5410 ayçiçek yeri sürümünde.

Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz hafta ayçiçek yerini surdum ama sürmez olaydım toprak aşırı sertmis kesek atmiyor ama sıkışmış baya babamda başladık barı bu tarlayi bitirelim dedi bitirmesek daha iyiymis dekarda 3 litreyi buldu. Kötü bi durum oldu ama yapacak bisey yok. Ve bu konu altında size birşey sormak istiyorum 5410 2015 model traktörumuz 600 saate yakın kaç bin eder ve 5440 almak için uste ne kadar verilmelidir. Şimdiden teşekkürler. İyi seyirler
https://youtu.be/uoKwzJ_TcgU

Eskişehirin neresindensiniz.şuanda yagislardan dolayi eskisehirde nadaslar cok guzel oluyor.toprak sıkışmış olsa kesek atar heleki aycicegi yerinde.mf kullaniyorsan biraz yakmasina katlancan birde pullugu biraz daha sağa çek unlu arada set birakmaz dumduz yapar

kolay gelsin murat motorun çok güzel ama pistonlu orta kol yakışırdı o traktöre. şimdi eski tipler yeni motor olmuyor. :) birde pulluğun arkaya kasmışsın gibi geldi bana. sağ taraf iz yapıyor en arka da biraz yığma yapıyor gibi sanki yoksa bana mı öyle geldi

Eskişehirin neresindensiniz.şuanda yagislardan dolayi eskisehirde nadaslar cok guzel oluyor.toprak sıkışmış olsa kesek atar heleki aycicegi yerinde.mf kullaniyorsan biraz yakmasina katlancan birde pullugu biraz daha sağa çek unlu arada set birakmaz dumduz yapar

Emirdağlıyım Eskişehirde kalıyorum tarlalar emirdağda yani bizim köyde de çok yağmur olmadı ayçiçek yeridir sürülür dedik ama sürülmedi. pullukta ayarı normal ama çok yavaş gidildiği için toprağı aktaramıyor biraz daha seri gidince sırayı kapatıyor

kolay gelsin murat motorun çok güzel ama pistonlu orta kol yakışırdı o traktöre. şimdi eski tipler yeni motor olmuyor. :) birde pulluğun arkaya kasmışsın gibi geldi bana. sağ taraf iz yapıyor en arka da biraz yığma yapıyor gibi sanki yoksa bana mı öyle geldi

abi Alıcaz inşallah orta kol bu yıl geçti de artık seneye alır takarız inşallah pulluğun ayarı normal gibiydi bana göre ama tabi siz benden tecrübelisiniz haklı olabilirsiniz :D

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA
İlk satin alirken 5450 alcak olsaydin eyvallah, 2015 model 600 saatteki traktörü satıp 0 km traktör almak göz göre göre zarar.Seninki gibi temiz 2.el alirsan olur. 75hp icin 4 lü pulluk yeterli. 5450 alsan pulluk küçuk gelcek, yine para. İntercooler azda olsa fayda sağlar. Sert toprak sürünce 3 lt mazot yakit cok gelmiş, tavli yer sürsen 2 lt yakcak zaten. 1 lt farkın hesabını yap, sonra cuvalla para ver.

• Beğen
Tepkiler: bayram adamkaya

İlk satin alirken 5450 alcak olsaydin eyvallah, 2015 model 600 saatteki traktörü satıp 0 km traktör almak göz göre göre zarar.Seninki gibi temiz 2.el alirsan olur. 75hp icin 4 lü pulluk yeterli. 5450 alsan pulluk küçuk gelcek, yine para. İntercooler azda olsa fayda sağlar. Sert toprak sürünce 3 lt mazot yakit cok gelmiş, tavli yer sürsen 2 lt yakcak zaten. 1 lt farkın hesabını yap, sonra cuvalla para ver.
Gerçekten çok güzel soylediniz başta alınmış olsaydı süper olurdu şimdi pulluk değişecek tırmık değişecek boşuna masraf seneye bi intercool denicez eğer istediğimiz verimi alamazsak 5430-40 alırız belki o zaman da pullugun arkasına bi ek alırız ama 5450 ye o da ufak gelir galiba baştan 30 alinsaymis süper olurmuş