2021 arpa hasat sonuçları

bu sene 60 dekar finolam vardı aynı bölgede manisa Salihli ilçesinde tohum geçen seneden ürettiğim kendi tohumumdu
geçen sene arpa yine finola olan yerim 400 kg arpa 400 kg sap yaptı
geçen sene domates olan yerim 480 kg arpa 600 kg sap yaptı
uzun yıllardır arpa olan yerim 250 kg arpa yaptı ama tarla çiftliği çok kötüydü bu yerin o yüzden böyle oldu
sonuç olarak bölgede tek ve en çok veren arpa bizim finolalar oldu.
bakım konusuna gelirsek
25 kg 20.20
18 kg üre (inhibitörlü üre)
ot ilacıyla bir çinko + isabion (hiçbir işe yaradığını düşünmüyorum gereksiz maliyet)
bu kadar
TAVSİYE: arpa ekecekseniz 2. tohum ekmeyin hele ben gibi elekten geçirmeden asla ekmeyin finola ekecekseniz mutlaka sıfır tohum kullanın verimde farkı görürsünüz birde 20 22 kg tohumdan fazla tohum kullanmayın

• Beğen
Tepkiler: biretpit_06
bu sene 60 dekar finolam vardı aynı bölgede manisa Salihli ilçesinde tohum geçen seneden ürettiğim kendi tohumumdu
geçen sene arpa yine finola olan yerim 400 kg arpa 400 kg sap yaptı
geçen sene domates olan yerim 480 kg arpa 600 kg sap yaptı
uzun yıllardır arpa olan yerim 250 kg arpa yaptı ama tarla çiftliği çok kötüydü bu yerin o yüzden böyle oldu
sonuç olarak bölgede tek ve en çok veren arpa bizim finolalar oldu.
bakım konusuna gelirsek
25 kg 20.20
18 kg üre (inhibitörlü üre)
ot ilacıyla bir çinko + isabion (hiçbir işe yaradığını düşünmüyorum gereksiz maliyet)
bu kadar
TAVSİYE: arpa ekecekseniz 2. tohum ekmeyin hele ben gibi elekten geçirmeden asla ekmeyin finola ekecekseniz mutlaka sıfır tohum kullanın verimde farkı görürsünüz birde 20 22 kg tohumdan fazla tohum kullanmayın
Bizim mibzer ekermak arpanın 22 su buğdayın 30 una deggeliyor biz burda aydan hanımı buğdayın 32 si ile ekioruz oda arpa ayarının 24 ne geliyor

balıkesir il sınırı içinde arpa alacagım. 5 ton ve üzeri .ödeme peşin. satmak isteyen bana ulaşabilir.kendi hayvanlarım için alıyorum. al sat için degil. kışın koyun sayısı epey artacak stoklama gerekli. özelden mesaj atarsanız sevinirim.