4x4 traktör ön arka jant lastik uyumu

Herkese merhaba.
Traktörümüzde şuan ön 12.4-24 arka 16.9-30 jant lastik bulunmaktadır. Sadece arka jant lastiği 12.4-36 değiştirsek yani önler 12.4-24 arkalar 12.4-36 olsa ön ve arka uygun olur mu. (Sadece 4x4 de çapa ve ilaç gübre yapmak için)

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Traktörü düz bir zemine çek
Arka lastiğin boyunu ölç
Sonra da takmak istediğin lastiğe sahip bir traktördeki arka lastiğin boyunu ölç
Eğer boyları aynıysa veya takmak istediğin lastik az birşey küçükse sorun olmaz
Ama takmak istediğin lastiğin boyu şu n takılı olan lastiğin boyundan daha fazlaysa sorun olma ihtimali yüksek

• Beğen
Tepkiler: emrahduan
Sadece arkaları mı değiştirdiniz. Önler ve arkalar bu ölçülerle aynı mı yani.

Bizim önler 12 . 24 arkalar 15. 30 mu 16.30 mu darlar 12.36 mi 13.36 mi bilmiyorum sadece darlari cikarip genişleri taktik arkada uzun yıllar oldu sıkıntı yok
Başkalarına değiştirdi bizim gibi ayni ebatta

• Beğen
Tepkiler: emrahduan
Traktörü düz bir zemine çek
Arka lastiğin boyunu ölç
Sonra da takmak istediğin lastiğe sahip bir traktördeki arka lastiğin boyunu ölç
Eğer boyları aynıysa veya takmak istediğin lastik az birşey küçükse sorun olmaz
Ama takmak istediğin lastiğin boyu şu n takılı olan lastiğin boyundan daha fazlaysa sorun olma ihtimali yüksek
Üzerindeki 16.9-30 toplam çapı 147.6 takmak istediğim ise 145.8 oluyor. Farkı 1.7 cm filan. Sorun olur mu acaba.

Eğer böyleyse sorun olmaz gibi görünüyor
Traktör 4x4ünde mantık şu şekildedir
Arka tekerlek 10 metre gidiyorsa ön tekerlek 10 metreden fazla gitmeye çalışır.ön tekerlek sürekli gizli patinaj yapar
Ön tekerlek patinaj değil de yığılma yapıyorsa sorun olur.zaten öyle olsa traktör 4x4'e takarken veya çıkarırken küüüüt diye vuruntu yapar
Bu takmayı planladığınız lastikte bence pek sorun yok gibi görünüyor
Traktör marka model neydi

Eğer böyleyse sorun olmaz gibi görünüyor
Traktör 4x4ünde mantık şu şekildedir
Arka tekerlek 10 metre gidiyorsa ön tekerlek 10 metreden fazla gitmeye çalışır.ön tekerlek sürekli gizli patinaj yapar
Ön tekerlek patinaj değil de yığılma yapıyorsa sorun olur.zaten öyle olsa traktör 4x4'e takarken veya çıkarırken küüüüt diye vuruntu yapar
Bu takmayı planladığınız lastikte bence pek sorun yok gibi görünüyor
Traktör marka model neydi
Traktör same explorer ıı 70 forumda bunu hesabını yapan uyumunu yapan arkadaşlar vardı. Anlatmışlar ama ben anlamadım. O yüzden tekrar forumda sormak istedim.

Hocam deuts same grubunda lastik ölçüleri standardın dişina çıkabiliyor.
Sorun olacağını düşünmüyorum.yinede servisinize bir danışın.
Hocam normal şartlarda peki bi problem olur mu servise sordum oda değiştirme kafasında lastikler şamrelli birde petlas olunca görüntü de kötü ebatta çok ince ona istinaden değişmek istiyorum arkaları

Hocam normal şartlarda peki bi problem olur mu servise sordum oda değiştirme kafasında lastikler şamrelli birde petlas olunca görüntü de kötü ebatta çok ince ona istinaden değişmek istiyorum arkaları
Önlerle orantılı artmazsa kasıntı yapar toprakta çiftte falan pek anlamazsın ama asvaltta anlaşılır lastikleri çabuk bitirir şanzımana yüklenir motoru yorar…

Önlerle orantılı artmazsa kasıntı yapar toprakta çiftte falan pek anlamazsın ama asvaltta anlaşılır lastikleri çabuk bitirir şanzımana yüklenir motoru yorar…
Değişiceğim lastik sadece arka lastik biraz geniş olucak şuan ki 320 ye tekabül ediyor ben 340 takmak istiyorum yanaklar önde arkada 85 ondan sormak istedim