2021 yılı mazot ve gübre icmalleri yayımlanmış.

Bizim ilçe tarım il müdürlüğü "fatura müstahsil icmali" diye bir liste yayınlamış. Satılan miktarla, desteğe tabi miktarı arasında yarı yarıya fark var.
Bir de desteğe tabi miktarı nasıl hesaplamışlar anlayamadım...
Ekli dosyayı görüntüle 68109
yayınlanan icmallerde köy, vatandaşın ismi, T.C. numarası olur. Bu icmal değil örnek gibi geldi. PC. program çalışması gibi..

bu linkte tüm Yozgat'ın icmalleri var. LÜtfen araştımadan yanlış bilgi vermeyiniz .
Bizim ilçe tarım il müdürlüğü "fatura müstahsil icmali" diye bir liste yayınlamış. Satılan miktarla, desteğe tabi miktarı arasında yarı yarıya fark var.
Bir de desteğe tabi miktarı nasıl hesaplamışlar anlayamadım...
Ekli dosyayı görüntüle 68109
Benim bildiğim tarım ilçe müdürlükleri o bölgedeki ortalama ürün verimlerini hesaplayıp dekardan atıyorum kuruya buğday 300kilo verir diyo ve senin 100dekar yerinden 30ton mahsülün var diye hesaplayıp 31ton alırsan fazla 1tonun parasını vermiyor destekte. Biz tarım ilçe müdürlüğünden her sene ektiğimiz dekara göre ne kadar ürün satış faturası verebiliriz öğrenip eğer fazlaysa başkası üzerine satış yapıp desteği alıyoruz

İcmaller yayımlandı ama bu yıl için artırılan bütçede yer alan artı 50 tl den haber yok
Kelime oyunu var açıklamada sanırım 2023 te alacağımız desteklerde yatacak
Kuraklık desteği için,dedikleri gibi değil çks'de kuru tarla vasfındaki tarlalar için destek verildi,
Halbuki kuraklık olan,bölgelerde sulu vasfında ama kuraklık felaketi yaşamış,bir sürü yer vardı fakat destek verilmedi, boş iş diyorum.
İnşallah ek 50 tl'de buna benzemez,
Önümüzdeki bu desteklerde verilmezse,zaten mahvoluruz.
Kuraklik destegi verdi ya buradan cikartmis acisini satilan malin yarisina bile fark vermemis yaziklar olsun
Bu adamlara oy veren ciftcinin aklindan suphe ederim baska aciklamasi yok!
Bende oy veriyorum,
Şimdi,bende aklımdan şüphe ediyorum,
Böyle açık açık akp/mhp'ye atıfta bulunmuşsunya, (ki bunda ayıp birşey,yada anormal bir durum yok)
Gayet samimi bir soru sorayım,
Acaba kime oy verelimde,
Kimse aklımızdan şüphe etmesin.
(Çünkü başka partiye oy verdiğimizde,
Aklımızdan ve vatan sevgimizden,şüphe edecek yüzde 50'lik bir nüfus varya)
Samimiyetle sormaktan başka hiçbir aksi maksadım yoktur.
Selamlar🙏

Partisi felan kalmadı millet can çekişiyor ne partisinden bahsediyorsunuz
Ufuk ortaya bir laf atıp gitmeyle olmuyor,
Baksana,arkadaşa göre dünya genelinde,yaşanan küresel krizi,trilyon dolarlık,para babaları değil, partiler halledebiliryorken,bunu yapmıyorlar.
Sanada samimi soruyorum.
Mesela sen hangi partiye oy vereceksin,
Bizi kurtaracak parti hangisi,???
Beyler bunda ayıp birşey yok,
Gururla söyleyebilirsiniz yani.

Ufuk ortaya bir laf atıp gitmeyle olmuyor,
Baksana,arkadaşa göre dünya genelinde,yaşanan küresel krizi,trilyon dolarlık,para babaları değil, partiler halledebiliryorken,bunu yapmıyorlar.
Sanada samimi soruyorum.
Mesela sen hangi partiye oy vereceksin,
Bizi kurtaracak parti hangisi,???
Beyler bunda ayıp birşey yok,
Gururla söyleyebilirsiniz yani.
Yani herkes zor durum da abi bizim ülke zaten Allah emanet tamam an partilerde laçkalık var ama 1950 deki 2. Dünya Savaşı sırasında olan kuyrukları felan hatırlatmak ne kadar doğru bir yöntem ise şimdi de millet eleştirir abi ama ben herkes için söyledim parti felan değil icraat zamanı en basit örneği günün de yatmayan desteklerden dolayı eleştiye de kapalı millet

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Kuraklık desteği için,dedikleri gibi değil çks'de kuru tarla vasfındaki tarlalar için destek verildi,
Halbuki kuraklık olan,bölgelerde sulu vasfında ama kuraklık felaketi yaşamış,bir sürü yer vardı fakat destek verilmedi, boş iş diyorum.

Bende oy veriyorum,
Böyle açık açık akp/mhp'ye atıfta bulunmuşsunya, (ki bunda ayıp birşey,yada anormal bir durum yok)
Acaba kime oy verelimde,
Selamlar🙏
İki gurup var iki su bir, bir diğeride hepsi bir 6 lı ganyan birde dolap içindeki var. Hani dolap da yangın var millet aç ya

@Bave veli bakır sen ne diyorsun öyle kenardan sinsi sinsi bakma konuş da sesini duyalım

• Beğen
Tepkiler: omerceylan83

Bende oy veriyorum,
Acaba kime oy verelimde,
Selamlar🙏
Arkadas yeni gordum kusura bakma yer belli etti millet itttifaki hangisine atarsin bilmem iyi olacak hersey diyeyim sen anla beni yoksa mazot olmus 20 tl...

Bende oy veriyorum,
Acaba kime oy verelimde,
Selamlar🙏

Arkadas yeni gordum kusura bakma yer belli etti millet itttifaki hangisine atarsin bilmem iyi olacak hersey diyeyim sen anla beni yoksa mazot olmus 20 tl...

• Beğen
Sen o deutz un deposunu gecen sene kaca dolduruyordun gubre kaca aliyordun bi hesap et simdi para kazanmismisin
Bi yil daha 40 50 kilo bicseniz kaciniz yapacak bu isi yada meyveleri don vursun para kazanmayin
Bura trakya 5 dekar satar kurtarirsin oyle diyeyim
Biz para kazanamadigimiza yaniyoruz
Siz hayatta kalmak icin mucadele ediyorsunuz bunu anlatmak istiyorum
Biz 550 600kg biciyoz siz 150 200kg diyonuz fark cok ama inan olsun erzurumda olsam tek yapacagim is koyunculuk olur tarla falan ugrasmam

• Beğen
Millet ittifakı,iyi hoş,,, ta!!!!
Masada olanlar ve orda olmasada,kenarda pusuda bekleyen,ve onları, bizsiz siz hiçbirseysiniz diyen ortakları olmasaydı,daha iyi olurdu,
Yada mesela,
Atamın,kurduğu parti,
Chp kurulduğu günün idealiyle bugüne kadar gelip,birde başında mesela muharrem ince,yada deniz baykal gibi liderler,olsaydı,
Hiç şüphesiz oyumuzunda,kalbimizinde,sahibi olurdu.
Selam olsun.
Değerli, ve kaliteli dostum. 🙏

• Beğen
Tepkiler: filizma