50-60 bin liraya 4 silindir 4 çeker 75 beygir civarı hangi traktör ?

Merhaba arkadaşlar aranıza bir kaç dakika önce katıldım, Konya'da bir tohumculuk firmasının sahiplerindenim reklama girmesin diye şimdilik firma ismi şu bu konulara girmiyorum :)

Başlıkta da belirttiğim gibi en fazla 60.000 lira gibi bir limit koyduk, çoğunlukla tohum işleme tesisimizde 4-5 tonluk römork ve 3 tonluk su tankı çekme işleriyle meşgul olacak senede de taş çatlasın 50.000 m2 arazi işleyecek bir traktör ihtiyacımız var. Bu işler için 4 çeker traktöre ne gerek var diyebilirsiniz ama biz bu işler için senelerce 1969 model Ford 5000 kullandık; ara işlerinde sıkıntı yok ama dediğim gibi süreceği toru topu senede 50.000 m2 yer, daha 10.000 m2 olmadan ya hidrolik kaldırmaz, ya radyatör delinir, ya termostat yatağı yarılır az bi dinleneyim dersiniz marş basmaz gibi sıkıntılardan dolayı biraz daha modelli olmuşken de 4 çeker kafa ağrıtmayacak bir şey olsun istiyoruz.

Yeni traktörlerden, traktör piyasalarından haberimiz yok tabii ki bu yüzden sizlerin yorumuna ihtiyacımız var. Siz olsaydınız bu imkanlar dahilinde, yapılacak işleri de dikkate alarak hangi traktörü tercih ederdiniz ?

Cevap için teşekkür ederim çok yakın bir zaman önce Tümosan 7070 almaya niyetlenmiştim ama bazı arkadaşlar sağolsunlar 3 silindirli motor mu olur çok sıkıştırırsan tarlada kalır ben kullandım iyi değil gibi yorumlar yapınca 3 silindirden vazgeçtim ve işin açığı da pek 3 silindire yanaşmak istemiyorum. Erkunt 70 lüks var bu fiyatlara bolca Hattat görüyorum A70 - A80 yine bolca Tümosan var o fiyatlara ama en doğrusu hangisi karar veremedim henüz.

Üç silindir olayı bence çok yanlış lanse ediliyor sen usta tork ve silindir hacimleri ile piston sayısına bak ek olarak 90 üzeri 70 66 modellerine bak ömürlük olur tümösan erkunt hattat kafanı ağrıtır benden söylemesi günümüzde en ideal traktörler eski traktörler emin olun

• Beğen
Tepkiler: murat1919
Kara kafa dedikleri nh 70 66 serisini araştırın derim suan ben nh 66 serisini araştırıyorum kaldırma kapasitesi sağlamlık ve çekiş yönünden gerçekten muazzam bir traktör kullanıcısı değilim ama kullanıcı yorumlarını araştırdım 4 silindir bi traktör ve sağlamlık konusunda gerçekten nam yapmış ben şuan temiz 60 66 arıyorum benim işler için 70 66 fazla geleceği için