2021 SEZONU DEKALP TOHUM FİYATLARI

Merhaba bugün Manisa Salihlide yani ilçemizdeki bayilerde 2021 yılı vadeli ve peşin danelik ve slajlık tohum fiyatları belli oldu.
6980 (Danelik Çift İlaçlı) Peşin: 900 Vadeli:950
6761 (Danelik Çift İlaçlı) Peşin: 800 Vadeli:850
Slajlık Çeşitlerinde fiyatları farklı farklı.
Ben kendim buğdaydan sonra hem danelik hem slajlık özelliği olan 6761 ekeceğim gerekirse 20 25 rutubet biçerim ama bedava parasına slaja vermek bana mantıklı gelmiyor. Sağlıcakla kalın.

Merhaba bugün Manisa Salihlide yani ilçemizdeki bayilerde 2021 yılı vadeli ve peşin danelik ve slajlık tohum fiyatları belli oldu.
Ben kendim buğdaydan sonra hem danelik hem slajlık özelliği olan 6761 ekeceğim gerekirse 20 25 rutubet biçerim ama bedava parasına slaja vermek bana mantıklı gelmiyor. Sağlıcakla kalın.
Slajlık olan çeşitlerin fiyatları nerelerde?

Özellikle Dekalb olmak üzere denk gelen arkadaşlar bölgelerindeki tohum fiyatlarını bura üzerinden paylaşırlarsa tohumunu şimdiden alacak arkadaşlara çok faydası dokunur.

Baya artış olacağı kesindi zaten Perşembenin gelişi carsambadan belli oldu,
Ben elde kalan bu senenin tohumundan aldım TKK den ,
Pioneer 1429 , 650 TL

TKK nin kendi tohumu gerdona 500 TL eksik kalan tohumlarida mecbur yeni fiyattan alacagiz

Baya artış olacağı kesindi zaten Perşembenin gelişi carsambadan belli oldu,
Ben elde kalan bu senenin tohumundan aldım TKK den ,
Pioneer 1429 , 650 TL

TKK nin kendi tohumu gerdona 500 TL eksik kalan tohumlarida mecbur yeni fiyattan alacagiz
Pioneer 1429 u geçen sene Agromar 1506 ile yanyana ektik çok güzel sonuçlar verdi. 20 sıra genişliği 36-40 uzzunluk değerleri vardı ama verimi tam hesaplayamadık çünkü 1506 da aynı değerlere sahipti. Sizce 6980 veya diğer ektiğiniz tohumlara göre nasıl 1429 ? Pioneer de bu sene 2105-2088-1429 arasında kararsız kaldık.

Güzel bir düşünce bence sılaj para etmezse daneye biçersiniz bereketli olsun inşallah

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÇAKIR
Teşekkürler hocam durum paradan ziyade ödeme sistemi slaj ödemeleri hem vadeli hem parça parça böyle olunca para pul oluyor ama dane öyle değil çekini ya da nakit 10 güne alıyorsun o yüzden
Ben sılaj bir kere ektim parada problem yaşamadım ama komşular hep makinenin geç gelmesinden sılajın kurumasından verim kaybından şikayetçiler

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÇAKIR