21.03.2021 Bugdaylarda son drum (coşmuşlar)

bugun 2. Kez Priaxor+ amino asit+nurtimin534 +nutralid uygulamasini yaptim
esasinda her hangi bir bakim istedigide yok durumu iyi
IMG_20210321_153403.jpg
IMG_20210321_153359.jpg
IMG_20210321_153339.jpg
IMG_20210321_152954.jpg
IMG_20210321_152919.jpg

Hay maşallah.Yalnız aminoasitle beraber combi atılacaksa bence nutrimine gerek yok.Nutrimin aminoasit şelatlı combi.Bunun yerine aminoasitle beraber atılacak daha uygun fiyatlı tercihler yapılabilir. Örneğin hububatta Valagro brexil combi daha uygun bir tercih.

• Beğen
Tepkiler: körsaban

Masaccio
Tabana 30 kg 20.20
Uste 2 kez 17 +17 ure
3 kez nutrimin 534 +nutralid+ amino asit karisimi yaprak gubresi
2 kez priaxor
1 kez atlantis star herbisit
Son planim nisanda 10 kg daha serpme ust gubre ve usten sivi potas uygulamayi dusunuyorum
Bukadar gübre uygulamasını neye gore yaptıniz tahlil sonucuna goremi bizde daban yerde ekerken dabana gubre kullanilmaz kullansakta en fazla 10 kg civari usten 1 defa üre baska uygulama olmaz verim olarak 600 800 kg verim aliriz sulamadan fazla gubre atarsak hep yatiyor nekadar kisa bugday ekersek ekelim ruzgar fazla oldugu icin yatma oluyor

Bukadar gübre uygulamasını neye gore yaptıniz tahlil sonucuna goremi bizde daban yerde ekerken dabana gubre kullanilmaz kullansakta en fazla 10 kg civari usten 1 defa üre baska uygulama olmaz verim olarak 600 800 kg verim aliriz sulamadan fazla gubre atarsak hep yatiyor nekadar kisa bugday ekersek ekelim ruzgar fazla oldugu icin yatma oluyor
Toplamda 10 kg ure ile 600-800 kg aliyorsaniz topraginizin kiymetini bilin rekor kiriyorsunuz
12 yildir araliksiz bugday-misir cift urun yapiyorum gubresiz verim alamam
Maşallah masraftan hiç kaçmamış sınız
Dekar maliyeti
Tohum 70 tl
Taban gubresi 75
Ust ure 105
Yaprak gubresi 25
Pas kok bogaz
priaxor 2 uygulama 200 gr=40
Mazot 35
Herbisit 20 tl
Toplam=370 dekar maliyetim var eksik bisey varmi veya yanlis hatirlayamiyorum

Son düzenleme:
esasinda her hangi bir bakim istedigide yok durumu iyiEkli dosyayı görüntüle 59907Ekli dosyayı görüntüle 59908Ekli dosyayı görüntüle 59909Ekli dosyayı görüntüle 59910Ekli dosyayı görüntüle 59911
Tekrardan maşallah hangi bölge ürünü bu sordum söylemediniz bizim buralarda bu ürünün onda biri kadar gelişim yok henüz ancak mayıs ayının ortasında bu boya ulaşır

• Beğen
esasinda her hangi bir bakim istedigide yok durumu iyiEkli dosyayı görüntüle 59907Ekli dosyayı görüntüle 59908Ekli dosyayı görüntüle 59909Ekli dosyayı görüntüle 59910Ekli dosyayı görüntüle 59911
Hay MaşAllah bereketli olsun,yanilmiyosam bizim bugdaylarla ayni gunlerde ekildi bizimkiler kardan,yagmurdan gözunu acamiyor 7 8 cm arasinda,tekrardan bereketli olsun.

• Beğen
Yaptigim gubreleme yogunlugu azot uzerine bi tahlile gerek yok azot her daim ihtiyac taban guresindeki fosforu diyorsaniz topraklarda her zaman fosfor fazladir ama bagli oldugu icin illaki ilk cikista serbest fosfor gereklidir bu gubrelemede tahlil bisey degistirmez ve maliyet olarak yerine sadece azot koyarak kullanabilecegim baska taban gubresi yok topraklarimiz ph olarak yuksektir bu yuzden tabana super kompoze 20.20. %30 kukurt +%1 cinkolu taban kullandim

Kusura bakmayin bolge antalya mayis sonu hasat yapariz
Sulu tarım değilmi sizinki buğday cinsi ne bizim buralar kıraç arazi sertifikalı tohum ekleriz verim dekara 250-350kg taban gübresi 20 kg DAP veya 20+20 çinkolu üst gübreleme 33 toros 20 kg başka bişey yapmıyoruz sizin yaptığınız şekilde yapsak verim alabilirmiyim buğday cinsi bayraktar kızıltan 91