5445 ve toyota çiçek ekiminde !!!!!

Ynt: 5445 ve toyota çiçek ekiminde !!!!!

yorumlar için çok sağolun arkadaşlar biz genelde erken ekeriz ayçiçekleri tav olduğunda nisan yağmurlarından faydalanmak için ekim olduktan sonra bilindiği gibi toprak bir daha karışmayacağı için havalanıp tav kaçma şansı yok bizim bölgede erken ekilen çiçekler genelde verim olarak yağ oranı olarak geç dönemde ekilen çiçeklere üstünlük sağlıyo temmuz sıcaklarına kadar çiçek döküp tane doldurmaya başlıyo.

Tumosan66 link=topic=74050.msg868538#msg868538 date=1395250918' Alıntı:
kolay gelsin. biseysorcam ayip olmazsa romorkun icinde oldugu depoyu yenimi yaptirdiniz acaba? maliyeti acisindan merak ettim bizde dusunuyorz buyuk bi depo yaptirmayi oyuzden sordum
sağol teşekkür ederim ayıp olcak bişey yok 2 yıl önce herşey dahil 50 bin e yaptırdık yan taraflarına ek yaptırmayı düşünüyoruz fakat demire gelen zamlardan dolayı depoyu yaptırdığımız paraya ek bile yaptıramıyoruz

ufukk link=topic=74050.msg868612#msg868612 date=1395256039' Alıntı:
kolay gelsin Samet , mf nin arkasına 5 li yada 6 lı olsa tadından yenmez tabi her köyün arazisindede kullanmak zor
sağol ufuk abi dışarıya ekim yapıyorum ben yalnız kendime yapsam sıkıntı yok ama dışarıya olun ara çekmeler falan 6 sıralıda farklı oluyo o yüzden bizim burda 6 sıralı kullanan var sadece kendine ekiyo

Samet fotoğraflar birbirinden güzel eline sağlık.Trakyada benim bildiğim çiçek eken ilk kişisin.Bereketli olsun.Ekilecek yerde epey varmış.Kolay gelsin.Biz mayıs başı ekeriz.Bakalım bu sene ne zaman ekeceğiz.Çeşit olarak hangi çeşit yada çeşitleri ektin.Geçen seneki aldığın yağ ve verim oranlarınıda yazarsan sevinirim.