2021 model Tümosan 8075 almayi düşünüyorum. F

SHU

11.01.2022
123
176
İzmir

2021 model Tumosan 8075 almayı düşünüyorum. Bu forum dahil birkaç sitede araştırdım. Traktörü çok kötüleyen de var çok öven de. 325bin fiyatı var. Çekiş konusunda gayet iyi ancak dayanıklılık konusunda iyi olmadığı yazılıp söyleniyor. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Tümosanı 3-4 yıldır kullanıyoruz. Ben de anlamdım bu tümosan nasıl bir şey. Kimisi çok arıza yapıyor kimisi daha stabil. hepsinde ufak arızalar var, ancak bazıları motor ve şanzımandan ciddi büyük arızalar yapıyor. Bizimkisi çok büyük arıza yapmadı genel olarak memnunuz fakat yanındaki aynı traktör arıza yapınca korkuyorsun 😄. Ama bunun gibi çeken bir traktör gerçekten yok yakıtı da makul, çekişi kusursuz. Konforu a dan z ye tüm modellerinde kötü. Alınır mı evet alınır ama risk mevcut

2021 model Tumosan 8075 almayı düşünüyorum. Bu forum dahil birkaç sitede araştırdım. Traktörü çok kötüleyen de var çok öven de. 325bin fiyatı var. Çekiş konusunda gayet iyi ancak dayanıklılık konusunda iyi olmadığı yazılıp söyleniyor. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim
Bence alınır fakat 8085 ful kompresör dahil Tmr olan 315 bine daha dün galiride verdi .
Birisi al aşağı ver yukari 310 na aldı ona göre davran

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Çekiş konusunda gayet iyi mi.
540E kuyruk miliyle gür saman bağlamada 8075 , 75 hp , 320 n.m. motor biraz yetersiz kalıyor.
8085 modeli, 85 hp, 340 n.m. tork, 540E kuyruk miliyle 1600-1700 rpm motor devriyle daha başarılı iş çıkarıyor.
8095 modeli, 95 hp, 370 n.m. tork, gür alanda saman bağlamada daha çok tercih ediliyor ve en tutulan modeli olarak geçiyor.
2019 modellerine kadar çevrede bulunuyor.
Motorda krank mili ve zamanlama dişlileri sorunları var.
4. vites dişlisi kırma olabiliyor,
Bu problem pulluk vitesinin şanzıman tarafından ekstra yağlanmamasından kaynaklanır.
Şanzımana harici yağ pompası eklenip basınçlı yağla dişli yağlanır ve %10 a varan güç aktarımı iyileşmesi sağlanabilir.
Debriyaj plakaları iki sezonda bir değişiyor.
Devirdaim, 3000 saatte bir değişmek gerekebilir.
TD75 Bluemaster, egzantrik yapılı olan model 8085 modelden bir tık daha fazla çeki gücü verebilir.
Yol yakıtı olarak 400 gr/km gibi yakıtları var.
Fiyat olarak 20 000 euro makul rakam gibi duruyor, biraz sıkı pazarlık yapmalısınız.
Alınmayacak traktör yoktur, fayda maliyet olarak uygunsa alınabilir.
320 n.m. tork veren çekişi iyi farklı model traktörleri de inceleyebiliriz.
Traktör genel ağırlığı 3900 kg 'dır.
Binaenaleyh güç ağırlık dengesi için 10 n.m. / kg ,
3500 kg ağırlıktaki traktöre uygun tork miktarı 340 veya 370 n.m. olması zor araziler için tercih sebebimizdir.
8095 modeli mısır arazisi için 4 lü klasik pullukla çalışması rahat olacaktır.
Bilginize sunarız.

2. El kendini kanıtlamış markalar tercih edilebilir
Tümosana gelince yakında traktör üretimini durdurup savunma sanayine geçeceğini düşünüyorum çünkü traktör argesini çok boşluyorlar tabiri yerindeyse laf olsun diye üretiyorlar
Tümosanın zırhlı araçlarını görseniz bu traktörleri tümosanın ürettiğine inanmanssız onların kalitesi nerde traktörlerin kalitesi nerde
Konfor çekiş yakıttan vs önce bir trakörde önce malzeme kalitesi olacak
50 senelik massey fiat fordlarda en baba arıza blokta çatlaktır oda antifiz koymadıgındandır
Daha 5 yaşına gelmeden arkadan önden bölünen tümosanlar var madem dökümü zayıf yapıyorsun şase koy yap bir şeyler yap yani
Bir de motoru çok güçlü ondan şanjıman dağıtıyor diyorlar ya ona şurdan bakmak lazım şanjımanın helva gibi hemen dağılıyor tümosan

Son düzenleme:
Tümosanı 3-4 yıldır kullanıyoruz. Ben de anlamdım bu tümosan nasıl bir şey. Kimisi çok arıza yapıyor kimisi daha stabil. hepsinde ufak arızalar var, ancak bazıları motor ve şanzımandan ciddi büyük arızalar yapıyor. Bizimkisi çok büyük arıza yapmadı genel olarak memnunuz fakat yanındaki aynı traktör arıza yapınca korkuyorsun 😄. Ama bunun gibi çeken bir traktör gerçekten yok yakıtı da makul, çekişi kusursuz. Konforu a dan z ye tüm modellerinde kötü. Alınır mı evet alınır ama risk mevcut
Traktörü yağ değişimine götürdüğümde serviste tümo 115lik varsı 2.ye şanzımanı dağıtmış 1 ay önceai 22bin tuttun tekrar dağıtınca sahibi satmış şans işi köyde 10 a yakın oldu arıza yapan duymadım

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan

Tümosana gelince yakında traktör üretimini durdurup savunma sanayine geçeceğini düşünüyorum çünkü traktör argesini çok boşluyorlar tabiri yerindeyse laf olsun diye üretiyorlar
Tümosanın zırhlı araçlarını görseniz bu traktörleri tümosanın ürettiğine inanmanssız onların kalitesi nerde traktörlerin kalitesi nerde
50 senelik massey fiat fordlarda en baba arıza blokta çatlaktır oda antifiz koymadıgındandır
Daha 5 yaşına gelmeden arkadan önden bölünen tümosanlar var madem dökümü zayıf yapıyorsun şase koy yap bir şeyler yap yani
Bir de motoru çok güçlü ondan şanjıman dağıtıyor diyorlar ya ona şurdan bakmak lazım şanjımanın helva gibi hemen dağılıyor tümosan
Tümosan markasını pek sevmem. Fakat instagramda yabancı çiftçileri takip ediyorum 400 500hp paletli jd nin kol çıkarması mı dersiniz ortadan bölünen masseyler mi kuyruk mili kopanlar mı hepsi arıza veriyor

Resimler ve ekler

• Screenshot_20220213-182248_Instagram.png
    Screenshot_20220213-182248_Instagram.png
    502.5 KB · Görüntüleme: 68
  • Screenshot_20220213-182553_Instagram.png
    Screenshot_20220213-182553_Instagram.png
    554.7 KB · Görüntüleme: 67
2 adet tümosanım var biri 82.80 dtk 2010 diğeri 2021 8085c açık konuşmak gerekirse benim yatırımlarım tarımda sadece verimlilik üzerine bu yüzden traktöre çok para vermek bana mantıklı gelmedi diğer alanlara yöneldim bu gün aynı hp de massey de fendt te john deerede aynı işi yapıyor ayrıca zaten yeterince işim var aslında 2 traktöre değecek arazimde yok ama zamandan kazanmak için ya 130 hp üstü 2.el fendt alacaktım ya da ikinci traktörü alacaktım 2.traktör aklıma yattı bunu aldım çünkü yeri gelince ameleye de kullandırmam gerekiyor icarla yer falan denk gelirse yine 2 traktör çok daha fazla iş yapar diye düşündüm Tümosana gelirsek açıkçası beklentiniz nedir bilmiyorum ama kullanımı çok ekonomik bir traktör bu gün Tümosan motoru inse 25-30 a çözerken ithal bir traktörü hem günlerce parça bekleyip hem de herhangi bir şanzıman arızasında 80-100 bin hayal değil yine kişi kendisi bilir ama hoş kullanıldığında işinizi hakkıyla yapar 82.80 e garantiden sandık motor gelmişti fakat ilk debriyajı 7000 saate değişti ilk defa arka lastikleri petlas olmasına rağmen 8000 saate değişti daha ekonomik bir seçenek bulamadığım için tekrar tümosan tercih ettim.

Herkese yanitlari için teşekkür ederim. Nakit olmadığı için traktoru ziraat kredisi ile alacagiz. Bu da seçenekleri daraltıyor. NH düşünsek de fiyatı çok fazla olduğu için bankadan kalan %25 de yüksek bir rakam oluyor. Yaklasik 80dekar kadar sulu arazide çalışıyoruz. Mevcutta 60-66s var ara işler için. Alacağımız Tumosan sadece pulluk ve rotavotor işi yapacak. Yakinimizda servisi ve yedek parçacısı bolca var. Umarım ihtiyacımız olmaz. Son olarak fiyatta 315'e kadar dusurebildik. Üstüne de universal 445 arceyi 50bin tuttular. Herkese bereketli bir yıl dilerim

• Beğen
Tepkiler: guray ve The_Hoca
Tümosan markasını pek sevmem. Fakat instagramda yabancı çiftçileri takip ediyorum 400 500hp paletli jd nin kol çıkarması mı dersiniz ortadan bölünen masseyler mi kuyruk mili kopanlar mı hepsi arıza veriyor
2005 ten beridir farklı beygir aralıklarında John Deere kullanıyoruz hiç ciddi bir arıza yaşamadık. Sağlamlık konusunda kendini kanıtlamış bir marka, Ama bu kalitenin sağlamlığında bir bedeli var, parçası emsallerine göre pahalı.

Sıfır şanzıman dağıtan traktörler var. Gerekli konforu, kaliteyi, sağlamlığı verse eminim New Hollandın pazar payından çok alır ama hala gerekli ARGE yapılmıyor.

Herkese yanıtları için teşekkür ederim. Nakit olmadığı için traktörü ziraat kredisi ile alacağız. Bu da seçenekleri daraltıyor. NH düşünsek de fiyatı çok fazla olduğu için bankadan kalan %25 de yüksek bir rakam oluyor. Yaklaşık 80dekar kadar sulu arazide çalışıyoruz. Mevcutta 60-66s var ara işler için. Alacağımız Tumosan sadece pulluk ve rotavotor işi yapacak. Yakınımızda servisi ve yedek parçacısı bolca var. Umarım ihtiyacımız olmaz. Son olarak fiyatta 315'e kadar düşürebildik. Üstüne de Universal 445 aracı 50bin tuttular. Herkese bereketli bir yıl dilerim.
Hayırlı olsun, Allah utandırmasın.
Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
Kullanım deneyimlerinizi merakla bekleriz.

• Beğen
Tepkiler: SHU
Hayırlı olsun, Allah utandırmasın.
Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
Kullanım deneyimlerinizi merakla bekleriz.
Traktör yaklaşık dört aydır bizde. Daha önce kullandığımız TD95 ile kıyaslayarak deneyimlerini paylaşayım;
Motor gücü olarak Tümosan çok tatmin edici. Çift, cizel, rotovator gibi ekipmanları rahatlıkla çekebiliyor. Lakin konfor olarak kötü. Lift otamatigi çok sert, manevrası da baya kötü. Debriyajı gayet yumuşak ve vites geçişleri güzel. Hız olarak da çok iyi. Nakliye için bire bir. Bizimki gibi 38 jant olanlar ise ekstra hızlı. Lakin toprak işleme için 38 jant uygun değil bana göre

325 e varsa baliklama atlayin bahsettigin makina 450 bin hemen al uyuz 20 yillik eski muadillerine o parayi istiyorlar