450 mi yoksa baska bı marka mı ?

Ynt: 450 mi yoksa baska bı marka mı ?

abiler varmı şöle temiz dosta yarar satılık bi 135 lik...Büyük ıhtımal 135 alıcaz.simdiden arastırmaya baslayayım :D :D

zac link=topic=78931.msg934706#msg934706 date=1415743757' Alıntı:
frenler duzen tutmadi galıba

:D :D yok abi bana degıl bu amcama alıcaz..sehır dısındayım frenlerle daha ılgılenemedım..ama olacak ınsallah..arkadasın bırı gerekenlerı soledı.uygulayacaz olmazsa bısey daha dusunuruz :D

gocabolulu link=topic=78931.msg934703#msg934703 date=1415743632' Alıntı:
hm o zaman gec kaldin gecen yil bizim 135i takasa soktuk amcam 266gold aldi 135 canavardi ispanyol superdi alan adam dua eder bize.

modelı fıyatı kactı abi? bızım burda neendır bılmm ama ispanyol tutulmuyo.koca koyde 1 tane ıspanyol var onuda dayı bılmeden almıs.hıdrolık dıreksıyon taktırmaya gıttıgınde ogrenmıs ıspanyol oldugunu :D

• Beğen
Tepkiler: yazal03

burdada var bı 76 model ıspanyol arka lastıkler yenı.11 000 ıstıyolar..hema oluomu abı ?bızde anadolu hıdrolık takarlar.oda ıspanyola olmayınca ıspanyola hıdrolık takılmaz dıolar.bızde öle bilioz acıkcası..

bazen çok şaşırıyorum
135 mf dediginiz el kadar traktör
iki komşu köyde 1er tane var tanıklarda
bizim köyde hiç yok
onlar ova köy biz yarı ova yarı dag köyüyüz
bizim köyde o traktörle kesinlikle iniş ve yokuşlarda boşken bile güvenilipte o traktöre binilmez 240 bile o iniş yokuşlara dayanamadı satıldı :)

bahsettigim ova köylerdeki 135lerin sahiplerininde birinin hiç tarlası yok 3-4 dekar mandalin bahçesi var onla ugraşır hasat zamanıda traktörün arkasına bir at arabası takar 200-300kgde mandalin koyar mandalin satar 2de inegi varmış onlara tarla kenarlarından ot biçip getiriyormuş
digerinin bahçesi yok 20-30 dekar civarı tarlası var birazda koyunu var tarlalrı sulu oldugundan komşularına parasıyla sürdürüyor hasattada tüccarın traktörü römorku taşıyro mahsulünü
135e at arabası takmaya utanmış bir römork yaptırmış 1 ton ya alır ya almaz onla koyunlara saman ot yem vs taşıyor

yok yani 135 ucuz olsa anlarım 10binden aşagıda yok sanırım kullanılabilir olanı
135 parasına koca 8073 steyr alınır hadi onun yakıtı fazla diyelim
450 fiat alınır
45 beygirlik üniversal alınır
3600 ford alınır
alınırda alınır
hepside her koşulda 135den daha verimli iş yapar
135 anca gezmelik olur
eskiler kullanmış saygımız sonsuz şartlar ve dönemin alım gücü hayat şartları ekonomik durum vs traktör seçme şansı pek tanımamış insanlara
ama günümüzde harbiden almaya degmez alınmazda

ama bu eski 100 serisinin büyükleri var onlar iyi enazından korkmadan binebilir insan

• Beğen
Tepkiler: gesees

135 i cok kucumsemıssın o senın bahsettıgın 135 fiat 480 tasıdıgı yukum ıkı katını tasır ve cıktıgı bayırıda 480 den bı ust vıtes. Le cıkar 135 ler efsanedir cok kotulemıssın o kadar kotu bır motor deıl hıdrolık dıreksıyon koltuk bırde bıraz agırlastıracaksın bak gor o zaman sen 135i neler yapıor.

• Beğen
Tepkiler: Reşat

zac link=topic=78931.msg934726#msg934726 date=1415748183' Alıntı:
135 i cok kucumsemıssın o senın bahsettıgın 135 fiat 480 tasıdıgı yukum ıkı katını tasır ve cıktıgı bayırıda 480 den bı ust vıtes. Le cıkar 135 ler efsanedir cok kotulemıssın o kadar kotu bır motor deıl hıdrolık dıreksıyon koltuk bırde bıraz agırlastıracaksın bak gor o zaman sen 135i neler yapıor.
ben kötülemiyorum kulananları gördügüm için gördüklerimi söylüüyorum yani kötülüyorsa o bahsettigim iki kullanıcı kötülüyor ozaman at arabası takarak :)

buarada 240ada hidrolik direksiyon takılmıyor daha dogrusu pek saglıklı olmuyor biz 2 tane eskittik 18 yılda ve ikisinede taktırmadık enson sattıgımız 240 rektefe yaptırıken bi hidrolik direksiyon olsun tamire gelmişken dedik usta garanti veremem bunlara uyum saglamıyor dedi bizde taktırmadık zaten tamirden kısasüre sonrada yolcu etmiştik :)

YAVUZ_13 link=topic=78931.msg934724#msg934724 date=1415747853' Alıntı:
bazen çok şaşırıyorum
135 mf dediginiz el kadar traktör
iki komşu köyde 1er tane var tanıklarda
bizim köyde hiç yok
onlar ova köy biz yarı ova yarı dag köyüyüz
bizim köyde o traktörle kesinlikle iniş ve yokuşlarda boşken bile güvenilipte o traktöre binilmez 240 bile o iniş yokuşlara dayanamadı satıldı :)

bahsettigim ova köylerdeki 135lerin sahiplerininde birinin hiç tarlası yok 3-4 dekar mandalin bahçesi var onla ugraşır hasat zamanıda traktörün arkasına bir at arabası takar 200-300kgde mandalin koyar mandalin satar 2de inegi varmış onlara tarla kenarlarından ot biçip getiriyormuş
digerinin bahçesi yok 20-30 dekar civarı tarlası var birazda koyunu var tarlalrı sulu oldugundan komşularına parasıyla sürdürüyor hasattada tüccarın traktörü römorku taşıyro mahsulünü
135e at arabası takmaya utanmış bir römork yaptırmış 1 ton ya alır ya almaz onla koyunlara saman ot yem vs taşıyor

yok yani 135 ucuz olsa anlarım 10binden aşagıda yok sanırım kullanılabilir olanı
135 parasına koca 8073 steyr alınır hadi onun yakıtı fazla diyelim
450 fiat alınır
45 beygirlik üniversal alınır
3600 ford alınır
alınırda alınır
hepside her koşulda 135den daha verimli iş yapar
135 anca gezmelik olur
eskiler kullanmış saygımız sonsuz şartlar ve dönemin alım gücü hayat şartları ekonomik durum vs traktör seçme şansı pek tanımamış insanlara
ama günümüzde harbiden almaya degmez alınmazda

ama bu eski 100 serisinin büyükleri var onlar iyi enazından korkmadan binebilir insan

abi bı 135 kullanıcısı olarak anlatayım.bizim buralarda yarı ova yarı dağ köyü.ama köyde 70 traktör varsa 50 si 135...sahıpleınde arazıde az degıl.hıc olmayanın 50 60 dönüm arazi yarısı kadarda bahcesı var..demekkı adamlar ısını görüyo kı tutuluo bunlar.bızım 100 dekarın ustunde arazı var ve 135 le işlioz hepsını.hatta amcamda taral ın 1600 lt lık turbolu ilaç pompası var onu bıle 135 calıştırıo.evet duzgun bı 135 almaya kalksan 10 12 arası gozden cıkaracan amaıyı bısey denk gelırsede ömür boyu yeter..bızım tarktör 1972 model.ilk rektefeyı 1991 de olmus.hala onla duruo canavar gıbıde cekıo.palazoglunun demir ilaveli römorka balık sırtı kum yükledik traktör takviyeye düşmedi.simdi ben bu traktörleri nasıl kötüleyeyım.ha fren ler sıkıntılı katılıom ama burda daha hıc kımse frenlerını bahane edıp traktörünü satmadı.sureklı ayarlattırp kullanıolar.önce bızımkının frenlerde ıyıdı ama balata degıstırdık pek verımlı degıl ama forumdan bı arkads yardımcı oldu düzelecek ins...

zac link=topic=78931.msg934726#msg934726 date=1415748183' Alıntı:

aynen abi yokuş görünce korkmaz bunlar :) evet direksiyon hidrolik olsun koltukda yaylı olsun tadından yenmez.hele tarla sürerkn hidrolik direksion bambaska :D

hoca91 link=topic=78931.msg934835#msg934835 date=1415796499' Alıntı:
abi bı 135 kullanıcısı olarak anlatayım.bizim buralarda yarı ova yarı dağ köyü.ama köyde 70 traktör varsa 50 si 135...sahıpleınde arazıde az degıl.hıc olmayanın 50 60 dönüm arazi yarısı kadarda bahcesı var..demekkı adamlar ısını görüyo kı tutuluo bunlar.bızım 100 dekarın ustunde arazı var ve 135 le işlioz hepsını.hatta amcamda taral ın 1600 lt lık turbolu ilaç pompası var onu bıle 135 calıştırıo.evet duzgun bı 135 almaya kalksan 10 12 arası gozden cıkaracan amaıyı bısey denk gelırsede ömür boyu yeter..bızım tarktör 1972 model.ilk rektefeyı 1991 de olmus.hala onla duruo canavar gıbıde cekıo.palazoglunun demir ilaveli römorka balık sırtı kum yükledik traktör takviyeye düşmedi.simdi ben bu traktörleri nasıl kötüleyeyım.ha fren ler sıkıntılı katılıom ama burda daha hıc kımse frenlerını bahane edıp traktörünü satmadı.sureklı ayarlattırp kullanıolar.önce bızımkının frenlerde ıyıdı ama balata degıstırdık pek verımlı degıl ama forumdan bı arkads yardımcı oldu düzelecek ins...

yinede imkanlarınız elverirse daha yeni daha iyi bir makina almanızı öneririm
hatta 135i seviyorsanız bunu satmayıp yanına 1 tane bunun fiyatlarında bir makina alın derim :)

135 in motor ömrü 7000 saati geçmez ama 450 11000 saati geçer.450 pati daha az.çiffte ve ağır işte kısmen 135in fazla yaktığı söylenir.ama hafif işte vazgeçilmez.bizim komşuda bakımsız ingiliz bi 135 vardı conta patlak,fren yok,şanzuman ayarı yok cart cart vites geçiyo.o halde canavar gibiydi. ama çiftte bizim 480 kadar derine indiremezdi(3lü 8no)hemen pati.

Kardeşim bi ay öncesine kadar fiat 450 kullaniyoduk bizim arazimiz genelde bayir ve cer dişlisi olduğu için tercih ediliyor. Traktör bize ekim 1995 de gelmiş bütün çocukluğum üzerinde geçti babam yollarda ormanda calisti ağaç kesme ve nakliye islerinde. 14 yada 15 yol önce rektefiye oldu hala saat gibi calisiyo üstelik babam traktöre doğru düzgün hakim yapan biri değil. Nezaman bozulur yolda kalsa ancak ozaman ustayi görürdü yinede kolay kolay Ariza yapmiyodu. Ben massey hakkında bilgi sahibi değilim ama büyük isler yapmayan çiftçilere israrla 450 tavsiye ederim masallah kaya gibi traktor. Ben balya makinesi aldigim için satmak zorunda kaldim param olsa yarin gider yine alirim yakiti dersen yok denecek kadar az. Sattigimda kamyona yuklerlerken utanmasam aglicaktim hatta fotograflar bölümünde (EMEKTAR 450 DEN KARELER) isimli konu altında paylastim. Kotu traktör olsa mümkün değil babamin elinde sağlam kalamazdi

• Beğen
Tepkiler: Tayfun48 ve gesees