçinin 80.000,00 TL. lik traktör ve ekipman alması ile ilgili olmadığını görebilirsiniz.
Elbetteki ayağını yorganına göre uzatacaksın.
Konu içeriği gereksiz gider ile alakalı değil.
Konu, 2001 - 2012 yılları arasında;
Üretirken,
Ne kadar kazandığımız veya kaybettiğimiz.

delikanlim06 link=topic=61790.msg719050#msg719050 date=1363371153' Alıntı:
Yazıdan alıntıdır.
....akıllı olmakta fayda var...

Ayrıca, böylesine bir itham hiç hoş değil.

Saygı çerçevesinde yapılan her yorum benim için değerlidir.
Beğensem de, beğenmesem de...

Allaha şükür,
Aklımızdan bir zorumuz yok.

Sizi, konunun en başından sonuna kadar
Okumaya davet ediyorum.