2013 yılı buğday destekleri ödemeleri başlamıştır

Ynt: 2013 yılı buğday destekleri ödemeleri başlamıştır

GÜRKAN link=topic=64292.msg728171#msg728171 date=1365026456' Alıntı:
kırklarelide var birşey hadi hayırlısı, neden bizi sona atıyorlar anlamadım
tekirdağda yattığını duymuştum ama kırklareline yattığını hiç duymadım aslında çok saçma bir olay madem yatırıyorsun tüm türkiyenin aynı zamanda yatırın şehir şehir yatırmanın ne anlamı var mesela trakya bölgesinde ilk tekirdağ aldı bugünden itibaren edirnede yatmaya başlamış en kısa zamanda kırklarelininde yatar diye düşünüyorum

kcml link=topic=64292.msg725728#msg725728 date=1364566819' Alıntı:
29-03-2013 bugün itibari ile buğday destekleri hesaplara yatırılmıştır... illere göre ziraat bankası kişisel hesaplarda farklılık olabilir. yani illerdeki ziraat bankaları kişisel hesaplara bugün veya p.tesi hesaplara aktarım yapabilir.geneldede tüm Türkiyede tarım bakanlığı tarafından ziraat bankasına destekleme hesaplarına para aktarılmıştır...
arkadaslar bandırmada ve balıkesırde bugday desteklemelerınde yuzde 80 lere varan kesıntıler var sızlerde de oldumu açaba kesıntı

10.ayın ilk haftası teslim ettim faturaları ben.bizim koca köyde askıya çıkan 1 kişi,diğerleri uydu verileri hesaplanmadığı için daha bişey yok.
7. ayda buğday sat ,10. ayda fatura ver ,4 ay olsun prim desteği adı altında sattığın buğdayın farkını alama .gelde isyan etme.

tümosan 8095 link=topic=64292.msg728633#msg728633 date=1365140882' Alıntı:
10.ayın ilk haftası teslim ettim faturaları ben.bizim koca köyde askıya çıkan 1 kişi,diğerleri uydu verileri hesaplanmadığı için daha bişey yok.
7. ayda buğday sat ,10. ayda fatura ver ,4 ay olsun prim desteği adı altında sattığın buğdayın farkını alama .gelde isyan etme.

Mehmet bey,
Buraya ne yazsak, maalesef yanlış anlaşılıyorsun.
Çeşitli itamlarla karşı karşıya kalıyorsun.
Hayata gerçekçi boyuttan bakmayı beceremedik gitti.
Şimdi buraya konu ile ilgili;
İki satır yazsam, diyecekler ki;
Siyasetle ilintili.

Ankara, PRİM DESTEĞİ hesaba geçmiş.
Verdiğim faturanın yaklaşık 1/4 ü bu hesapta yok.
% 4 kesinti uygulanmış.
Ziraat Bankasına göre % 4, Gelir Vergisi kesiliyormuş.
Destek bile Zirai Kazanç olarak nitelendiriliyor ve Gelir Vergisi kesiliyor.