285s

1 ton 1,0416 m3 etmektedir.
3*1,0416 = 3124 kg sen bilemedin fazla fazla 4 ton de
senın traktörde bi sorun vardır
bu traktör 285s tek çeker bunu en buyuk rampadan çıkartır...
römorkuda çift dingilli damperli görüyorum...
kaldıki bu yükte 3 takviye ile bogulan bir 285s yoktur...
ya ponpan bitiktir yada traktör rektefiyeye gelmiştir...
rektefiyeye gelse bile yag yakar ama yine çeker
bence senın sorunun pompa

Problem ne olabilir ustam
Römorkta sorun yok, traktörde varsa motor kapağı taşlanmak gerekiyor olabilir.
Arka lastikler balon lastik ve su dolu , +300 kg, traktör 2950 kg, ön ağırlıklar 220 kg, kabin 200 kg : 3670 kg toplam ağırlık olduğunda ,
8 tonluk 4 tekerli sofralı römork , 2 ton + 11 ton pancar , 13 ton brüt yükle ,
Traktör rampada ( %30-40 eğimli) , arış üst çekide, 9 delik demirle arış askıya alınarak kastırılır.
Seri 1 kaplumbağa ile motor susabilir , takviye 3 kaplumbağa ile en iyi çeki kuvveti elde edilir.
Motor devri 1800-2000 rpm devirle rampayı tırmanır.
Takviye 2 kaplumbağada traktör hızı az olduğundan ileri yeterince hamle yapamaz ve yükün geri çekme durumu oluşabilir.
Yardımcı ikinci kişinin römork kenarından elinde takozla römorku takip etmesi gerekir.
Traktör patiye kaldığı noktada arka tekere takoz koyulur.
Takoz küçük olup üzerinden tekerin atlamaması önemlidir.
Velev ki aracın kontrolü kaybolursa traktörden atlanır ve terkedilir.
Traktörde dar lastik varsa 8 ton brüt yükle de patinaja kalabilir.
Usta şoför olması gerekiyor ki yükü çıkarsın ama riskli işleri önermeyiz,
İki traktör çıvgar yaparak güvenli bir şekilde çalışmanızı tavsiye ederiz.

Ustalarım yorum teşekkürler. Yeni aldık daha önce deuzt 65 4x4 vardı aynı rampayı bir düz ile aynı yük ile çıktım tek dingil çift lastik romork 285s 4x4 97 model 3takviye buçuk ile boğuldu traktörde yağ yakma yok özellikle her seferde kontrol ediyorum. Pompa sıkıntısı olabilirmi teşekkürler

285 liklerin pompa sıkıntısı olabılır ama şu var 285 lik rampa da boğuluyor biraz siz 3 ün takviyesi derken vites 3 de ortadaki kaplumbağa da demek istediniz demi. Sondaki ile pek oynanmıyor zaten
aklın yolu bir pompa bencede...vites 3 de derken normal 3 takviye diye düşünüyorum ben üstad,kaplumbaga 3 ile rampada 3,5 ton ürünü o suratta imkanı yok çıkmaz...yani vites 3 ortafaki kaplumbaga küçük viteste takviyededir...kaldıki ona bile gerek yok tek dingil römorkla 1 kaplumbagada rahat rahat çıkar tek çeker 285 kaldıki bu 4*4

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mgzr
Ustalarım yorum teşekkürler. Yeni aldık daha önce deuzt 65 4x4 vardı aynı rampayı bir düz ile aynı yük ile çıktım tek dingil çift lastik romork 285s 4x4 97 model 3takviye buçuk ile boğuldu traktörde yağ yakma yok özellikle her seferde kontrol ediyorum. Pompa sıkıntısı olabilirmi teşekkürler
arkadaşım sen anladıgım kadarı ile vites 3 ortadaki bucukta yanındakide takviyedeydi...o şekilde motor bogulmaz kaldıkı arkasındaki yuk 3,5 ton ve römorkta tek dingil..bide 285s 4*4...tek dingil römork motorun arkasına baskı uygular daha rahat çıkar dedigim gibi aklıma tek gelen şey pompada enjektörlerde sıkıntı var gibi gözüküyor...dediğim gibi traktörünün pompa elaman enjektörlerde sıkıntı var gibi,

• Beğen
Tepkiler: Mgzr