4 aylık erkek dana toplayım tokalık yapıp satacam

slm Arkadaşlar dostlar. erken emekli oldum yaşım 45. emekli olduktan sonra özel şirketlerde çalıştım. kendi aracımla nakliyecilik yaptim fakat hiç bir sey göründüğü gibi olmuyor.konyada hayvancılık bölgesinde 1200 mt kare arsam üzerine 80 mt kare ağır yaptim 2+1 ev yaptim.duvarini cevirdim.elektirik suyu var.tam bir şeyler yapacaktım malum bu sene saman ve yem fiyatları fırladı biraz beklemede kaldım. mera sorunumuz yok. sorum şu 4 aylık erkek simental veya hostain dana alacam 30 kadar bunlara 6 ay bakacam 10 aylık tokalık durumuna getirip satacam. nisan ayinda baslarsam biraz mera sonra ekinler biçilir başak yedirerek yem masrafı olmadan 10 aylık duruma gelir. çoban masrafım yok kendim yapacam. fakat can sıkıntısı başladı nisan ayını beklemeden 1 ay sonra 30 kadar alsam malum kışın ot olmaz yem ve saman verecem. yalnız ilk bir ay birde son bir ay ot olur otlatacam. yani 4 ay kadar içerde yem verecem.besi olmiyacak hayvan gelişsin büyüsün yeterli. 30 tane dananın 4 ay sürede ne kadar yem ve saman tüketir. ne masrafı olur. bu işi bilen arkadaşlar tecrübesi olanlar bilgi paylaşımında bulunursa sevinirim. NOT ( 4 aylık bir danayı 3bin 3.5 bin arası alıp, 7 bin 7.5 bin arası satmayı düşünüyorum piyasa onu gösteriyor) yılda iki posta yapacam birinci posta kışa denk gelir 4 ay yem yiyecek ikinci posta yaza denk geliyor yemsiz olacak bu işte para kazanabilirmiyim. değerli yorumyorumlarınızı bekliyorum. şimdiden tşk ederim.