3.075 fantom

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak massey Ferguson 3075 veya 3085 fantom modellerinde kabinin arkasında yani koltuğun gerisinde gaz debriyaj fren pedali gördüm bunlar aktif midir kullanılabiliyormu birde direksiyon takilabiliyormu çünkü bildiğim kadarki ila direksiyon takilmazssa bir anlami kalmaz birde bu traktörlerin nazilbilirsiniz 100 donum araziye cokmu bbüyük gelir su an 1995 model Ferguson 265s var çok memnunuz ama çok yakiyorlar alsakta 3.075 veya 3.085 de fantom modellerinde gözüm var ama fiyatida çok pahalli birde duyiyorum erkunt 80 t dortcekermi alsam acaba karsizim ole fazla ara küçük isler yapmam bu traktörle misir ekim bbiçim buğday ekim biçim gibi işlerdekkullanacak 265 s misirda zorlanıyor çekmiyor bu traktörlerin yakut durumu nasildir kronik bir arizasi warmidir bilgilerdir deniz iyi olur herkese kolay gelsin...

Ynt: 3.075 fantom

arka tarafta debriyaj gaz firen direksiyon olan modeller pamuk toplama makinası olarak uzel tarafından üretilen modeller üzerindeki makine çıkartıldığında hiçbir farkı kalmaz diğerlerinden. sadece arka taraftadanda kumanda edilebilir birde kabinin ütavan kısmında ufak bir fark var ama önemsenecek bir şey değil. bu mdellerin bir diğer farkıda mekanik şuhutle vardır bunlarda yani ötekiler gibi buçuklu değildir. buçuklu olan modellerde 12 ileri 4 geri vites vardır bu modelde ise 8 ileri 8 geri vites vardır. yakıt konusuna gelince bende 96 dan beri 265 s var yakıtından şikayetçi değilim 2 yıl 3075 phantom 4x4 kullandım 3075 güçlü ve sağlam makine ama öyle az yakar falan diyenlere pek kulak asma yakıyor bunlar ama nispetende yakıtın hakkını veriyor. 3075 sattıktan sora 5625 jondere süper plus 4x4 aldım aşşağı yukarı aynı yakıyorlar performanssa jondere çok az bi fazla 3075 göre. 265 4 lü 10 inç pullukla sürerken 3075 5 li 10 inç pullukla 265 i geçiyor çiftte. birde 265 çilere bir bilgi vereyim 265 çok yakıyor derler 65 hp lik traktör bukadar yakmamalı derler. 265 leri 65 hp diye biliyoruz ya hep işte o hp gücü DIN normuna göre verilmiştir.DIN normu ile verilen 65 hp gücünü şimdi kullanılan ISO normuna çevirirseniz 265 ler 69 hp olur. 265 ler muadillerine oranla fazla yakarlar nedir o muadiller 70 56, 8073, 2073, 2030 bununlar 70 hp lik traktörlerdir 265 bunlarla muadil bir traktördür aslında onlardan güçsüz değildir. o saydığım traktörlenin güçleri kataloklarına ya ISO yada SAE normuyle yazılıdır. 265 lerin DIN normuyla değilde SAE yada ISO normuyla gücü belirtilseydi 69.8 gibi bir güç yazılırdı kataloğuna

Ynt: 3.075 fantom

Arkadaşlar tarla elazigda elazigda kullanacam arasira keban barajinin gelmediğizaman arazi 200 250 ddönüme cikabilirbizim buralarda elazigda yani hep massey Fergusonvar 265 285 bbüyük motor olarak ta en çok 3085 d fantom modelleri var bende fantomlara hastayim ya tir gibi duruyor peki direksiyon arkayami takiliyor ABE 265 iyi de yskiti hortumluyor resmen ya ama tas gibi bizi hic yari yolda birakmamis herturlu ihtiyacimiza cewap wermis sonuna kadar raziyim fiyatları iyiken degistiaeyim duyuyorum fantomlarin fiysti dusermi acaba yoksa bir kaç yil böyle kalirmi... şyt-*-sa :(