2008 model New Holland TD85D traktörüm klimayı açınca hararet tavan yapıyor

Geçen gün pompa bozuldu sanayiye götürdüm pomba icinde parça kırmıştı baya masraf çıktı pompacı bunu yapacağına sıfır pompa al dedi ve td 90 pompası varsa onu al dedi Yeni modeldeki traktör pompası ldalı dedi bide turbolu dedi

bende td 90 pompasi aldım pompa turbulo olduğu için pompa yı bir küçük hortumla turboya bağladı traktör ün performans ında çok değişiklik olmadı bide bu traktörü aldığından beri klimayı açınca hareret yapıyor devirdaim değiştirdim radyoturu sisletim ne yaptım olamadı

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Geçen gün pompa bozuldu sanayiye götürdüm pomba icinde parça kırmıştı baya masraf çıktı pompacı bunu yapacağına sıfır pompa al dedi ve td 90 pompası varsa onu al dedi Yeni modeldeki traktör pompası ldalı dedi bide turbolu dedi

bende td 90 pompasi aldım pompa turbulo olduğu için pompa yı bir küçük hortumla turboya bağladı traktör ün performans ında çok değişiklik olmadı bide bu traktörü aldığından beri klimayı açınca hareret yapıyor devirdaim değiştirdim radyoturu sisletim ne yaptım olamadı
Forumda @asarcıklı nickli ramazan kirlik arkadaşımızda aynı sorundan muzdaripti.Kasnak değişip sorunu çözdü.O size yardımcı olabilir.

6556s gece serin havada hararet yaptı.Yoldaydim inişteyim traktörü boşa attım.Harerette inme olmadı.
Suyuna baktım tamdı.Korktum.Servisi aradım, oda elektrikciyi ara dedi.Elektrikci bunlarda şase alamama sorunu var korkma kullan dedi.Gece olurmuş, çünkü farlar açılınca hararet göstergesi yükseliyor.Elektrikci şase kaplosu ekleriz dedi.Sanirim sizdede klimayı açınca, şase alamama, negatif elektrik alamama sorunu oluşuyor.Tehlikeli olmadan gerçekten hararet yapıyor mu bakın .Bence hararet olmadan gösterge şase alamadığından hareketi yüksek gösteriyor. Servise telefonla teyit ettirin.

6556s gece serin havada hararet yaptı.Yoldaydim inişteyim traktörü boşa attım.Harerette inme olmadı.
Suyuna baktım tamdı.Korktum.Servisi aradım, oda elektrikciyi ara dedi.Elektrikci bunlarda şase alamama sorunu var korkma kullan dedi.Gece olurmuş, çünkü farlar açılınca hararet göstergesi yükseliyor.Elektrikci şase kaplosu ekleriz dedi.Sanirim sizdede klimayı açınca, şase alamama, negatif elektrik alamama sorunu oluşuyor.Tehlikeli olmadan gerçekten hararet yapıyor mu bakın .Bence hararet olmadan gösterge şase alamadığından hareketi yüksek gösteriyor. Servise telefonla teyit ettirin.

İste bu olabilir çünkü klimayı açtığımda actigimda 10 dk sonra hareret yükselme ye başlıyor
Kesin,aynı kablolama var.Ben de gündüz sıcakta anız bozdum hareret yapmadı.Gece ışıkları farları açınca yaptı.Sizde klimayı açınca elektrik tüketimi artıyor.Yeterli şase alamıyor.Gösterge hatalı çalışıyor,bu yüzden.

• Beğen
Klima açınca tabiki yukselicek motor yüke giriyor bn tam 3 yıl uğraştım bı sezon klima peteği sökük termostat sökük kullandım az fayda etti ama yinede yükseliyor du sonra pervane si 6 kanatti bn 11 kanat plastik yaptım ama yine yeterli gelmedi sonra bı usta devirdaim kasnagini küçült o zaman rahatlicak denedik dedi onu yaptım ve rahata erdim artık klimanın tadını çıkartıyorum

Traktörun radyatoru temiz antifrizlimi ? bence eliktriksel olsa Saseden olsa aninda yukselirdi
Benim 480 kuyruk mili pompada hareret yukseliyordu radyatör ve termostadi degistirdim suan mumkun degil hararet kipirdamiyor
konuyu açan arkadaş kılimayı açınca göstergede bir hareketlenmemi var yoksa gerçekten hararet yapıp sumu kaynatıyor onlarca yorum var insanlar iyi niyetli yardımcı olmaya çalışıyor ancak sorun tam anlaşılamayınca sağlıklı yorum yapılamıyor
[/QUOT klimayı açınca gösterge kırmızıya yetişiyor bende mecburen duruyor um traktör ün su kaynatmasina izin vermiyor um

Klimayı açtığın saniye mi yükseliyor, bı süre sonra mi yükseliyor. Anında yükseliyor ise elektrik hatası olabilir, fakat yavaş yavaş yükseliyor ise başka sorun olabilir.
Yavaş yavaş yükseliyor hafif işlerde klima pek etki yapmıyor ama zor işlerde klimayı çalıştırmıyor um akşam denedim gene olmadı

• Beğen