54c Çift Sürümü Zorluğu

Merhabalar 54c 98 model traktörüm de 3 lü 11 li pulluk ile sürüm yaparken zorluk çekiyorum 4 takviye ile sürüm yaparken bayılma yapıyor yaklaşık 4 sene önce pompa ayarıda yapılmıştı yine mi pompa ayarı istiyor ustadan mı kaynaklı acaba

Bizde de 98 model ağır devirli var. 54 c pullukta takviye 4 te filan bayılmaz hatta birinci viteste bile bayılmaz eğer traktörün bakımları filitre ve benzeri denkse sorun pompada olabilir pompa biraz sıkıntılı bir konu her usta doğru ayarı yapamayabiliyor bir defa oynandı mı pompa sürekli sorun çıkarma ihtimali oluyor 4 sene önce bizde pompayı yaptırdık eleman yapıldı. O zaman ben ilgilenmemiştim eleman kaplanmış sanırım. Şuan motor ısındığında rolenti devrinde biraz düşme oluyor ama çekişte bir sıkıntı yok onun dışında rekorlardan filan mozot kaçırdı pompa oynandıktan sonra pulları değişti düzeldi demek istediğim her usta işini dört dörtlük yapmıyor ustanızla konuşmanız en doğru olanı olucaktır. Bazen sorun çok küçük bir şeyde olabiliyor baktırmak lazım. Umarım çok büyük bir sorun yoktur ve masraf açmaz

Bizde de 98 model ağır devirli var. 54 c pullukta takviye 4 te filan bayılmaz hatta birinci viteste bile bayılmaz eğer traktörün bakımları filitre ve benzeri denkse sorun pompada olabilir pompa biraz sıkıntılı bir konu her usta doğru ayarı yapamayabiliyor bir defa oynandı mı pompa sürekli sorun çıkarma ihtimali oluyor 4 sene önce bizde pompayı yaptırdık eleman yapıldı. O zaman ben ilgilenmemiştim eleman kaplanmış sanırım. Şuan motor ısındığında rolenti devrinde biraz düşme oluyor ama çekişte bir sıkıntı yok onun dışında rekorlardan filan mozot kaçırdı pompa oynandıktan sonra pulları değişti düzeldi demek istediğim her usta işini dört dörtlük yapmıyor ustanızla konuşmanız en doğru olanı olucaktır. Bazen sorun çok küçük bir şeyde olabiliyor baktırmak lazım. Umarım çok büyük bir sorun yoktur ve masraf açmaz
Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için dikkate alacağım dediklerinizi ustayı değiştireceğim

• Beğen
Tepkiler: Çılgın filazof
Filtreis
Filitreler şişmiş olabilir genel olarak traktörün gaz yemesinde çalışmasında bi farklılık v
Filitreler şişmiş olabilir genel olarak traktörün gaz yemesinde çalışmasında bi farklılık varmo
Filtresi yeni değişti biraz geç değiştirildi sadece çalışmasıdan da çift sürümünde dönek başında kolları kaldırırken stop edecekmiş gibi oluyor

Filtreis

Filtresi yeni değişti biraz geç değiştirildi sadece çalışmasıdan da çift sürümünde dönek başında kolları kaldırırken stop edecekmiş gibi oluyor
Kepçeyle filan çalışırken kepçenin pistonlarıula beraber kollarında hareket ettirince bizimkide biraz gaz istiyor gaz vermessen stop edicek oluyor ama dediğim gibi bizim pompa elamanı kaplama galiba onun etkisi var ısındımı rolente devri azda olsa düşüyor. Dün bizide korkuttu traktör bastı mavi dumanı Allah'tan bir şey yokmuş enjektöre toz filan gelebilirmiş arada etmesi normal dedi usta kısacası bakımı ihmal etmemek lazım yoksa daha sonra masraf büyüyor

Filtreis

Hidrolik sistemede bir baktırın ister belkide traktör sürekli pulluk batırma eğiliminde olabilir o yüzden çekmiyor olabilir. Fiatların hidrolik sitemi fazla sorun çıkarmaz ama ustaya durumu anlatmakta fayda var