412 fendt ayrıntılı resımler mehmet abının motoru

Ynt: 412 fendt ayrıntılı resımler mehmet abının motoru

önder çifçi link=topic=5275.msg54352#msg54352 date=1214939532' Alıntı:
ARKADAŞLAR:

kademe diye yorumladığınız olay kademe değildir..doğrusu şudur....
bu düğme hiçbirzaman makinanın hızını etkilemez.görevi makinanın hızlanma yeteneğini değiştirmek.
bu düğme 1 e alındığında traktör 240 saniye yani yaklaşık 4 dakikada 50 km/h hıza ulaşır.....
bu düğme 2 ye alındığında makina 45 saniyede yani bir dakikaya yakın zamanda 50 km hıza ulaşır..
bu düğme 3 e alındığında makina 23 saniye yani yarım dakikada 50 km/h hıza ulaşır...
bu düğme 4 e alındığında makina 10 saniyede 50 km/h hıza ulaşır....
tarla çalışmasında makinanın hızını kontrol etmek için bu kontrol ünitesi düşünülmüştür.yoksa bu birde bukadar km/h ikide bukadar,üçte bukadar hız yapar diye birşey yoktur.veya başka bir deyişle
her konumda makinanın hızını artırması değiştirilir....
1 de 10 saniyede 2 km/h hıza ulaşır
2 de 10 saniyede 11 km/h hıza ulaşır
3 de 10 saniyede 21 km/h hıza ulaşır
4 de 10 saniyede 50 km/h hıza ulaşır.....

tablodanda anlaşılacağı üzere değişen hız değil,hızlanma zamanıdır.eğer konum 1 de dahi makinaya hızlan derseniz yine 50 km/h lik hıza ulaşır...halbuki kademe diye adlandırdığınız olay diğer makinelerde limitlenmiş hız değerleridir.işte fark buradaaa...
ümid ederim konuyu anlatabilmişimdir.......selamlarr...
önemli bir ayrıntı....

yorumlar ıcın sagolun arkadaslar dun bunun hakkında bısey duydum gercekmı anlam veremedım :S :S trakkkulup bulıusmasından sonra beynam buluısması yaptık :) karakule bu benım cektıgım motorun sahıbını tanıyomus bıraz bahsettık ve bu motorun gecen golbasına gıt gel kılometrede 1lıtre yaktıgını soledı ben ınamadım bu kadar yakarmı kılometrede 1 lıtre hatta soze fendtte yolda cok yakıomus dıye gırmıstı saban abı :)

salih link=topic=5275.msg124405#msg124405 date=1230731436' Alıntı:
yorumlar ıcın sagolun arkadaslar dun bunun hakkında bısey duydum gercekmı anlam veremedım :S :S trakkkulup bulıusmasından sonra beynam buluısması yaptık :) karakule bu benım cektıgım motorun sahıbını tanıyomus bıraz bahsettık ve bu motorun gecen golbasına gıt gel kılometrede 1lıtre yaktıgını soledı ben ınamadım bu kadar yakarmı kılometrede 1 lıtre hatta soze fendtte yolda cok yakıomus dıye gırmıstı saban abı :)

Zannetmiyorum neden dersen 1700 lü devirlerde 54 km/h kadar çıkabilmekte yinede araştırıp sormak lazım

Zannetmiyorum neden dersen 1700 lü devirlerde 54 km/h kadar çıkabilmekte yinede araştırıp sormak lazım

abıcım ıste bende ondan sasırdım ama bencede aslı yoktur saban abıde galıba bunu duymus ama muhtamelen buda bı duyum ve abartılara maruz kalmıs zaten bu koye ılk geldıgnde hatta koye gelmeden sozde j.d6420 ıle tarlya gırmısler :)ve 6420 buna tur bındırmıs ;D ;D ahh bu dedıkodular ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s

salih link=topic=5275.msg124408#msg124408 date=1230732600' Alıntı:

abıcım ıste bende ondan sasırdım ama bencede aslı yoktur saban abıde galıba bunu duymus ama muhtamelen buda bı duyum ve abartılara maruz kalmıs zaten bu koye ılk geldıgnde hatta koye gelmeden sozde j.d6420 ıle tarlya gırmısler :)ve 6420 buna tur bındırmıs ;D ;D ahh bu dedıkodular ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s
tur bindirdiyse aferin 6420 ye...ikisini de kullanıp test ettim...6430 la denemekte yarar var diye düşünüyorum... ayrıca 411le 6420 yi kapıştırmak lazım...